Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

elem, ocito je da: ili ne uzimaju celavu bagru za ozbiljno, ili ne smeju da ih rasteraju. sta god, ako se druze sa gradjanistima i ako im na koncerte dolaze ove budale, mislim da je prilicno jasno a) da su sizofreni ili b) da im se jebe za politiku. jbg mora i neko takav da bude.
+1
Link to comment
To se moze biti u periodima "niske politike". Ne pratis mocvaru srbijanskog politickog mejnstrima, recimo... to je OK i to razumem... Nema tu ideologije i slicnog...ALi ako te pitaju sta mislis o ideji da se pobiju milioni, milioni proteraju, da se napravi sistem vecnog straha i terora i da li se slazes sa tim ili mislis da to niposto ne sme da se desi a ti kazes: Muuuu, meni je to svejedno. NJaaaaaaa... Zezanje. Pivo. Sise. Moze i jedno i drugo... Pnjjjjjnjjjnjjj...Onda treba da crknes zajedno sa fasistima.
prvo ne verujem da im se postavlja takvo pitanje. verovatno ono koje si parafrazirao. dakle mnogo benignija varijanta, npr "jel mozes da iskuliras indijance koji ti dolazi na koncerte" drugo ako svi pocrkaju zajedno sa fasistima to ce biti drustvo visokostandardizovanih i prosvecenih ljudi, a to je jos jedna varijanta... pa znamo cega.
Link to comment
prvo ne verujem da im se postavlja takvo pitanje. verovatno ono koje si parafrazirao. dakle mnogo benignija varijanta, npr "jel mozes da iskuliras indijance koji ti dolazi na koncerte" drugo ako svi pocrkaju zajedno sa fasistima to ce biti drustvo visokostandardizovanih i prosvecenih ljudi, a to je jos jedna varijanta... pa znamo cega.
Uzasno su visoki i nedostizni ti standardi... Zahtevati od nekog da se jasno odredi o ovakvim stvarima je stvarno mnogo... cist staljinizam, ma fasizam isto!! Jel tako?
citiram ovo sledeći put svim članovima cokula/birtija/miki pirsa koje vidim, prenosim odgovor i stavljamo tačku na ovo. dogovoreno ?
Uf, potresce se jako i zamislice se sa sve prstom na celu...Njima je to sto si ti rekao modus operandi ceo zivot, i sad ce da ga menjaju i da talasaju... bas...
Link to comment
Uzasno su visoki i nedostizni ti standardi... Zahtevati od nekog da se jasno odredi o ovakvim stvarima je stvarno mnogo...
Ne razumem. Zašto bi uopšte zahtevao od nekog da se određuje? Jel' se nismo složili jednom čak i da ima pravo da bude fašista u 4 zida? Uostalom mi i dalje živimo u antifašističkom društvu i za sada fercera bez obzira na brojne kontraudare. Ti si se posvetio borbi protiv toga i to je lepo, plemenito vredno poštovanja ali je suludo da očekuješ da neko deli tvoj entuzijazam, svest i energiju.
cist staljinizam, ma fasizam isto!! Jel tako?
TAKO JE!!! Sori ali ova forumska polupodmetanja kad vidim odma mi se prikenja. Imas ihahaj kandidata za te ekstrapolacije. Batali me s tim, molim te. Hvala.
Link to comment
citiram ovo sledeći put svim članovima cokula/birtija/miki pirsa koje vidim, prenosim odgovor i stavljamo tačku na ovo. dogovoreno ?
Bambule će samo da se nasmeje i kaže "ma, daj...". Ko je makar kolima prošao pored njega i njegove družine zna da oni f od fašizma u sebi nemaju.
Link to comment
Ne razumem. Zašto bi uopšte zahtevao od nekog da se određuje? Jel' se nismo složili jednom čak i da ima pravo da bude fašista u 4 zida? Uostalom mi i dalje živimo u antifašističkom društvu i za sada fercera bez obzira na brojne kontraudare. Ti si se posvetio borbi protiv toga i to je lepo, plemenito vredno poštovanja ali je suludo da očekuješ da neko deli tvoj entuzijazam, svest i energiju.
Oni koncerte drze sebi u svom stanu? Onda OK, izvinjavam se. Ovi tu su zighajlovali kod nekog od ovih na gajbi, na slavi... Zatvorenog tipa? Pogresio sam, priznajem. Meni se ucinilo da je ono Akademija i Ciklon...A moj entuzijazam i volju da toliko sebi zakomplikuje zivot ne ocekujem ama bas ni od koga. A ispada da ne treba da ocekujem nista. Ni najmanju, osnovnu ljudskost koja se satoji od "ej, nemoj salutirati Hileru. Skloni mi te kukaste krsteve i ostalo sa ociju..."Ah, sta cu, elitista sam nepopravljivi... Utopista, previse trazim... Edited by Mp40
Link to comment

