Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

jeste da postoji uzrecica da svaka roba ima svog kupca ali meni je neverovatno da djubre iz kontejnera uopste neko kupuje

 

mada, dusu dalo da se tamo snimaju kadrovi nekog filma sa postapokalipticnom temom

 

На жалост купују.То је реална слика Србије и последица отварања нових фабрика,радних места...Чуди ме да ту слику нико није искористио за предизборну кампању.

Link to comment

meni se buvljak vise svidjao nego "terazije"

 

Nosi ga kući. 

 

jeste da postoji uzrecica da svaka roba ima svog kupca ali meni je neverovatno da djubre iz kontejnera uopste neko kupuje

 

mada, dusu dalo da se tamo snimaju kadrovi nekog filma sa postapokalipticnom temom

 

banlieue-13-05.jpg

Link to comment

a sto fontanu uporedjujes sa belvilom? :)

 

zato sto je blok 1 pre pola izgledao kao belvil sada sto se vidi i na toj fotki iz druge polovine 60ih :)  msm, pre 45 godina sam ziveo u bloku 1 a sada zivim u belvilu pa ko rekoh, imam 1 kompetenciju stanovnika :D

Edited by Pontijak
Link to comment

:nobles:

 

 

mada, kako to ovde uvek biva, taman kada se dokotrljam do starosti a to nije daleko, samo 1 decenija i koja godina pride, belvil ce izgledati kao blok 1 recimo 1993 godine sto mi ne obecava estetski lepu starost :cry:

Edited by Pontijak
Link to comment

ono sto je blok 1 znacio sesdesetih belvil predstavlja u dvadesetprvom veku. moderni brutalizam. beton blok.

smeta mi samo napusten princip davanja imena blokovima, belvil, a blok, sava ada...

 

Link to comment

ono sto je blok 1 znacio sesdesetih belvil predstavlja u dvadesetprvom veku. moderni brutalizam. beton blok.

smeta mi samo napusten princip davanja imena blokovima, belvil, a blok, sava ada...

 

 

da, u pravu si :) s tim sto se meni jos uvek svidja taj brutalizam kao pravac :D  slazem se to za nazive blokova, ja sam se trudio da za svoj sadasnji kraj uvek govorim blok 67 pa mi dosadilo da pojasnjavam gde je to

Link to comment

mada, kako to ovde uvek biva, taman kada se dokotrljam do starosti a to nije daleko, samo 1 decenija i koja godina pride, belvil ce izgledati kao blok 1 recimo 1993 godine sto mi ne obecava estetski lepu starost :cry:

 

Не знам како је решено у Белвилу, али мислим да је код нас генерално у свим већим улазима проблем са одржавањем. Тамо где је добар кућни савет то изгледа лепо, али како је то волонтерски углавном не испадне добро.

Link to comment

mada, kako to ovde uvek biva, taman kada se dokotrljam do starosti a to nije daleko, samo 1 decenija i koja godina pride, belvil ce izgledati kao blok 1 recimo 1993 godine sto mi ne obecava estetski lepu starost :cry:

aj nek ti to bude najgrdji problem u toj tvojoj starosti ^_^

Link to comment

aj nek ti to bude najgrdji problem u toj tvojoj starosti ^_^

 

plus pemzija koja ce biti nekih 23 evra kako je krenulo :cry:

 

 

 

Не знам како је решено у Белвилу, али мислим да је код нас генерално у свим већим улазима проблем са одржавањем. Тамо где је добар кућни савет то изгледа лепо, али како је то волонтерски углавном не испадне добро.

 

za sada je reseno odlicno: facility manager firma koja angazuje firme za ciscenje i zelenilo i tehnicko obezbedjenje, placa se po kvm stana, fercera odlicno, ulazi, hodnici, stepenista i liftovi uvek cisti, trava zelena i uvek pokosena, drvece raste, cvece cveta, uredno se prazne one male kante za opuske i sitno djubre itd, hauzmajstor sluzba uvek dostupna ako se ne daj boze desi neko sranje u stanu tipa pucanja ventila ili nesto slicno dolaze u roku od odmah da oprave kvar, mada opet pocele pobune nekih kucnih saveta (blok 67 ima 14 zgrada sa otprilike 30 ulaza, dakle isto toliko kucnih saveta) da se ne potpisuje vise ugovor sa facility firmom nego da svaki ulaz brine o sebi i svom dvoristu a to je 1 oprobani put u propast koncepta cistog i urednog bloka, kako ce se sve to dalje odvijati, ne znam ali iskustvo me naucilo da je u ovoj zemlji mnogo lapse od neceg lepog napraviti nesto raspadnuto i govnjivo nego obratno

Edited by Pontijak
Link to comment

 

mada opet pocele pobune nekih kucnih saveta (blok 67 ima 14 zgrada sa otprilike 30 ulaza, dakle isto toliko kucnih saveta) da se ne potpisuje vise ugovor sa facility firmom nego da svaki ulaz brine o sebi i svom dvoristu a to je 1 oprobani put u propast koncepta cistog i urednog bloka, kako ce se sve to dalje odvijati, ne znam ali iskustvo me naucilo da je u ovoj zemlji mnogo lapse od neceg lepog napraviti nesto raspadnuto i govnjivo nego obratno

ti pobunjeni smo bili mitm, dok su nam u kućnom savetu bili neki sankiloti :s_c: , spremni da se oko svačega i sa svakim posvađaju. Njih smo oterali, te je sada mir u kući.

