Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

beowl: ne čudim se što deca pišu, nego me čudi to koliko su pod a) oni glupi i kako tu nema grama mozga b) ubeđeni da drugi nemaju ni grama mozga pa da te paralele (čeku, tači - navijači*) mogu da prođu. a opet, zašto bi me to čudilo? i mnogo gore stvari su prolazile ovde.
O, prolaze te paralele, nazalost <_< Evo, u cetvrtak sam putovao vozom iz NS za BG. Na peronu copor od 10-15 mandrila koji su krenuli na basket. Po urlanju i pljuvanju pogadjam sta su i pre nego sto sam video ijedno obelezje. Pandura nigde. Ulazi najpre grupa obicnih putnika, a sa njima i ja. Sledi nas copor koji peva neku prigodnu o apravednom™ hapsenju i duz vagona lepi nekoliko nalepnica "Braco nasa izdrzite tamo" i "Srbi" (lobanja included). Smestaju se u posledni vagon, a poslednji mandril u prolazu dobacuje ortacima: "Zamis'i, baba me pita da l' u subotu rusimo Tadica! Pa nara'no da ga rusimo kad je vec u kanalu, jeEee..." Nakon par minuta stizu jos trojica, sedaju pored jedne starije zene i krecu polupodjebavacki da objasnjavaju kako nema ona sta da ih se boji, i oni su njena deca, a ovo "Srbi" s lobanjom znaci da su oni borci za srpstvo. Nailazi kondukter i salje ih kod drugara. Negde na pola puta posecuju nas ponovo: dvojica najglomaznijih cuvaju vrata dok ostali lepe jos nalepnica duz citavog vagona. Jedan se seta naokolo, ne obracajuci se nikome posebno pocinje da galami kako je "nepravedno oterati 14 Srba na 240 godina robije zbog jednog smrdljivog Francuza", lucidno povlaci paralelu s Gnjilanskom grupom i za kraj dodaje kako se niko ne bi uzrujao da je neko Srbe ubij'o po tim Francuskama, mada nije al' zamisli. E, tu se oglasise putnici. Neki cikica dometnu: "Ma sta 'oce taj sudija - pa ti Francuzi su nama ubili kralja!" :isuse: Mandrili se saglase, jeste, upravo tako, a ona gospodja kojoj su ranije objasnili da su patriote im zatrazi da joj daju nalepnicu <_<Naravno, nije ovaj agitprop stavio mojim saputnicima u glavu nista cega vec nije bilo tamo - samo je pomogao da to ispliva na povrsinu. Spin su popili iz medija tipa Press, spremnih da relativizuju cak i ubistva. Problem je u tome sto se silent majority uopste ne sastoji od zdravomislecih gradjana koji cute jer su zbunjeni i zaplaseni, nego od ljudi sklonih teorijama zavere, naviklih da misle u kategorijama crno-belo, mi-oni. Zato cemo nastaviti da generisemo decu™.
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

O, prolaze te paralele, nazalost <_< Evo, u cetvrtak sam putovao vozom iz NS za BG. Na peronu copor od 10-15 mandrila koji su krenuli na basket. Po urlanju i pljuvanju pogadjam sta su i pre nego sto sam video ijedno obelezje. Pandura nigde. Ulazi najpre grupa obicnih putnika, a sa njima i ja. Sledi nas copor koji peva neku prigodnu o apravednom™ hapsenju i duz vagona lepi nekoliko nalepnica "Braco nasa izdrzite tamo" i "Srbi" (lobanja included). Smestaju se u posledni vagon, a poslednji mandril u prolazu dobacuje ortacima: "Zamis'i, baba me pita da l' u subotu rusimo Tadica! Pa nara'no da ga rusimo kad je vec u kanalu, jeEee..." Nakon par minuta stizu jos trojica, sedaju pored jedne starije zene i krecu polupodjebavacki da objasnjavaju kako nema ona sta da ih se boji, i oni su njena deca, a ovo "Srbi" s lobanjom znaci da su oni borci za srpstvo. Nailazi kondukter i salje ih kod drugara. Negde na pola puta posecuju nas ponovo: dvojica najglomaznijih cuvaju vrata dok ostali lepe jos nalepnica duz citavog vagona. Jedan se seta naokolo, ne obracajuci se nikome posebno pocinje da galami kako je "nepravedno oterati 14 Srba na 240 godina robije zbog jednog smrdljivog Francuza", lucidno povlaci paralelu s Gnjilanskom grupom i za kraj dodaje kako se niko ne bi uzrujao da je neko Srbe ubij'o po tim Francuskama, mada nije al' zamisli. E, tu se oglasise putnici. Neki cikica dometnu: "Ma sta 'oce taj sudija - pa ti Francuzi su nama ubili kralja!" :isuse: Mandrili se saglase, jeste, upravo tako, a ona gospodja kojoj su ranije objasnili da su patriote im zatrazi da joj daju nalepnicu <_<Naravno, nije ovaj agitprop stavio mojim saputnicima u glavu nista cega vec nije bilo tamo - samo je pomogao da to ispliva na povrsinu. Spin su popili iz medija tipa Press, spremnih da relativizuju cak i ubistva. Problem je u tome sto se silent majority uopste ne sastoji od zdravomislecih gradjana koji cute jer su zbunjeni i zaplaseni, nego od ljudi sklonih teorijama zavere, naviklih da misle u kategorijama crno-belo, mi-oni. Zato cemo nastaviti da generisemo decu™.
