Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

danas sam shvatio da ja nemam nikakvu potrebu da prelazim reku. na novom beogradu imas sve sto ti je potrebno i nema potrebe ici u azijski deo grada.
Ja (znatno) ređe prelazim reku sada, nego kada sam živeo još 21km zapadno. Sve ima NBG. Sa'će i Jugoslavija i Fontana, pa lepo da se pozdravimo...
Link to comment
Stani, grad je dodelio parcelu NAI Atriumu pa je oni sad prodaju (odnosno izdaju na 99 godina)? Jel mogu meni da dodele onu parcelu u bloku 45 pored terena pokojne FK Save, pa i ja malo da rentiram?
Da bi ti dodelili parcelu, moras da pobedis na javnom nadmetanju. U ugovoru koji potpises, dobije rok za privodjenje nameni za koju si dobio parcelu. Kada igradis objekat i uknjizis ga i platis ceo zakup za 99 godina moyes da prodajes parcelu ili stagod.Praznu parcelu koju si dobio od grada ne mozes da reizdajes ili preprodajes. Mozes, recimo, da dobijes gradjevinsku dozvolu pa da je prodas i da se u stvari to oglasava. Moguce je i da likovi sa bilborda nude na prodaju objekat koji ce tek da izgrade. A mozda je parcela dobijena iz stecajne mase neke firme npr pa je uradjena konveryija u vlasnistvo i sada se regularno prodaje...
Link to comment

Evo, da se ovde javno izvinim, polijem balegom i samospalim zbog nedavne tvrdnje povodom radova u Surcinu. Prodjoh juce opet tuda, sve je zavrseno, put je ponovo prohodan u oba smera.A zivota mi, prosle nedelje sve je izgledalo isto kao pre tri meseca.

Link to comment
  • 3 weeks later...

je l ti stvarno verujes da ce ovaj projekat izrasti na novobeogradskom pesku?ja verujem. i super je da bude jos vise od ove od 333 metra sto su nam izgradili belgijanci.http://www.mycity.rs/Arhitektura/Najvisa-zgrada-u-Istocnoj-Evropi-u-Beogradu.htmlhttp://www.ekapija.com/website/sr/page/12336 :lol: mislim da je i miskovic izgradio jednu najvisu na svetu na novom beogradu. :lol:

Edited by darling
Link to comment

Kompanija je iz Holandije, i zove se Vital Estates Nederland B.V.Koliko vidim, nemaju ni svoj vebsajt. Dobro, koji će im, to što građevinska firma nema prezentaciju na internetu ne znači nimalo da ne može da sagradi rotirajući neboder od 480 metara na Novom Beogradu. 187024_toranj01_ff.jpgA mislim da nazirem i odakle je potekao idejni projekat, verovatno prošle subote uvečevidthx.gif

Link to comment

Kad se krene onom kaldrmom gore ka Jedanaestom, od Tošinog Bunara, pa sa desne strane, malo ispod Zelengorske, tamo bi bilo najbolje, nadam se da će tamo da ga stave2ew153o.jpg

Link to comment
Kompanija je iz Holandije, i zove se Vital Estates Nederland B.V.Koliko vidim, nemaju ni svoj vebsajt. Dobro, koji će im, to što građevinska firma nema prezentaciju na internetu ne znači nimalo da ne može da sagradi rotirajući neboder od 480 metara na Novom Beogradu.
Meni samo nije jasno kako ljudi ne mogu da prepoznaju prevaru prve sekunde kada je vide (kao ja sa Cosicem, na primer, ali sam inace vrlo skeptican <_<). Inace kada bi u ovoj zgradi izbio pozar, vatrogasci ne bi ni morali da izlaze na teren, samo bi se posle pojavili da iskopaju ugljenisane leseve iz pepela, posto Beograd nema potrebnu infrastrukturu za zgrade vise od 25 spratova.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...