Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Imao je sreće počev i u subotu, kada je bilo sasvim jasno da su mu šanse za pol poziciju u najboljem slučaju fifti fifti zbog onog udesa kada se nekoliko minuta pred kraj opet desila crvena zastava, pa je Hamilton morao da izlazi za poslednji flying lap na ohlađenim gumama + sa ogromnim pritiskom jer mu je to ostao jedini mogući kvalifikacioni krug (prethodni je prekinut zbog udesa).
Kako mislis na ohladjenim gumama? Zbog toga sto je stajao u redu kod restarta minut-dva umesto da je izasao zagrejan iz boxa u out lap, koja je razlika? Imao je valjda citav krug i dovoljno vremena da ih zagreje. Sam je kriv sto je zasro drugi flying lap. Mislim da ne bi dosao do PPa ni u idealnim uslovima iako je q1&q2 zavrsio prvi. A prvi flying u q3 mu je malo zasro Masa svojim izlaskom iz boxa gde je vec na prvom merenju imao zaostatak od pola sekunde, tek onda se dogodio udes i red flag.Vetel je imao srecu sto mu nalozeni Hamilton nije bio ni blizu na gridu, sto se sranje sa Masom u tunelu desilo u najgorem trenutku po Batona i to pravilo promene i popravke za vreme red flega tjah. Ubise svu taktiku i gledanje pred kraj, osakacene gume/Hamiltona i borbu prva tri prostim pravilom.Nego, mali je otisao na +58 i ne vidim kako ce se nesto tu promeniti u predstojecim utrkama sto moze da odvede u dosadan finis <_<
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako mislis na ohladjenim gumama? Zbog toga sto je stajao u redu kod restarta minut-dva umesto da je izasao zagrejan iz boxa u out lap, koja je razlika? Imao je valjda citav krug i dovoljno vremena da ih zagreje.
Da, baš zbog toga. Nisam izmislio to niti je to moja teorija, čike koje znaju malo više o sportu od mene i tebe (Brandl i Kultard) su to nagovestili čim su videli da su se Meklareni postrojlili prvi na izlasku iz boksa čekajući da na stazi izađu prvi prvcati. To je bilo dobrih 2 ili 3 minuta pre nego što se izlazi iz boksa otvorio. Dakle, iako laiku zvuči neverovatno, ta dvojica su urlala da je Hamilton "damned if he does, damned if he doesn't" - sa jedne strane jednostavno mora da bude prvi na stazi ne bi li obezbedio flying lap da makar postavi vreme a ne da mu opet neko smeta na stazi, ali u isto vreme kritikovali su Meklaren zbog toga što gume 3 minuta nisu bile pod grejačima, govoreći da će to možda biti presudno. Šta ti ili ja mislimo o tome je prilično nebitno.
Sam je kriv sto je zasro drugi flying lap. Mislim da ne bi dosao do PPa ni u idealnim uslovima iako je q1&q2 zavrsio prvi. A prvi flying u q3 mu je malo zasro Masa svojim izlaskom iz boxa gde je vec na prvom merenju imao zaostatak od pola sekunde, tek onda se dogodio udes i red flag.
Masa mu nije namerno zasmetao, to je sigurno, ali Hamilton je imao prvo vreme i u Q1 i u Q2, prema tome udes i red flag ga je direktno omeo u Q3 gde bi imao vrlo izgledne šanse da bude P1.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Najjaci na tom zidu je bio Alonso pre 6-7 godina kada je zakacio zid zadnjim tockom i tom prilikom nesto pojebuvao u komunikaciji sa boxom kaze''nesto mi nije u redu sa autom'' :lol:

Link to comment

Oho, kiša. Tj kiša je prestala, ali je staza dobrano mokra.Čini mi se da su pomenuli da Meklareni počinju trku na intermediats, a sad je Ros Bron reko da njegovi "nema šanse" da počnu na bilo čemu osim full wets.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...