Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Šrafovi koji su držali staklenu policu iznad lavaboa počeli su da popuštaju, pa sam preventivno sve (ukupno 8) odšrafila, izvukla tiplove koji su se odvojili zajedno sa šrafovima ( ima i tiplova kojii su ostali unutra) i skinula policu.Šta treba da radim da je ponovo pričvrstim? Napominjem da nemam bušilicu za pločice, niti znam da je koristim, ali sve ostalo bih (valjda) umela. Ako treba da se zove neki majstor, koje je on struke?Trajnost rešenja nije prioritet, već jednostavnost i ušteda. Superlepak nije odradio posao.

Edited by halloween
Link to comment

isčačkaj sve ostatke tipli napolje. kupi nove. ako su rupe proširene nove tiple omotaj nekoliko puta izolir trakom da im povećaš prečnik i pokušaj da učvrstiš policu nazad.ako bude potreban majstor traži neku kućni majstor varijantu ako tako nešto možeš da nađeš. ako ne, svaki električar ili vodovodar trebalo bi da ima vibracionu bušilicu da može da poveća rupe i ubaci veće tiple.

Link to comment

Mislim da vibraciona ne bi trebalo da se koristi za pločice, mogu prsnuti. Dovoljna je obična sa malim brojem obrtaja dok probije glazuru, tek onda se poveća. Mada, ja bih samo u postojeće rupe stavio za nijansu veće tiplove i ponovo sa adekvatnim šrafovima pričvrstio

Link to comment

u pravu si, verovatno bi mogle rupe da se prošire za taj milimetar dva i bez vibracija ukoliko nije betonski zid ispod. bilo kakva pozajmljena bušilica uz odgovarajuću vidiju bi odradila posao. nisam siguran da postoje "za nijansu veće tiple", ja sam oduvek imao zalihu 6-8-10mm, obično ne može da stane 2mm veća u samoproširenu rupu. osim toga, mora da prođe kroz rupu u pločicama koja se verovatno nije proširila.

Link to comment

A je l' može da kupim tiplove istog promera, pa onda u otvore ubacim razmućen gips i onda stavim tiplove, pa kad se osuši ušrafimUskoro idem iz ovog stana, ne bih izvodila nikakve obimnije radove ili sa neizvesnim ishodom npr. da dodatno popucaju pločice, da burgijam i sl.

Edited by halloween
Link to comment

ne znam, nikad nisam probao. nisam siguran kako bi se mogao ubaciti gips u rupu raspoređen po zidovima iste. ne sme ga biti previše jer inače tipla neće ući. ako sve i uspe, nisam siguran koliko će taj tanak sloj gipsa držati kada tipla počne da se širi uvrtanjem šarafa. moguće da će sve da popuca i ne drži ništa. however, sve je ovo samo teorija, isprobaj na jednoj rupi pa ako drži teraj dalje.

Edited by eoten
Link to comment

traži mi lik da napravim repliku brda, da bi on natakao maketu tvrđave na isto...zna li neko zaludnog kvazikeramičara u ns, ne rekoh da je nadrndana fontana u pitanju

Link to comment

Prijatelj koji je davno stavio PVC prozore misli da su mu gumeni dihtunzi pri kraju upotrebljivosti.Misli da nece ove zime raditi nista ali ga zanima da li i kako moze sam da to menja ili mora majstor?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

majstori, imam retardirano pitanje. da li postoji u slobodnoj prodaji produzni kabl koji se umesto u steker moze ustekati u sijalicno grlo?da predupredim podsmevanje, znam da su zice tu tanje nego na obicnoj uticnici ali ne planiram da tu utaknem TA pec i blender, nego bas malog potrosaca, tj novogodisnje ukrase. nemam steker na terasi, imam samo brodske lampe.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...