Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

Koja vas je onda to sila naterala da sutradan po otvaranju mosta dotrčite ovde (na topik o mostu), ne da kažete da ga volite, nego da mrzite Đilasa, Studio B itd?
e, bivsi prijatelju, a jesi gledao studio b?ja bio prinudjen, posto sam morao ostati doma za novaka, a iz nekog razloga sam umislio da je to najmanje zlo na teveu.il pricas napamet?
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

e, bivsi prijatelju, a jesi gledao studio b?ja bio prinudjen, posto sam morao ostati doma za novaka, a iz nekog razloga sam umislio da je to najmanje zlo na teveu.il pricas napamet?
Gledao na momente, ali kakve to ima veze? Gde sam ja branio izveštavanje Studija B? Mene je iznerviralo što sam došao ujutru na topik da vidim komentare otvaranja i sve što sam zatekao su bila bergasina dva posta pljuvanja.Pa majka mu stara! Daj reci bar "super je most, ALI..." ili "svaka čast građevincima, ALI...". I onda su se nadovezali Mejdejka i ko još sa kritikama. Što za izveštavanje što za cenu. A nemamo još nikakve konkretne cifre! Hajde da se svi jako napregnemo i zamislimo neverovatnu situaciju da je izgradnja mosta bila 100% čista. Mislite da ne bi svejedno krenula ista ovakva spika o milionima, kamionima, avionima..? Naravno da bi, pošto ovde nikome i ne trebaju cifre. E, to je ono što je nefer, makar prema masi ljudi koji su izgarali oko tog mosta bez da su se omastili.Dajte nešto u ovoj zemlji da podržimo, pohvalimo, pozdravimo.... Valjda je važniji most od dupelizanja Studija B? Ili bar da sačekamo te cifre pa da opletemo po lopovima? Ima neka revizija, doći će nova vlast, krenuće neki Insajder... Ali posle 55 stranica o izgradnji most otvaraju i kreće kenjanje. Fak dat!
Jednolinijasu.
Ti baš ne razumeš... Jednolinijaš se odnosilo na 99% tvojih postova sačinjenih od jedne linije teksta i jedne rečenice. Tonijev post ima čak tri linije. Probaj ponekad, neće ruka da otpadne.
Link to comment
Ti baš ne razumeš... Jednolinijaš se odnosilo na 99% tvojih postova sačinjenih od jedne linije teksta i jedne rečenice. Tonijev post ima čak tri linije. Probaj ponekad, neće ruka da otpadne.
Ne treba mi trosenje virtuelnog prostora, a da nista ne kazem. Nego reci ti meni gde se izdaju crvene marame pa da je stavim i odem da se divim mostu.
Link to comment
Gledao na momente, ali kakve to ima veze? Gde sam ja branio izveštavanje Studija B? Mene je iznerviralo što sam došao ujutru na topik da vidim komentare otvaranja i sve što sam zatekao su bila bergasina dva posta pljuvanja.Pa majka mu stara! Daj reci bar "super je most, ALI..." ili "svaka čast građevincima, ALI...". I onda su se nadovezali Mejdejka i ko još sa kritikama. Što za izveštavanje što za cenu. A nemamo još nikakve konkretne cifre! Hajde da se svi jako napregnemo i zamislimo neverovatnu situaciju da je izgradnja mosta bila 100% čista. Mislite da ne bi svejedno krenula ista ovakva spika o milionima, kamionima, avionima..? Naravno da bi, pošto ovde nikome i ne trebaju cifre. E, to je ono što je nefer, makar prema masi ljudi koji su izgarali oko tog mosta bez da su se omastili.Dajte nešto u ovoj zemlji da podržimo, pohvalimo, pozdravimo.... Valjda je važniji most od dupelizanja Studija B? Ili bar da sačekamo te cifre pa da opletemo po lopovima? Ima neka revizija, doći će nova vlast, krenuće neki Insajder... Ali posle 55 stranica o izgradnji most otvaraju i kreće kenjanje. Fak dat!Ti baš ne razumeš... Jednolinijaš se odnosilo na 99% tvojih postova sačinjenih od jedne linije teksta i jedne rečenice. Tonijev post ima čak tri linije. Probaj ponekad, neće ruka da otpadne.
prizneajem, ponovo bih vikao djilase, lopove, mars u svoja cetri zida, sa sve placenim novinarima, pa tamo sirite propagandu. Edited by kojot
Link to comment

