Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Pa moralo bi da se žlebovi obrade, prošire i onda nova brava.

Ili da staroj zakucam prozore...

Ja bih neko lakše rešenje, tipa "univerzalni lakomontažni mehanizmi za prozore", pa ako neko zna...

Jel pod bravom misliš na onu T rucku koja se okreće po osovini?A zašrafljena je na ram prozora?Meni je jedna takva počela da preskače pa šipke gore i dole nisu ravnomerno ulazile u proreze da zaključaju prozor.Kupio nov samo taj deo sa ručkom i sve ok.
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Jel pod bravom misliš na onu T rucku koja se okreće po osovini?A zašrafljena je na ram prozora?Meni je jedna takva počela da preskače pa šipke gore i dole nisu ravnomerno ulazile u proreze da zaključaju prozor.Kupio nov samo taj deo sa ručkom i sve ok.

E to.

Ma nije problem staviti novu, ali kako teško idu te šipke ima da se isto polomi za par dana.

Jeste stara ali ima snage uruke. Keva.

Link to comment

E to.

Ma nije problem staviti novu, ali kako teško idu te šipke ima da se isto polomi za par dana.

Jeste stara ali ima snage uruke. Keva.

Mozda su se i sipke iskrivile.Ja sam vrlo lako skinuo "lajsnu" na kojoj je brava zasrafljena i koja ima onu rupu gde ulaze vodjice od brave.Kad skines onda vidis kanaj u drvetu i sipku pa vidis kako ona klizi da li je slobodna ili zapinje.Moguce i da se prozor iskrivio pa ne gadja dole i gore u rupu dobro deo sipke koji izviruje iz prozora....

A ovo sa bravom sam imao da izludim jer je zupcanik preskocio i jedna vodjica u pocetnom druga na sredini...

Ove lajsne sam vrlo lako skinuo zakucane onim malim stolarskim ekserima...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

To ću morati i ja.

Jebe stvar što je to farbano, lakirano i nema šanse da je skinem(lajsnu) a da ne oštetim.

Ali to je što je.

Hvala!

Ja sam samo sadolin tako da mi sa te strane bilo lakse....

Link to comment

To ću morati i ja.

Jebe stvar što je to farbano, lakirano i nema šanse da je skinem(lajsnu) a da ne oštetim.

Ali to je što je.

Hvala!

 

Ako već nisi u mogućnosti da skineš lajsnu (a da ne oštetiš farbu), možeš probati da podmažeš metalne šipke tako što ćeš skinuti ručicu i kanuti koju kap ulja ili WD40 unutar kanala kroz koji ide šipka. Gornju šipku možeš odozgo, sa vrha prozora podmazati (pustiti da se ulje sliva prema dole).

To bi trebalo da olakša kretanje šipki i spreči kvarenje brave. Naravno, ovo je kratkoročno rešenje, pod uslovom da se drvo nije iskrivilo do te mere da blokira rad šipki.

Link to comment

Ako već nisi u mogućnosti da skineš lajsnu (a da ne oštetiš farbu), možeš probati da podmažeš metalne šipke tako što ćeš skinuti ručicu i kanuti koju kap ulja ili WD40 unutar kanala kroz koji ide šipka. Gornju šipku možeš odozgo, sa vrha prozora podmazati (pustiti da se ulje sliva prema dole).

To bi trebalo da olakša kretanje šipki i spreči kvarenje brave. Naravno, ovo je kratkoročno rešenje, pod uslovom da se drvo nije iskrivilo do te mere da blokira rad šipki.

Jesam.

Naprskao wd i 0 rezultat. Definitivno se deformisalo drvo. <_<

Link to comment
  • 4 weeks later...

Moja greška, nisam razumeo da je sve španski zid, pa i tu gde se oljuštilo. U kupatilu :isuse:

 

Mislim da je užasno jebeno skidati španski zid, a ako nisi vičan gletovanju™ bolje okači neki poster.

Ja bih probao popraviti to da koliko može liči na ostatak ili zvao majstora.

Link to comment

Zivce imam, pare nemam.

Jbg ne znam šta da ti kažem...

Skidanje španskog zida je mučan i dugotrajan posao.

Gletovanje... Pa ja kad nešto treba da popravim jebavam mile majke da se čuje do prizemlja.

 

Ako ti treba samo da popraviš probaj gips i prčkaj dok ne bude ličilo na ostatak zida.

Ako radiš da bude OK odvoji par dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...