:Dtačno sam se pitao da li da naglasim da 4 zida ne treba shvatati bukvalno ali reko' nema veze. nećemo juriti poentu po celom postu. stakod, ovakav koncert na akademiji ili u nekoj drugoj rupi, tesko da je javni skup vise nego kucna zurka.elem, ne znam zasto im niko ne kaze da odjebu. verovatno nece da se cimaju s njima ili ih zabole da im to pricaju. deset godina tamburaju po kojekavim rupama, verovatno tu ima svakakvog ološa i logično mi je da neko u nekom trenutku batali to i posveti se samo muzici i zabavi. e sad da treba i da edukuje publiku... bilo bi lepo ali ne uzimam za zlo što ih to očito ne zanima.uostalom, tema je muzika konkretnog benda, a ne ekipa, rođaci, šurnjaje itd.

Link to comment

dobio sam vanforumsku sufgestiju da nisam bio dovoljno tolerantan i jasan, te da bih takođe malo mogao da doprinesem temi svojim zapažanjima (mada i daje ne mogu da verujem da si pokušao staljinizam=fašizam foru sa mnom).uglavnom, kako ja vidim pank scenu u begeu poslednjih dvaes godina?ja nikad nisam bio deo toga u smislu da sam svirao, niti sam bio neki pasionirani potrošač ali mogu da kažem da sam se ipak osvrnuo na određene pojave, makar kako bih ispratio šta se kulturno dešava u gradu.moj utisak je da je to sve, kako bi novajlija syme rekao, jedna grupuskularna, rizomatska priča...erm, ne vredi, ne stoji mi ovo...bg pank scena je dosta ispreplitana. zbog malog broja ljudi koji nesto sviraju, neminovna su poznanstva, saradnje, druzenja i slicno. uostalom, masa toga je uspostavljeno i mnogo pre po rupama na kojima se izlazi tako da su umetnici prilicno upuceni jedni na drugi na osnovu svog bazicnog interesovanja za muziku i priču. e sad, tu ima i kuke i motike i nekako je bilo prirodno stanje stvari da se pojave pera iz naci benda i žika sa petokrakama pa da prave muziku zajedno ukoliko se pre toga nisu tukli oko ribe ili politike. plus što si na apsolutno svim koncertima (sem mozda darkvuda) mogao da vidis i celavce i pankere (u oba slucaja maloletnike). ne kazhem, bg skinjare su sljam nad sljamovima, tu je bilo dosta nasilnika i ljudskog otpada, radovci su vec bili poznati, ali je zaista ogroman broj likova koji su ludeli nadesno krajem 90ihkasnije to preležao kao male boginje.cokule su imale momente sa zapišavanjem kineskog restorana, sa komunjara u egzilu ali niti je to sve odavalo utisak neke autentične isključivosti, niti ih je nacoška ekipa prihvatala kao svoje. od tada, neko glupiranje žene-pivo-stadion je dobilo prostora kroz birtiju (koju sam ovlaš ispratio, jednostavno me nije zanimalo), a sad još više kroz ovaj novi bend koji je 99% operisan od politike. i jednostavno je budalast, duhovit i simpatičan. ali i svirački prilično dobar.ja ne znam od kada su one fotke koje si izokačinjao ali svejedno mislim da nikom nije jednostavno da u toj ispreplitanosti raznoraznih fazona i imidža (uz 90% klonvova i 10% autentičnih ludaka) krene da sprovodi vizuelnu higijenu i gasi neprimeren sadržaj. jbg ako se nisu cimali sa dvaes godina, teško da će i sad. ali fakat je da su evoluirali. a the real revolution is the evolution of the mind što bi reko čak di.živeli.

Edited by McCabe
Link to comment
Meni malo smešno da ti u gradu od milion stanovnika ne možeš da nađeš 3ri istomisleća za bend.
u pravu si. logičnije je da su svi fašisti, pritajeni fašisti, potencijalni fašisti i latentni fašisti. demokratija je surova.štagod. nisam prosto siguran da je svako zainteresovan za politiku istom žestinom kao i mi ovde ali to sam vec pisao na prethodnoj strani pa počinjemo da se vrtimo u krug.na moje pitanje
kakv je cenjeno mišljenje pppank kritičara o mikiju pirsu?
sam dobio odgovor i to je to. Edited by McCabe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...