u pressu za sve pareMost novi simbol Beograda - Srpsko svetsko čudovox pop

Kada stanete tačno na sredinu mosta, imaćete osećaj da možete da poletite. Iako je gužva, sve deluje tako mirno i svima se na licu vidi sreća. Katarina Jovanović (60)Očaran sam mostom, jednostavno mi je oduzeo dah. Sada ću pešice moći kod prijatelja koji žive na samom početku Banovog brda.Decenijama sam čekao na ovaj most! Ovo je pravo svetsko čudo, rame uz rame sa tornjem na AvaliMiloš Ajduković (66)Ubeđena sam da će se veliki broj mladih zaljubiti upravo na ovom mostu, pošto je pogled na reku romantičan. Katarina Herceg (22)
Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
u pressu za sve pare
"Osećaj kada prelazite preko mosta je fantastičan, verujte da mi je u jednom trenutku došlo da iskočim iz autobusa od sreće." :D Возач ГСП рани кандидат за најсубверзивнији изјаву 2012. :Hail: Edited by Праслин
Link to comment
KOMENTAR DANA - Svetomir MarjanovićViše od ćuprije Kada je 1974. godine, posle sedam godina gradnje, u srpskoj prestonici završena prva saobraćajna petlja u tadašnjoj SFRJ, na duplerici uglednog hrvatskog magazina „Start" preko čitave dve strane osvanuo je naslov: Beograd ima petlju! I onda je trebalo da prođe trideset sedam godina da Beograd dobije nešto o čemu će danima pisati svakojaka štampa u Srbiji i regionu, nešto za šta nam je opet bila potrebna petlja: ćupriju pomalo čudnog naziva, ali impozantnog izgleda, Most na Adi.Hiljade i hiljade ljudi krenulo je još u novogodišnjoj noći i danima posle da pređu preko tog građevinskog čuda koje je, reći će neki, samo prespojilo dve obale Save. Bilo je onih koji su ga prepešačili u oba pravca, a mnoge ni policija nije mogla da natera da ne zaustavljaju automobile nasred mosta kako bi se slikali. Svi zajedno su u čudu gledali u dvesta metara visok betonski dvokraki stub, fotografisali se pored ogromnih čeličnih užadi koje drže most, grlili se, ljubili, čestitali jedni drugima, smejali se... Da ih je gledao neko sa strane, pomislio bi da svi ovi ljudi baš i nisu u svako ćoše.Ti ljudi na mostu već su uveliko znali da je on najveći i sigurno najlepši u regionu, da je betonski pilon najveći u Evropi i da je čuveni TV kanal Diskaveri već napravio priču o našem mostu! U tome i jeste suština ovog mosta, koji je za građane Srbije mnogo više od obične građevine koja je opkoračila Savu, mnogo više od obične ćuprije: on je „najveći", „najbolji" i „najlepši"!Jer Srbima, koji su po svojoj prirodi megalomani bez posebnog pokrića, jako je potrebno da imaju nešto „najveće", željni smo da imamo nešto „najbolje" i „najlepše", nešto čime ćemo se hvaliti drugima. To ovaj most predstavlja za sve nas! Ali taj osećaj neće nas sprečiti da se kao pravi Srbi između sebe još dugo prepiremo koliko je most koštao, ko će to da plati, da li nam je baš takav most bio potreban, da li će preko njega proći dovoljno vozila... I svakome ko nam dođe u goste hvalićemo se baš tim Mostom na Adi i ponuditi mu da ga prevedemo preko njega da vidi to naše čudo jer je to najveći,najbolji i najlepši most u Evropi! Da nas gleda neko sa strane, pomislio bi baš i da nismo u svako ćoše.A kad sve prepirke prestanu, Most na Adi će i dalje stajati i pamtiće se da je napravljen u vreme gradonačelnika Dragana Đilasa.
Link to comment

"...A kad sve prepirke prestanu, Most na Adi će i dalje stajati i pamtiće se da je napravljen u vreme gradonačelnika Dragana Đilasa, onog što je zbrisao u.....(dopuniti po želji)..., da izbegne robiju zbog finansijskih malverzacija sa sredstvima za njegovu izgradnju..."OK, od leta se poslom selim na NBG i računam (s punim pravom, jer iako nedobrovoljno, ipak plaćam taj most) da će gužva preko Gazele biti bar 30% manja nego do sada.Ako ne, slagali su nas više nego što mislimo.I, da. Provozao sam se preko mosta.Obavio je posao pošteno i ćutljivo kao što bi i bilo koja manje napucana ćuprija - preneo me je na drugu stranu.

Link to comment
pamtiće se da je napravljen u vreme gradonačelnika Dragana Đilasa
malo. danas ću da krenem kampanju popularizacije imena koje zaslužuje - đilasov most.
Link to comment
hoce li ovi sto ne vole most preko draze ipak da ga koriste?ja mislim da bi to bilo nedosledno -_-
kao onaj koji decenijama nije pisao rodjenoj strini samo zato sto zivi u lenjinovom bulevaru? ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...