Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Objasnio si odlicno :)

 

Secam se da je ranije bilo nesto na onom potezu od Bajlonija do Francuske al nesto ne mogu da se setim da sam ga video skorije.

 

има једна када из Џорџа (или је то већ Ц.Душана јебем ли га) скренеш у француску,па франсцуском прођеш поред пумпе право и мислим да је прва раскрсница са десне стран

 

Znam tu radnju. To je cosak Gundulicevog venca i Francuske. Oni i Sarajevska su mi verovatno best bet za termostat.

 

Na znam na koju drugu radnju kod pijace mislis. Moguce na onu uz samu pijacu koja je skoro menjala vlasnika. Sad prodaju slicne stvari al mislim da samo gotove proizvode dok su delove izbacili iz price.

 

Cini mi se da je i u 29.-om bilo nesto.

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Близу угла са Француском је та прва радња у Џорџа Вашингтона,да кажем поред неке пекаре.

 

А ова друга је када прођеш пијац па иде онај аман па чини ми се та продавница.Релативно скоро је отворена.

Link to comment
А ова друга је када прођеш пијац па иде онај аман па чини ми се та продавница.Релативно скоро је отворена

 

To je ta na koju sam mislio. Bila je tu i ranije prodavnica istog tipa al si onda mogao da kupis i delove a mislim da sada prodaju samo gotove stvari (tostere, blendere, miksere...)

 

A ovo sa kontra strane pijace je bese neki servis. Secam se da su imali neki grejac u izlogu.

 

ovu znam

https://www.google.com/maps/@44.8176907,20.4678128,3a,15y,55.62h,87.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5DTTOMb5dNWL1y-PLBn60g!2e0!7i13312!8i6656

 

edit: ovo je druga na koju si mislio? To su ti sa grejacem

 

https://www.google.com/maps/@44.819475,20.4663173,3a,15y,35.07h,84.24t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5r7gnrCNvxFafkKORBkOZg!2e0!7i13312!8i6656

 

Ako budem menjao termostat nema greske ako uzmem isti i povezem ga na isti nacin?

 

edit: ziveo google maps. Ulovih jos jednu radnju za koju nisam znao

 

https://www.google.com/maps/@44.8196388,20.4662441,3a,15y,240.7h,89.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sr-7aWQ3FzfI3JeLAqgOblQ!2e0!7i13312!8i6656

Edited by katamaran
Link to comment

Moralo bi. Fala puno :)

 

Ne mogu nikako da krenem jer su mi tu majstori za kablovsku  :cry:

 

Ako nista drugo bar su mi resili problem iako su hteli da ostave sjebano uz konstataciju da nije neki problem sto internet nestaje ako se vratiu za par minuta  :ph34r:

 

Natezasmo se pola sata-sat al dodjoh ja do sredjenog signala :)

Link to comment

kad povučem kanapče od vodokotlića, voda u šolji šikne tolkom snagom da poprska dasku a malo i oko šolje. jel ima nešto na kazančetu da se podešava? ili je problem u šolji, cevi?

 

 

Trebalo bi da moze da se smanji nivo vode u kazancetu pa bi samim tim manje prskalo. 

 

edit: na plovku se podesava

 

 

Ima šraf za "štelovanje" visine plovka kad da prekine dovod...

 

šta je ovde plovak? gde je šraf?

30978621815_61dca5315b_c.jpg

30943247866_b515942a9a_c.jpg

30890257041_7fa4e0780a_c.jpg

Link to comment

Taj zeleni deo sa kjrajem za tzv, krstasti odvijač služi za nivo vode u kotliću. Što više ide gore to je nivo niži = manje vode ide do punjenja.

 

PS

Stari trik je bio sa ubacivanjem neke cigle, kamena i sl. u kotlić

Edited by zmanic
Link to comment

I ja mislim da samo treba na tom krstastom delu da se podesi nivo. Smanji mu za nekih 30-ak posto nivo na kom zatvara pa vidi kako stoje stvari. Treba da nadjes sweet spot da obavi posao al da ne prska okolo.

 

edit: sraf za podesavanje je na vrhu ovog zelenog a plovak je ispod njega. Povuci vodu pa ces videti koji ce se deo spustiti dole. Ne preporucujem cigle i slicne metode koje predlaze kolega :) (mada sasvim moguce da bi i odradilo posao)

 

pretpostavljam da treba malo da ga odvrnes da bi on na nizem nivou vode zatvarao dovod vode u kazance. Nemoj samo da se zaneses pa da sve rasturis :)

 

Sto se moje muke tice resio sam sa novim prekidacima  :wub:

 

Labavi, mrdaju im se oni limovi al fercera... Cak sam uspeo sinoc dovoljno da razradim i onaj problematicni termostat pa radi i on skoro savrseno.

 

Edited by katamaran
Link to comment

"Ako se mrda, a ne bi trebalo - izolirka.

Ako se ne mrda, a trebalo bi - WD40."

 

 

Posle sam nesto budzio sa parcencetom drveta umesto odlomljene plastike pa oblepio izolirom i to normalno radi ...

:s_d:

Link to comment

 

Ova prodavnica je preseljena jos proletos. I dalje u istoj ulici Cara Dusana, ali na broju 43 (zgrada do bivseg javnog kupatila).

 

Jos jedna radnja za preporuku koja ima sve te dzidza-bidze za majstorluk po kuci u ulici Kralja Petra 77 (preko puta OS Mika Alas).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li postoji način da se fotografija koja se od stajanja zalepila uz staklo rama odvoji od stakla bez oštećenja? Nije celom površinom zalepljena, nego samo delimično.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...