Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Naravno da moze. od cevi ide T komad. na jedan krak ek ventil i odatle ladna na slavinu. na drugi krak bojler pre njega sigurnosni ventil i sa bojlera topla preko ek ventila na slavinu. Slavinu kupujes za ugradnju u plocu sa dve cevi. Struja ti treba i treba da je sa prekidacem. Ako sam dobro razumeo problem, tj. nema tu problema. svaki vodovodzija ce ti to napraviti, samo ima malo vise cevki u elemetu pa nije bas estetski sjajno, a ako je izvod ladne iznad elemeta onda je jos vece budzenje i onda zavisi moze da se uradi i sa slavinom iz zida (kao za kadu), ali je bolje sa visokomontaznim niskopritisnim (slavina sa tri cevi gde se iz slavine napaja bojler).

Edited by yabadaba
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Pa moguće i da nema problema.

 

Ali ajde da opišem celu situaciju zapravo, a evo i slike.

 

U kuhinji postoje 2 dovoda vode, jedan za sudo mašinu i jedan za sudoperu. Meni je majstor koji mi pravi kuhinju rekao da tu može da se postavi niskomontažni bojler niskog ili visokog pritiska. Za nizak pritisak moram da imam slavinu sa 3 cevi, a za visoki pritisak sa 2 cevi. Tu je dovedena struja, ali imam samo običnu utičnicu, što je za bojler niskog pritiska dovoljno, ali nisam siguran da li je dovoljno za bojler visokog pritiska.

E sad, čitajući po netu, vidim slučajeve da ako je u pitanju nizak pritisak, postoji mogućnost da povremeno dok se voda greje, malo kaplje ili curi kroz slavinu. Iako to nije toliki problem, ja bih da to izbegnem. Zato više naginjem ka tom bojleru visokog pritiska, a ako njega instaliram, onda imam i veći izbor slavina.

 

U principu, šta je bolje od ova dva?

Link to comment

Pa moguće i da nema problema.

 

Ali ajde da opišem celu situaciju zapravo, a evo i slike.

 

U kuhinji postoje 2 dovoda vode, jedan za sudo mašinu i jedan za sudoperu. Meni je majstor koji mi pravi kuhinju rekao da tu može da se postavi niskomontažni bojler niskog ili visokog pritiska. Za nizak pritisak moram da imam slavinu sa 3 cevi, a za visoki pritisak sa 2 cevi. Tu je dovedena struja, ali imam samo običnu utičnicu, što je za bojler niskog pritiska dovoljno, ali nisam siguran da li je dovoljno za bojler visokog pritiska.

E sad, čitajući po netu, vidim slučajeve da ako je u pitanju nizak pritisak, postoji mogućnost da povremeno dok se voda greje, malo kaplje ili curi kroz slavinu. Iako to nije toliki problem, ja bih da to izbegnem. Zato više naginjem ka tom bojleru visokog pritiska, a ako njega instaliram, onda imam i veći izbor slavina.

 

U principu, šta je bolje od ova dva?

 

Pa moguće i da nema problema.

 

Ali ajde da opišem celu situaciju zapravo, a evo i slike.

 

U kuhinji postoje 2 dovoda vode, jedan za sudo mašinu i jedan za sudoperu. Meni je majstor koji mi pravi kuhinju rekao da tu može da se postavi niskomontažni bojler niskog ili visokog pritiska. Za nizak pritisak moram da imam slavinu sa 3 cevi, a za visoki pritisak sa 2 cevi. Tu je dovedena struja, ali imam samo običnu utičnicu, što je za bojler niskog pritiska dovoljno, ali nisam siguran da li je dovoljno za bojler visokog pritiska.

E sad, čitajući po netu, vidim slučajeve da ako je u pitanju nizak pritisak, postoji mogućnost da povremeno dok se voda greje, malo kaplje ili curi kroz slavinu. Iako to nije toliki problem, ja bih da to izbegnem. Zato više naginjem ka tom bojleru visokog pritiska, a ako njega instaliram, onda imam i veći izbor slavina.

 

U principu, šta je bolje od ova dva?

normalno je da kada imaš kuhinjski bojler niskog pritiska i slavinu sa tri cevi da iz te slavine kaplje kod grejanja. takav je princip rada. kada koristiš hladnu vodu, odvrtanjem slavine puštaš vodu iz vodovoda ka cevki. kada puštaš toplu vodu onda vodu iz vodovoda šalješ u bojler a ta hladna voda potiskuje toplu i gura je ka cevki. dok se voda greje, voda kaplje na cevi jer je to tako po zakonima fizike. ne brini. 

 

kuhinjski bojleri visokog pritiska su velike snage i potrebna je trofazna utičnica. već od 3 kW naviše, neophodna je.

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 3 weeks later...

nisam nasao adekvatnije mesto, pa da pitam ovde

ima li neko (skorije) iskustvo sa geometrima?

zanima me pre svega cena njihovih usluga

imam neke tri parcele, ukupne povrsine nesto vise od 20 ari i ovaj jedan sto sam ga zvao trazi 250e

Link to comment

hoću da ofarbam krovne grede u belo, koja je dobra farba?

da li neko ima iskustva?

neki savet?

 

all-white-bedroom-beneath-the-vaulted-ce

 

 

Ako su u boji drveta,ako do sada nisu farbane ,prvo koristis osnovnu boju za drvo,jednu ruku  pa posle toga zavrsnu u dve ruke.

 

Kvalitet boje zavisi od cene.Mozes da farbas uljanom mozes vodenom bojom.I u jednoj i u drugoj varijanti imas kvalitetne i manje kvalitetne proizvodjace.

Link to comment

Ako su u boji drveta,ako do sada nisu farbane ,prvo koristis osnovnu boju za drvo,jednu ruku  pa posle toga zavrsnu u dve ruke.

 

Kvalitet boje zavisi od cene.Mozes da farbas uljanom mozes vodenom bojom.I u jednoj i u drugoj varijanti imas kvalitetne i manje kvalitetne proizvodjace.

 

nisu u boji drveta.

na osnovu boje bih rekla da su verovatno su premazane/dobro natopljene lanenim uljem ili nečim sličnim ali ne znam tačno jer su sto godina stare.

nešto slično ovome ali tamnije.

 

straw-bale-home-New-Zealand.jpg

Link to comment

još bolje što su nečim impregnirane. skineš paučinu i prašinu četkom, naneseš podlogu i završnu boju (mat, polusjaj ili  sjaj - po želji), sve  kako  su ti blok, braća i mire rekli.

pregledaj da li ima tragova žiška i ako ih nađeš te delove prethodno namaži žižacidom ili sl.

Link to comment

još bolje što su nečim impregnirane. skineš paučinu i prašinu četkom, naneseš podlogu i završnu boju (mat, polusjaj ili  sjaj - po želji), sve  kako  su ti blok, braća i mire rekli.

pregledaj da li ima tragova žiška i ako ih nađeš te delove prethodno namaži žižacidom ili sl.

 

nema žiška, sve je regularno.

skidanje paučine i prašine se podrazumeva.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...