idi bre wilde u kurac. iznervirah se od rane zore..sav zakljucak dobar!
Link to comment
Naravno, nije ovaj agitprop stavio mojim saputnicima u glavu nista cega vec nije bilo tamo - samo je pomogao da to ispliva na povrsinu. Spin su popili iz medija tipa Press, spremnih da relativizuju cak i ubistva. Problem je u tome sto se silent majority uopste ne sastoji od zdravomislecih gradjana koji cute jer su zbunjeni i zaplaseni, nego od ljudi sklonih teorijama zavere, naviklih da misle u kategorijama crno-belo, mi-oni. Zato cemo nastaviti da generisemo decu™.
mene vec dugo vremena fascinira u Srbalja potpuni nedostatak svesti o dobrom i losem, ispravnom i pogresnom, i ne vidim da ce se to promeniti niti znam kako (intimno verujem da nam je to ostalo od 500 godina pod turcima, ali to su vec moja licna lupetanja).
Link to comment

krivi ste vi naša pametna i moralna elita čije se glas nečuje, potpuno je normalno da će onda bezmozgovići isplivati na površinu, oni su ionako u velikoj većini

Link to comment
mene vec dugo vremena fascinira u Srbalja potpuni nedostatak svesti o dobrom i losem, ispravnom i pogresnom, i ne vidim da ce se to promeniti niti znam kako (intimno verujem da nam je to ostalo od 500 godina pod turcima, ali to su vec moja licna lupetanja).
Juce u utisku nedelje, javlja se chilager da reaguje na Tominu izjavu da se on sam ponasa "gandijevski".Chilager krene da pljuje (razum on) kako je Toma promenio recnik, ideologiju, stranku, kako ne moze da se poredi sa Gandijem jer nije principijalan kao Gandi etc. Taman sam pomislio kako se javio neki borac za gradjansku srbiju kad, mucak: chicha se u nastavku spontano switch-uje (razum off) te krece da tupi kako je "onaj u Hagu sto strajkuje gladju Gandi" :isuse: Jebes mahanje pistoljem ispred studenata i taksista, jebes licne paravojske, jebes desetogodisnje pozive na nasilje i promovisanje nasilja - Sheshelj je ipak, ma sta ko pricao, Ghandi.Dakle, nisu ti srblji bez svesti i dobrom i losem (dokaz par recenica iznad) vec su to qrchevi od ljudi, isfrustrirane barabe kojima je lakse da zakolju Vrancuza nego da makar i minimalno rade na sebi i ceprkaju po svojim demonima.
Link to comment
slazem se, mejdejka je kriva!
pa...naravno da jesam. sad cu da ti objasnim zasto pa idem na bolesno kukaliste.mozda sam vec pisala kako je kevinu prijateljicu na sred neimara (dakle, nema govora o nekakvom siromastvu i posledicnom revoltu) nalupao komsijski klinac huligan ciji je i otac visokopozicionirani navijac, a ko zna sta je jos..naravno da mali nije video k od bilo kakve kazne i evo ga i dan danas kako vedri i oblaci po kraju. ima toga jos!plus, evo kako ovi wildeovi idu pa spopadaju ljude u vozu. a policija i vlast ne vide da treba da se bore protiv navijackog siledzijstva (usmerenog protiv homoseksualaca, protiv nesrba, protiv srba koji nisu iz njihovog miljea,...) zato sto je nasilje lose i zato sto nije dobro da jedna osoba povredjuje drugu, nego ce to uraditi samo ako ce to da im namakne glasove. trenutno shaper javlja djilasu da ce vise glasova imati ako budu blagonakloni prema navijastvu, a to je zato sto se ne cuje glas onih koji su zrtve navijastva. kad vec imamo ove gnjidice na vlasti, hajd bar da uzmemo zdravo za gotovo kako oni funkcionisu i da pokazemo da statisticki znacajan procenat glasackog tela smatra da su navijaci i nasilje zlo i da ih se plasimo i da nam smetaju i da ne zelimo da prilaze nasoj deci i slicno. fakat nam treba organizovana akcija. Edited by MayDay
Link to comment
trenutno shaper javlja djilasu da ce vise glasova imati ako budu blagonakloni prema navijastvu
verovatno da ni sama nisi svesna koliko su u pravu - i zato treba pratiti buduca desavanja na liniji drzava-navijaci. toma je postao sigurno mesto za navijace i huligane koji ne kriju svoju naklonost u potrazi za amnestijom. mislim, svaka pametna drzava bi ovo iskoristila da u ovih godinu dana do izbora zavede red i iskoreni problem koliko je to realno moguce a mi cemo gledati obrnutu situaciju ovde, slihtanje i ulagivanje. sto je najgore, vlast nece skapirati da imidz "zutih" kod navijaca vise nista ne moze da promeni, sto samo moze da bude osnov za akciju ciscenja do kraja. koju necemo videti u izbornoj godini.
