Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Dobio sam poresko resenje, na zenu, mene i njenog pokojnog oca. To ne bi bilo nista cudno da nismo pre 2 i po godine odneli sve papire o tome da smo samo ona i ja vlasnici,jer je njen otac preminuo.

 

Na resenju, naravno, nema njenog udatog prezimena,  ima porez na pola stana, ja na drugu polovinu, a njen pokojni otac na ceo stan. Prosle godine smo cekali oko 2 ipo sata kod idiota u opstini NBG na poreskom da bi nam baja rekao "ignorisite to, sledece godine se to nece ponoviti" . Naravno, sledece godine, tj danas, sam dobio opet 3 resenja.

 

Da li da ubijem nekog ili da opet cekam 2-3h jer ce biti mnogo zalbi na idiotluke PU ili da iskuliram? Da li mi vredi da idemu beogradsku PU da se zalim ili moram opet na NBG kod istog idiota koji nam je rekao da "ignorisemo taj papir"!?

Link to comment

nemoj da čekaš 2,3 sata nego artiju u ruke pa mu uputi pisamce preporučeno s povratnicom, naravno, i da mu pretiš objavom u medijima i sve. i da ostane trag a ne da te vuče za nos i narednih godina jer ste se o svemu dogovorili u četiri oka.

Link to comment

Bio u koloni koja se stvorila zbog tog udesa. Dvoje vozila hitne pomoći se probijala između kolona vozila, sreća pa su vozne trake dovoljne širine pa se su vozači automobila u kolonama mogli pomerati ka ivicama traka i rutinski se napravilo mesto za "hitnu".

Kad sam prošao pored udesa, bilo nekoliko patrolnih automibila i motorcikla policije. Dva putnička vozila teško oštećena, zaprežno vozilo nisam video, ali konja (belog) jesam. Konj miran, zavezali ga malo dalje od udesa za odbojnu ogradu kod krajnje leve trake, verovatno tu da sačeka neko specijalizovano vozilo sa hipodroma.

 

Da sam jedan od vozača kojima je vozilo oštećeno u tom karambolu lepo bih presavio tabak i tužio grad jer je dozvolio da konjska zaprega ide mostom. Koliko se sećam, konjska zaprega ne sme da se kreće autoputem ali ne znam koja su pravila za mostove. 

Link to comment

nemoj da čekaš 2,3 sata nego artiju u ruke pa mu uputi pisamce preporučeno s povratnicom, naravno, i da mu pretiš objavom u medijima i sve. i da ostane trag a ne da te vuče za nos i narednih godina jer ste se o svemu dogovorili u četiri oka.

ne nego da ide da cheka i da reshi to na licu mesta kako treba (moze i da se dere, nije problem) i da mu izdaju papir na kome pishe ono shto treba da pishe. sa djeje pechat! moze da se dopisuje kolko oce, sa poreskom upravom nema dopisivanja, oni ce za 15 dana da mu dodju da prete i nose, a on moze da hvata blokovske machke da im kachi na repove preporuchenu povratnicu. poreska uprava je azdaja chije glave se sijeku iskljuchivo u direktnom kontaktu.

 

zabole njih za objave u medijima.

 

 

mojoj materi svekrvix su probali da naplate proshle godine poreski dug star 9 godina koji je izmiro pokojnik pre 9 godina, debelo pre nego shto je sve preneto na nju. al eto, pojavio se iznenadni dug, gospodjo dodjete nam 7 hiljada, lajk nau, bez odlaganja. a nije da ona ne kampuje redovno u poreskoj, jer oni imaju vremena za brljotine, a ona ima vremena da ih ispravlja svaki put -_-

 

al eto, iskrsne 7 hiljada :s_w:

 

chuvajte sve papire iz finansijske komunikacije sa drzavom dozivotno. nema nam druge.

Edited by gospa buba
Link to comment

chuvajte sve papire iz finansijske komunikacije sa drzavom dozivotno. nema nam druge.

postulat broj 1. zivota u srbiji

Link to comment

Sto se tice tih poreza na imovinu tj. stanove najbolje sto su izgurali tu varijantu "...nismo u obavezi da vas obavestavamo o vasim dugovanjima za prethodnu godinu".Pa to posalju razrez za ovu ti mislis da je sve u redu sa proslom a ono kuca kamata samo tako....

Link to comment

Sto se tice tih poreza na imovinu tj. stanove najbolje sto su izgurali tu varijantu "...nismo u obavezi da vas obavestavamo o vasim dugovanjima za prethodnu godinu".Pa to posalju razrez za ovu ti mislis da je sve u redu sa proslom a ono kuca kamata samo tako....

koji nam je kanal da se borimo da to izguramo. meni ne bi bilo teshko -_-

Link to comment

koji nam je kanal da se borimo da to izguramo. meni ne bi bilo teshko -_-

Pa nijedan to ce da brane do smrti jer ti dug od 15 dindzi naraste ihahahaha a da ne znas...

Link to comment

Pa nijedan to ce da brane do smrti jer ti dug od 15 dindzi naraste ihahahaha a da ne znas...

pa ne znam, zavisi da li je tako svuda u svetu?

 

reforma drzavnne uprave, transparentnost poreskog sistema, ima josh tih rechi.

 

ta stvar je neodbranjiva <_<

Link to comment

Порезници већ годинама цеде суву дреновину, углавном по систему ако прође прође.

 

Снаји су покушали да пре неколико година наплате застарели порез, на радњу која више не држи.

Буразер их је прво питао да ли знају да је то против законито, кад су му рекли да јесте отерао их све у три лепе.

 

И мени су направили срање због дебила, претходник је редовно уплаћивао порез, али је ишло мало на један, мало на други подрачун. Требало им је једно 4 месеца да исправе глупост, за које време је рачун био блокиран.

 

А по новинама само пишу глупости колике се милијарде дугују за порез, које су или ненаплативе (велики дужници) или грешка порезника (већина ситних дужника).

Link to comment

ne nego da ide da cheka i da reshi to na licu mesta kako treba (moze i da se dere, nije problem) i da mu izdaju papir na kome pishe ono shto treba da pishe. sa djeje pechat! moze da se dopisuje kolko oce, sa poreskom upravom nema dopisivanja, oni ce za 15 dana da mu dodju da prete i nose, a on moze da hvata blokovske machke da im kachi na repove preporuchenu povratnicu. poreska uprava je azdaja chije glave se sijeku iskljuchivo u direktnom kontaktu.

 

zabole njih za objave u medijima.

 

 

mojoj materi svekrvix su probali da naplate proshle godine poreski dug star 9 godina koji je izmiro pokojnik pre 9 godina, debelo pre nego shto je sve preneto na nju. al eto, pojavio se iznenadni dug, gospodjo dodjete nam 7 hiljada, lajk nau, bez odlaganja. a nije da ona ne kampuje redovno u poreskoj, jer oni imaju vremena za brljotine, a ona ima vremena da ih ispravlja svaki put -_-

 

al eto, iskrsne 7 hiljada :s_w:

 

chuvajte sve papire iz finansijske komunikacije sa drzavom dozivotno. nema nam druge.

 

ja sam se prošle godine dopisivala sa poreskom upravom čukarica i uredno mi odgovarali i slali šta treba a to je bila kopija poreskog rešenja za neku godinu, koje mi nikad nisu dostavili, pa sam udarila da kukam pa kako ja onda da znam da li sam platila manje ili više a vi pretite kaznetinama i slično i dobila pisamce nakon dve nedelje. nestvarno :D

Link to comment

I iznos duga bez kamate?I potvrdu da ništa ne duguješ više?

 

 

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...