Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Morgana mudro zbori!

 

i samo je vazno da ne pritiskas nego da pustis da masina sama vodi

kreces od smirgl papira grublje granulacije i svaki sledeci prelaz ides ka finijem papiru

 

ako mozes radi negde na otvorenom ili tamo gde imas dobru ventilaciju i nosi masku i naocare jer leti prasina svuda

 

 

  • +1 2
Link to comment
37 minutes ago, cartman said:

Morgana mudro zbori!

 

i samo je vazno da ne pritiskas nego da pustis da masina sama vodi

kreces od smirgl papira grublje granulacije i svaki sledeci prelaz ides ka finijem papiru

 

ako mozes radi negde na otvorenom ili tamo gde imas dobru ventilaciju i nosi masku i naocare jer leti prasina svuda

 

 

ok, moracu ionako imam astmu.

Link to comment
10 hours ago, Miki_belavista said:

Jel ima neko savet kako da jedan amater kao sto sam ja ostruze sva drvena vrata u mom stanu pre krecenja? moze li rucno? Vidim na youtube da ima i neke Bosch masine za to.

 

 

Vrata se farbaju zidovi se krece :D.

 

 

Najlaksi nacin da skines predthodnu boju je fen za vreo vazduh (bio u lidlu oko 1800 din).

 

Ako ne nadjes njega u sisustini imas ili neku slajfericu ili eventualno tecnost za skidanje boje (zove se valjda skid boja),ali pazi obavezno rukavice i maska otrovna je.

Brusilica ni pod razno eventualno moze ako ima potenciometrar ali pravice ti udubljenja.

 Kada se resis stare boje onda gitovanje dve ruke,posle prve i druge ruke smirglanje obavezno pa onda jedna ruka osnovne boje za drvo i dve ruke zavrsne boje za drvo.

 

 

  • +1 5
Link to comment
  • 2 weeks later...

ima li nekoga da koristi trimer xa travu?

 

uzeli bismo jedan za maleno kaskadno.dvoriste, po mogucstvu da moze da trebi travu izmedju kocki plocnika, ali i ne mora. 

 

pretpostavljam da su benzinski dobar izbor? ali sta uzeti. iskreno, ne daje mi se bas 20k

Link to comment
25 minutes ago, extragluv said:

ima li nekoga da koristi trimer xa travu?

 

uzeli bismo jedan za maleno kaskadno.dvoriste, po mogucstvu da moze da trebi travu izmedju kocki plocnika, ali i ne mora. 

 

pretpostavljam da su benzinski dobar izbor? ali sta uzeti. iskreno, ne daje mi se bas 20k

Koliko je veliki travnjak?

 

Ja sam koristio WoMax 550w elektricni. Jako solidan za manje povrsine. Mana, u mom slucaju, je los polozaj tela kad radim ispod vocki.

 

Sada koristim GreenWorks 1200w isto elektricni. Izgleda kao klasicni trimer, pogon preko osovine. Posle 2 meseca je ok.

 

Komsinica je uzela Still 1ks (mislim da je 0.96ks ili tako nesto) benzinski. Probao sam da kosim, radi odlicno.

 

@djordje geprat ima par trimera:

 

Link to comment
8 hours ago, extragluv said:

ima li nekoga da koristi trimer xa travu?

 

uzeli bismo jedan za maleno kaskadno.dvoriste, po mogucstvu da moze da trebi travu izmedju kocki plocnika, ali i ne mora. 

 

pretpostavljam da su benzinski dobar izbor? ali sta uzeti. iskreno, ne daje mi se bas 20k

Ima moj tata benzinski (tj. mesavina sa uljem), i radi mu odlicno. Ne mogu da se setim koja je marka, mozda Stihl. 
 

imaj u vidu da postoji nekoliko velicina glava, kao i debljina najlona koji se koriste za razlicite prilike. 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, x500 said:

Koliko je veliki travnjak?

 

Ja sam koristio WoMax 550w elektricni. Jako solidan za manje povrsine. Mana, u mom slucaju, je los polozaj tela kad radim ispod vocki.

 

Sada koristim GreenWorks 1200w isto elektricni. Izgleda kao klasicni trimer, pogon preko osovine. Posle 2 meseca je ok.

 

Komsinica je uzela Still 1ks (mislim da je 0.96ks ili tako nesto) benzinski. Probao sam da kosim, radi odlicno.

 

@djordje geprat ima par trimera:

 

8 ari, ali je iskaskadirano dosta

Link to comment

Razmisli o električnom trimeru, za razliku u ceni uzmi neki kvalitetniji...
Benzinac je svakako komforniji za baratanje..



....shiit has hit the fan.

Link to comment

nešto sam pre pristalica električnih i trimera i kosačica. Jasno, ovo moje, gde kosim 20 arikosčicom, električna ne dolazi u obzir.  iskustvo sa ovom novom iz lidla je kako-tako. travu skupljam u korpu samo u delu gde je cveće blizu. na ostalom delu, kosim bez korpe. razlika u odnosu na staru "vilidžer" je što je ona imala otvor za izbacivanje trave svom širinom zadnjeg dela a ova nova samo u desnoj polovini. problem je kada se kosi ne suva trava. tako da se otvor brzo zapuši. kad ugasim kosačicu da uklonim travu problem je što baš kao i motorni trimer koga sam batalio treba par puta da potežem za paljenje.

 

@extragluv. preporučujem ti ovaj "vilidžer" od 1000 W koji uspešno koristim. pouzdan je, nit može da bude do 2 mm, nije težak za rad.

  • +1 2
Link to comment

Ja generalno ne volim da kosim trimerom velike povrsine. Moze biti da je do mog nacina kosenja, ali travljak nekako deluje kao sugav - neravno pokoseno. Kosacica kosi mnogo ravnomernije.

 

Za 8 ari placa bi moglo da bude resenje trimer sa kolicima. Nesto poput ovog B&D modela

A1yBxG7BEhL._AC_SL1500_.jpg

 

https://www.amazon.de/Black-Decker-18V-Multi-Trimmer-Spool/dp/B00FQIC3AQ/ref=mp_s_a_1_20?crid=28HXMR1DM5LCQ&keywords=black+und+decker+rasentrimmer+elektro&qid=1689419752&sprefix=black%26decker+rasentrimmer+elektro%2Caps%2C244&sr=8-20#

 

Ima prednosti oba sveta. Jedina mana je baterija.

Ja vise volim pogon na struju preko kobla. Nemam pojma oko benzin motora, svecica, mesavina, poteznica ... I zato izbegavam motorni pogon.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...