Link to comment
Naravno, nije ovaj agitprop stavio mojim saputnicima u glavu nista cega vec nije bilo tamo - samo je pomogao da to ispliva na povrsinu. Spin su popili iz medija tipa Press, spremnih da relativizuju cak i ubistva. Problem je u tome sto se silent majority uopste ne sastoji od zdravomislecih gradjana koji cute jer su zbunjeni i zaplaseni, nego od ljudi sklonih teorijama zavere, naviklih da misle u kategorijama crno-belo, mi-oni. Zato cemo nastaviti da generisemo decu™.
Televizija je najstrašnije oružje koje je svet ikada video. Dvoje članova moje porodice, suočeni sa pogoršanim zdravljem praćenim drastičnim ograničenjima u budžetu kada je u pitanju zabava/slobodno vreme/društvene aktivnosti, već nekoliko godina sede kod kuće i gledaju televiziju umesto da se posvećuju pomenutim aktivnostima. Rezultat: sve, apsolutno sve na ovom svetu je američka zavera. Ben Alija su svrgnuli Amerikanci, El Baradej je američki čovek, Bajrakli džamiju su spalili američki agenti, Brisa Tatona su ubili Amerikanci, Kolubaru su opljačkali Amerikanci, A(H1N1) su podmetnuli Amerikanci, Domodedovo su napali Amerikanci, Deepwater Horizon platformu su digli u vazduh Amerikanci, Vlada Srbije bi za parcele na Korman Polju platila 10 hiljada evra po aru da je zemlja trebala američkoj firmi, heroin i ostale narkotike srpskoj deci valjaju Amerikanci, ako se u prvi plan ponekad izbace Francuzi, Nemci ili Englezi onda zapravo oni vuku konce Amerikancima... Nije više bitan ni motiv, ono, hoće da zatru Srbina jer su ljubomorni; potpuno je nevažno ko i zašto trpi njihov zulum - bitno je jedino da iza svega stoje Amerikanci i da svaku informaciju upijenu sa televizije treba tako tretirati. Leka nema, razgovori ne pomažu, činjenice i argumenti još manje. 1 totalni užas. Mogu da zamislim kako tek rezonuju one prave, totalno ojađene žrtve tranzicije. Edited by beowl
Link to comment
verovatno da ni sama nisi svesna koliko su u pravu - i zato treba pratiti buduca desavanja na liniji drzava-navijaci. toma je postao sigurno mesto za navijace i huligane koji ne kriju svoju naklonost u potrazi za amnestijom. mislim, svaka pametna drzava bi ovo iskoristila da u ovih godinu dana do izbora zavede red i iskoreni problem koliko je to realno moguce a mi cemo gledati obrnutu situaciju ovde, slihtanje i ulagivanje. sto je najgore, vlast nece skapirati da imidz "zutih" kod navijaca vise nista ne moze da promeni, sto samo moze da bude osnov za akciju ciscenja do kraja. koju necemo videti u izbornoj godini.
