Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ja se tako zajebem jednom u pet godina da cu sam da krecim.

U medjuvremenu sa zadovoljstvom ugovaram majstora i napustam prostoriju. Pomeraj, zastiti, prekrivaj, samo da ne slomis nesto. 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

1 hour ago, holden kolfild said:

mire svakako bolje zna, krecio sam sam pusacki stan prosle godine sa drugim valjkom, bio je cupav i skuplji od ostalih (klasicno dobar prodavac u farbari koji je nanjusio nemaca pojma i uvalio mu lepo), sve izgleda pakao dok se ne osusi.

gledao sam dva x taj isti pakao na svoje oci, dok se konacno nije zabelelo kao vrh nekakve planine u januaru (kontam da je to ta ultra dis) tad je sunce obasjalo zvezdaru.

 

to je bila treca rukata, kontam da ce tebi biti lepo sa jednom, max dve.

 

mire... komentar?

 

mire... numem da farbam stolariju, sta preporucujes? imam 4 okvira, vrata sa staklom iz cca. 70h, da li uljana boja, ili na vodenoj bazi, mora li slajferica, moram li opet poginuti za slobodu?

donekle volim da je lepo, ali to ne trazim, trazim da bude belo. i da izdrzi ovih nekoliko godina predamnom, kada cu prestati da pusim.

kao.

1. uljana, laganica 

2. ne mora šlajferica, popuni gitom ako ima pukotina, prcni malo šmirglom, precizna zaštita i voala

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, holden kolfild said:

mire svakako bolje zna, krecio sam sam pusacki stan prosle godine sa drugim valjkom, bio je cupav i skuplji od ostalih (klasicno dobar prodavac u farbari koji je nanjusio nemaca pojma i uvalio mu lepo), 

Duža dlaka ide za neravne zidove, što je glatkija površina to se uzima kraća 

  • Hvala 2
Link to comment

poznanik treba da preradi kupatilo. skroznaskroz. dobio je dve ponude za "ključ u ruke" 2500 i 2800 za rad. uključujući i unošenje kupljenog materijala. realno?

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Daju majstori ponude i na 4500 za 5m2 kupatilo. Nedavno iskustvo.

Samo za ruke
 

Edited by Paul Gompitz
Link to comment
8 hours ago, đorđe geprat said:

poznanik treba da preradi kupatilo. skroznaskroz. dobio je dve ponude za "ključ u ruke" 2500 i 2800 za rad. uključujući i unošenje kupljenog materijala. realno?

korektno

  • Hvala 1
Link to comment
On 30. 5. 2024. at 7:43, đorđe geprat said:

poznanik treba da preradi kupatilo. skroznaskroz. dobio je dve ponude za "ključ u ruke" 2500 i 2800 za rad. uključujući i unošenje kupljenog materijala. realno?

 

 

Sta znaci da preradi kupatilo.Ako ga renovira kompletnog nisam siguran da moze za te novce.

Link to comment
5 minutes ago, Блок_64 said:

 

 

Sta znaci da preradi kupatilo.Ako ga renovira kompletnog nisam siguran da moze za te novce.

čovek mi reč da ostaju samo goli zidovi. znači: obijanje pločica, nova vodovodna i kanalizaciona instalacija, dopune elektrike (svetla, bojler), postavljanje pločica i sanitarija. uključujući iznošenja svega (šut, stare instalacije i sanitarije), krečenje, unošenje u stan svega novog i kupljenog. tako mi reče i za te dve ponude.

 

samo radovi. bez materijala i njegovog transporta do zgrade.

Link to comment
1 minute ago, đorđe geprat said:

čovek mi reč da ostaju samo goli zidovi. znači: obijanje pločica, nova vodovodna i kanalizaciona instalacija, dopune elektrike (svetla, bojler), postavljanje pločica i sanitarija. uključujući iznošenja svega (šut, stare instalacije i sanitarije), krečenje, unošenje u stan svega novog i kupljenog. tako mi reče i za te dve ponude.

 

samo radovi. bez materijala i njegovog transporta do zgrade.

Pa to je to.Kada sabere sav materijal i sanitarije preci ce 4000 ako ne i 4500

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Majstor je postavio  vertikalu za odvod vode iz lavaboa na udaljenosti 13cm od sredine lavaboa. To je horizontalna udaljenost. Da li postoje neki nastavci za sifon koji bi ulazili u rupu na zidu pod 90 stepeni? Mislim da je udaljenost prevelika za obican fleksibilni sifon.  

Link to comment

rupa u zidu, za odvod vode je 13 cm od ose lavaboa? što je to problem za fleksi sifon? ako misliš da treba nešto, 2 PVC kolena 50/90 je to što može.

  • Hvala 1
Link to comment

Treba mi pomoc ... u selu u dvoristu imamo jednu staru kuću koja je omalterisana pre sto godina i sad se to raspada (slika ispod)

IMG_5169.thumb.jpeg.c0a7328ef706b6cc5858c8ec5c13f57e.jpeg

e sad, malterdžija vise nema u selu, pa onda ili da zovemo majstora (€€€) ili sami nesto da pokušamo
ideja mi je da obijemo sve sto se olabavilo, a da onda nekako laicki to ponovo omalterisemo. Pri tome, ja stvarno nisam vešt u tim stvarima. Ima li neke smese koja je idiot proof i moze relativno lako da se iskoristi 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...