Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

kotorski je zaliv sada pun dima, promiče i pepeo

 

ne znam da li još nešto gori, ili je vetar nekako doneo

 

 

bio sam prepodne u tivtu, gori i na par mesta u brdima, ako iz tivta posmatram, levo od radovića, ka bigovi

 

ranije prepodne se to videlo kao dim, a kasnije se pretvorilo u plamenu stihiju

Link to comment

javljaj morgana kakva je situacija... moj sin, sa ekipom iz belgije, fr, i bg na kampovanju... trenutno su na bracu, a planiraju da svrate jedan dan na veslo, posto malo obidju boku i pre nego sto odu na durmitor... ajvi verovatno nece imati wifi da javi kakva je situacija u tom kampu, ali valjda cemo negde naci info da li da planiraju odlazak tamo ili da promene plan i nadju neko drugo mesto za to kratko zadrzavanje na cg primorju!

Link to comment

Nezvanova, kažu da se oko Mirišta i Žanjica smirila situacija i da je "pod kontrolom". Stao je vetar, to je bitno.

 

Za ostatak zaliva ne znam.

Edited by Mil@n
Link to comment

Nije mi jasno kako će NATO da gasi požar i zašto se stalno to naglašava na portalima vesti?

 

Nigde se ne spominje nikakav dolazak kanadera, već aviona sa dodatnom opremom (tehnička pomoć).

 

Kotorski je zaliv čitavo prepodne pun dima koji nadolazi preko Vrmca, pada i pepeo. Ovo je poslednja vest koja kaže da je požar nadomak kuća u Krašićima: http://radiojadran.com/konjevic-pozar-se-siri-prema-krasicima-moguca-evakuacija/

 

Komšija reče da je aerodrom u Tivtu danas zatvoren zbog loše vidljivosti, ali to nisam mogao da proverim.

 

Link to comment

javljaj morgana kakva je situacija... moj sin, sa ekipom iz belgije, fr, i bg na kampovanju... trenutno su na bracu, a planiraju da svrate jedan dan na veslo, posto malo obidju boku i pre nego sto odu na durmitor... ajvi verovatno nece imati wifi da javi kakva je situacija u tom kampu, ali valjda cemo negde naci info da li da planiraju odlazak tamo ili da promene plan i nadju neko drugo mesto za to kratko zadrzavanje na cg primorju!

 

koliko znam, situacija na veslu se unekoliko smirila i evakuisani odande su se vratili kucama. trenutno gori ispod obosnika, u djurasevicima kod tivta i ka krasicima.

cim cujem jos nesto, javljam.

 

@Ras CG je uputila NATO-u zahtjev za jednim avionom, odgovara valjda jos ni nema. 

Edited by morgana
Link to comment

Hvala Morgana, hvala Milanu i ostalima... oni prekosutra planiraju da stignu, bice jos vremena da odluce gde ce i kako ce, u zavisnosti od stanja u tom momentu!

Edited by nezvanova
Link to comment

da da, lukovic iz vijesti dobro pokriva temu i vrlo vjerovatno je i sada na licu mjesta, radio jadran takodje ima dobre informacije a dobija ih od novinara koji je na licu mjesta premda nije iz te redakcije, portal boka news se dobro pokazao. 

drzavni dps mediji - dosta slabo.

 

http://radiojadran.com/vatra-se-primakla-kucama-u-durasevicima/

http://www.bokanews.me/featured/durasevici-vatra-selo-vatrogasci-spasavaju-kuce/

 

 

sorry za neuredan post

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...