realno su zuti tocila. izgubice izbore igrajuci po centru sa mestimicnim zabacivanjem ulevo i udesno po potrebi, umesto da zauzmu cvrstu poziciju barem po nekim pitanjima, jer toma krece sa krajnje desne strane i pomerajuci se ka centru tek mrvicu gubi prepustajuci starim radikalima, dok sve ostalo dobija. zuti, s druge strane, na svom putu ka glasacu sa medijane, izgubise sve sto su imali na onoj nenacionalistickoj strani. jos kad na to dodas veliku medijsku paznju koju dobijaju sloba milosavljevic i jelena trivan npr, zapitas se kako se do sada krunska nije zapalila jer oni tamo ne umeju ni da zapamte da treba ugase sporet ili da oho lepak ne treba da se jede.da rezimiram, zuti nece nikad uzeti tomine glasove, a sve nesto pokusavaju da se dodvore najglasnijoj vecini, umesto da pokusaju da animiraju stare glasace i one koji bas nikad nece glasati za tomu ili sps, a nisu do sad ni za ds. evo, kad bi takijeva ekipa odradila neku munjevitu akciju protiv malih nacosha (da bude temeljno, ko u nemackoj) i kad bi izvrsili reforme u pravcu ukidanja monopola ja bih iste sekunde isla i registrovala se u ambasadi da glasam na sledecim izborima za zute. ma koje, dosla bih u begis o toj nedjeljici da glasam!ono, i kad biras frajera neko govno moras da pojedes, a kamo li kad biras stranku.. :D Edited by MayDay
Link to comment
realno su zuti tocila. izgubice izbore igrajuci po centru sa mestimicnim zabacivanjem ulevo i udesno po potrebi, umesto da zauzmu cvrstu poziciju barem po nekim pitanjima, jer toma krece sa krajnje desne strane i pomerajuci se ka centru tek mrvicu gubi prepustajuci starim radikalima, dok sve ostalo dobija. zuti, s druge strane, na svom putu ka glasacu sa medijane, izgubise sve sto su imali na onoj nenacionalistickoj strani. jos kad na to dodas veliku medijsku paznju koju dobijaju sloba milosavljevic i jelena trivan npr, zapitas se kako se do sada krunska nije zapalila jer oni tamo ne umeju ni da zapamte da treba ugase sporet ili da oho lepak ne treba da se jede.da rezimiram, zuti nece nikad uzeti tomine glasove, a sve nesto pokusavaju da se dodvore najglasnijoj vecini, umesto da pokusaju da animiraju stare glasace i one koji bas nikad nece glasati za tomu ili sps, a nisu do sad ni za ds. evo, kad bi takijeva ekipa odradila neku munjevitu akciju protiv malih nacosha (da bude temeljno, ko u nemackoj) i kad bi izvrsili reforme u pravcu ukidanja monopola ja bih iste sekunde isla i registrovala se u ambasadi da glasam na sledecim izborima za zute. ma koje, dosla bih u begis o toj nedjeljici da glasam!
Nemaju oni vremena da se bave ozbiljnim stvarima. Zabavljeni su kraduckanjem. Naucili od Velje, sta li? Edited by harper lee
Link to comment
Televizija je najstrašnije oružje koje je svet ikada video. Dvoje članova moje porodice, suočeni sa pogoršanim zdravljem praćenim drastičnim ograničenjima u budžetu kada je u pitanju zabava/slobodno vreme/društvene aktivnosti, već nekoliko godina sede kod kuće i gledaju televiziju umesto da se posvećuju pomenutim aktivnostima. Rezultat: sve, apsolutno sve na ovom svetu je američka zavera. Ben Alija su svrgnuli Amerikanci, El Baradej je američki čovek, Bajrakli džamiju su spalili američki agenti, Brisa Tatona su ubili Amerikanci, Kolubaru su opljačkali Amerikanci, A(H1N1) su podmetnuli Amerikanci, Domodedovo su napali Amerikanci, Deepwater Horizon platformu su digli u vazduh Amerikanci, Vlada Srbije bi za parcele na Korman Polju platila 10 hiljada evra po aru da je zemlja trebala američkoj firmi, heroin i ostale narkotike srpskoj deci valjaju Amerikanci, ako se u prvi plan ponekad izbace Francuzi, Nemci ili Englezi onda zapravo oni vuku konce Amerikancima... Nije više bitan ni motiv, ono, hoće da zatru Srbina jer su ljubomorni; potpuno je nevažno ko i zašto trpi njihov zulum - bitno je jedino da iza svega stoje Amerikanci i da svaku informaciju upijenu sa televizije treba tako tretirati. Leka nema, razgovori ne pomažu, činjenice i argumenti još manje. 1 totalni užas. Mogu da zamislim kako tek rezonuju one prave, totalno ojađene žrtve tranzicije.
ovo kao da si opisao mog dedu. pokusao sam par puta da ga urazumim ali to je toliko duboko usadjeno u njegov mozak da sam na kraju odustao. treba napomenuti da tome doprinose i novine tipa pravda ili kurir.
Link to comment

mali trol, ali u vezi uticaja medija- negde 2003-4te, keva i njena prijateljica su mi usplahireno ispricale kako ce nas opet bombardovati. bilo negde na televiziji. nisu bile u stanju da objasne zasto bi nas bombardovali i ko je to rekao i kakvog to smisla ima, ali je gotova stvar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...