Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

slobodno me zadrzavaj, tek sam izasao sa robije, kim filbi je bio dve celije udaljen od mene i mnogo te pozdravio.rekao je da si malo neotesan ali da kod tebe ceni sto si ljuti protivnik visepartijskog sistema, cak sistema uopste. dabovic mu je dobacio statuu bude kojoj se kim molio da ne dopadnes mardelja jer te bije glas da posle molis moderaciju da te pusti, smanji warnove i uopsteno...ne ponasas se kako dolikuje pravom levicaru.larsson te nazvao nafriziranim nikoletinom bursacem devedesetih, tako nesto...njegova samica nema vrata sa otvorima pa nisam najbolje cuo. mozda je pricao o filipenku pa ovo uzmi sa rezervom.zapadnoevropska drustva u koja su povremeno provirivali (hvala titu i partiji), muzika, kultura, demokratija, slobodno trziste...bolji zivot jednom recju, bilo je ono sto je inspirisalo bunt u muzici novog talasa i panka koji je malo kaskao za tom pojavom u svetu ali je uhvatio voz nakon smrti broza i pocetka dekade stabilizacije (nestasice, restrikcije, par-nepar itd).mnogi su u te iste ramonse gledali kao u bogove a da ti ne bih nabrajao bendove od istarske scene do beogradskog novog talasa, preporucujem ti da u svojim postovima na svim temama pocnes da koristis i po neku cinjenicu a ne da bas uvek nastupas kao najavljivac programa nekog revolucionarnog pozorista, sklepanog od amatera-boraca nakon prestanka ratnih dejstava.ne kazem da nije bilo kritike i sa pravoverne sezdesetosmaske pozicije ali tu struju su uglavnom cinili dziberi sfrjota, ljubitelji radnih akcija i zaludjenici koji su proucavali marksa u farisejskom zanosu zeleci da se izraze i kroz muziku. onim sezdesetosmasima koji su se krili iza studentskog pokreta a nisu bili levicari vec su situaciju koristili kao paravan za kritiku naopakog sistema, izvinjavam se ovim putem.
Who is Nikola Samardžić?Jesam pogodi(j)o?
Od tog antifašizma, koji je bio nasilan, prost, vremenom i koruptivan, građanski Beograd je bežao na Zapad, u podkulture, u melanholiju, ili u nacionalizam. Nad nama i u nama su se zatvarali toliki krugovi prokletstva, koje nismo uvek dobro razumevali.
Link to comment
Šta je ovo? :mellow:http://www.youtube.com/watch?v=ac0SGivK8KkJoš pamtiš Vukovar i kišu olova...
tek sada zamjetih.Cepeni Ćunci su veoma dobar bend iz Ladovice kod Grdelice... navijaju za lokalni FK Progres i simpatišu Partizan.Sam stih mi nije sporan, nije svako ko je preživeo pakao Vukovara išao tamo kao dobrovoljac SRS-a, neko je odveden i protiv svoje volje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...