Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vetel može da piša u gaće od sreće. Ne mogu da verujem da je ostao na istim gumama od 16-tog kruga.

Link to comment

Meni ovo mozda i najbolja trka ove godine od onih koje sam gledao! Mora da je zato sto je DRS bio sveden na nepostojanje :D

Link to comment
Meni ovo mozda i najbolja trka ove godine od onih koje sam gledao! Mora da je zato sto je DRS bio sveden na nepostojanje :D
A pomoglo je i to sto je Ferrari bio konkurentan :)
Link to comment
Vetel može da piša u gaće od sreće. Ne mogu da verujem da je ostao na istim gumama od 16-tog kruga.
Pa kako sad jos ispade da je srecan. Covek vozio na rasturenim gumama i nijednom nije bio ugrozen od strane Alosna koji je bio iza. Stvarno ne vidim gde bi uspeo i kako da ga obidje cak i da nije bilo red flaga. A imao je pretpostavljam srece i prilikom "sjajnog pit stopa", jedinog na trci. Neke kockice se jesu poklopile na kraju, nema sta, ali je momak vozio muski i maximalno je rizikovao do samog kraja iduci na pobedu dok je imao u dzepu i 3. mesto sto mu ne bi bilo ni malo lose s obzirom na zalihu poena koju ima. Ovaj put rizik se isplatio. Veliki gubitnik trke po meni je Button koji je perfektno vozio celu trku, konstantno je pravio sjajna vremena i na kraju baxuz. Realno je po prikazanom trebao da pobedi ali zato je F1 to sto jeste - crno nije uvek crno ni belo belo :P
Link to comment

Imao je sreće počev i u subotu, kada je bilo sasvim jasno da su mu šanse za pol poziciju u najboljem slučaju fifti fifti zbog onog udesa kada se nekoliko minuta pred kraj opet desila crvena zastava, pa je Hamilton morao da izlazi za poslednji flying lap na ohlađenim gumama + sa ogromnim pritiskom jer mu je to ostao jedini mogući kvalifikacioni krug (prethodni je prekinut zbog udesa). Što se tiče odluke da se pokuša ići do kraja trke na onim gumama, to jeste za respekt, međutim na BBC-jevom prenosu su imali uvid u podatke Meklarenovog tima - iako su Vetelove gume već bile grdno istrošene, toliko da je Baton dobijao 2s po krugu za njime, uopšte nije sigurno reći da ga ne bi pretekao do kraja. Vetelove gume bi dosegle potpunu granicu upotrebljivosti oko kruga 74/75, i već je identifikovano vrlo očigledno mesto na stazi gde bi ga i Alonzo i Baton bez po muke prešišali. Radilo se o poslednjoj krivini pred ciljnu zaravninu odakle se Baton sve vreme branio od Alonza tako što je odatle imao odlično ubrzanje. Da se trka produžila još 2 ili 3 kruga, Baton uopšte ne bi imao hvata u gumama za takvo ubrzanje koje bi mu omogućilo da se odvoji dovoljno od Alonza (i Batona), koji bi ga pojeli u ciljnoj zaravnini. Međutim, onda se opet desio udes i restart trke. Dakle, nije mi van pameti reći da je imao sumanutu sreću ako su mu dva udesa suštinski pomogla i u subotu i u nedelju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...