Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Mislim da je ovaj hotelski Mona, tviter opis kaže da je hotelijer. Ja ga prvi put primetio onomad kad se sa Šutanovcem raspravljao oko minimalca. 

Inače nemam ništa protiv kućerine u Belom potoku, ako bi ovaj tajkun kao izvorni tajkuni izgradio železničku mrežu oko Beograda da mi omogući da za pola sata budem na poslu u gradu. Naravno, sve tržišno i bez subvencija. Slobodno nek primeni to svoje u praksi, al prvo nek podmentne svoju guzicu i kasu.

Link to comment

bukvalno ne vidim kraj sopstvene terase od magle koja toliko smrdi na ugalj kao da ceo novi beograd lozi. a znamo da to nije tachno. shtipa za ochi i blokira grlo momentalno.

 

da li postoji neko u drzavi ko moze da objasni ko gori i shta gori i gde. ovo nije bilo nikad i nije normalno ph34r.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
On 30.12.2019. at 13:43, Ravanelli said:

 

 

ovo je baš ozbiljno ako se desi.

 

ima par pitanja ako neko zna:

- da li ovo dolazi do NBG?

- da li se gasi toplana na NBG ili neke druge po gradu?

- da li nam svima bojleri idu u penziju (nemam pojma da li to može sa ovim instalacijama po zgradama)?

- da li će nam biti manji računi za grejanje kada se otplati taj kredit (jer mi finansiramo izgradnju ovoga)?

zar nije zakljuceno da je to neprofitabilno?

da su isuvise veliki gubici na tu razdaljinu da bi investicija bila opravdana?

jedno vreme taj "projekat" se kotirao visoko na listi promasaja i ulupanih para slobine vlasti

 

secam se da dok je bila aktuelna ta prica i marka zvaka imala emisiju posvecenu tome (prvenstveno cevima na nbg strani)

 

da li se zna jel radjena neka nova studija koja pokazuje opravdanost projekta ili je ovo samo jos jedna sarena laza sns vlasti?

Link to comment

to je bilo za ćokijevog vakta kopano, pa su zaključili da je skupo jer su morale da se ugrađuju neke pumpe koje bi održavale toplotu vode koja dolazi iz tenta

 

sad valjda nije skupo, kinezi će (se)ugraditi pumpe

Link to comment

ma znam da je gradjeno u sps vreme

ali je posle u doba dos makar jednom bilo aktuelizovano

i tad je zakljuceno da je neisplativo

 

nekako sumnjam da bi ta d(o)s ekipa propustila takvu mogucnost za ugradnju da im zaista nije bilo jasno da ce to biti bacanje para u bunar

sad, ako je ovo jos jedna sns sarena laza ni po jada

ali ako zaista krenuo sipati (i krasti) novac u to, a jeste neisplativo to ce biti bas ozbiljan zajeb

nije to neka mala i bezacajna investicija

Link to comment
24 minutes ago, beta kentauri said:

nema to veze sa sns-om mada oni svakako trljaju ručice i maštaju o cikilionima rsd u gradskoj kasi.

kako mislis nema veze sa snsom?

pa desava se sad, kad oni drze sve poluge vlasti u rukama

kome ce pare u dzep ako ne njma?

 

nego na stranu to, da li si upoznata jel radjena neka nova studija za taj projekat?

da li je to ekonomski isplativo?

uopste tehnicki izvodivo? posto je prilicna udaljenost

da li ce se voda eventualno morati dogrevati na nbg strani ili moze stici do cilja sa odgovarajucom temperaturom?

Link to comment

pare idu u grad i onome ko gradom upravlja.

danas su oni a sutra, nadam se, neki pametniji i manje alavi.

uostalom, treba vremena da se toplovod izgradi a treba da prođe i nekih 10 godina da bi se investicija isplatila tako da je pitanje kome će ići kajmak.

realno, strategija razvoja grada je da se iskoriste svi izvori energije kako bi se smanjila potrošnja energenata iz uvoza. postojeći kapaciteti toplana su ograničeni ne samo tehnološki nego i fizički. 

što se tiče tehnologije, nije moguće izgraditi 27km cevi i ćerati vodu bez pumpnih stanica usput. 

 

Edited by beta kentauri
Link to comment

Tako sam i ja skapirao ono "prošlo" odustajanje.
Krenulo se jako ali kad se videlo šta sve ide uz to odustalo se, mada realno ko zna zbog čega se odustajalo, svega smo se nagledali...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...