Meni je tu najinteresatnije da iako skoro pa nema pravnog  načina da se stanovnik Belvila natera da plaća mesečno održvanje, naplata istog tog održvanja je oko 95%. Ljudi zadovljni, vide rezultate i spremni su da za to plate.

Link to comment

 

plus pemzija koja ce biti nekih 23 evra kako je krenulo :cry:

 

 

 

 

za sada je reseno odlicno: facility manager firma koja angazuje firme za ciscenje i zelenilo i tehnicko obezbedjenje, placa se po kvm stana, fercera odlicno, ulazi, hodnici, stepenista i liftovi uvek cisti, trava zelena i uvek pokosena, drvece raste, cvece cveta, uredno se prazne one male kante za opuske i sitno djubre itd, hauzmajstor sluzba uvek dostupna ako se ne daj boze desi neko sranje u stanu tipa pucanja ventila ili nesto slicno dolaze u roku od odmah da oprave kvar, mada opet pocele pobune nekih kucnih saveta (blok 67 ima 14 zgrada sa otprilike 30 ulaza, dakle isto toliko kucnih saveta) da se ne potpisuje vise ugovor sa facility firmom nego da svaki ulaz brine o sebi i svom dvoristu a to je 1 oprobani put u propast koncepta cistog i urednog bloka, kako ce se sve to dalje odvijati, ne znam ali iskustvo me naucilo da je u ovoj zemlji mnogo lapse od neceg lepog napraviti nesto raspadnuto i govnjivo nego obratno

 

Jel ta firma sve vreme ista?Neko mi je pricao da je u nekom novom naselju ali da imaju problema sa firmama i da su ih promenili 4-5?

Link to comment

 

mada opet pocele pobune nekih kucnih saveta (blok 67 ima 14 zgrada sa otprilike 30 ulaza, dakle isto toliko kucnih saveta) da se ne potpisuje vise ugovor sa facility firmom nego da svaki ulaz brine o sebi i svom dvoristu a to je 1 oprobani put u propast koncepta cistog i urednog bloka

 

+1 na ovo. Iz mog turskog iskustva mogu da kažem da facility firma mora da postoji i princip mora da bude "uzmi ili ostavi". Znači, kada se doseljavaš u neko naselje znaš koja firma je zadužena za održavanje i to je to. Njima možeš da se žališ i da ih cimaš za sve što ti nije po volji, ali nema odvajanja i segmentacije po zgradama/ulazima jer to je recept za kompletnu propast održavanja.

 

Jedino što u Turskoj sudovi vrlo efikasno procesuiraju one koji ne plaćaju održavanje, ne znam kako Belvil rešava takve pametnjakoviće?

 

Edit: naš najveći problem sa facility firmom je taj što su u pitanju islamisti pa ne dozvoljavaju prodaju alkohola bilo gde u naselju (čak ni u supermarketu) :D ali kvaka je u tome što zakon kaže da facility firme angažuje i raspoređuje opštinska uprava (naravno islamistička) i to ti je što ti je. Ono što dobro funkcioniše je što slušaju primedbe stanara i postupaju po njima (npr. nismo bili zadovoljni obezbeđenjem na kapiji pa su promenili firmu za obezbeđenje) - osim kada su u pitanju alkoholni tripovi i tako te stvari.

Edited by beowl
Link to comment

ono sto je blok 1 znacio sesdesetih belvil predstavlja u dvadesetprvom veku. moderni brutalizam. beton blok.

smeta mi samo napusten princip davanja imena blokovima, belvil, a blok, sava ada...

 

 

Pa nije napusten, svi su blokovi ,,odavno" ucrtani i zna se u kom su bloku sve te zgrade (osim ako nisu na nekom potpuno ,,novom" terenu koji nije bio obuhvacen inicijalnom podelom na blokove), ta imena su marketing investitora i to je to, naravno da ce to da rade, lakse ces da zapamtis "a blok" ili "belvil" nego "blok 67a" i "blok 67"

Link to comment

+1 na ovo. Iz mog turskog iskustva mogu da kažem da facility firma mora da postoji i princip mora da bude "uzmi ili ostavi". Znači, kada se doseljavaš u neko naselje znaš koja firma je zadužena za održavanje i to je to. Njima možeš da se žališ i da ih cimaš za sve što ti nije po volji, ali nema odvajanja i segmentacije po zgradama/ulazima jer to je recept za kompletnu propast održavanja.

 

 

 

+ milion

 

kod nas je napravljeno ozbiljno sranje u toj tranziciji izmedju socijalizma i kapitalizma tj. drustvenog i privatnog vlasnistva u tom slucaju.

Edited by hazard
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...