Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

Mene je vise iznenadio pickast karakter. Ono, imas muda da napadas likove u masi deset na jednoga a u policiji drukas najstrasnije. Oni MPeovi su umirali a nisu drukali, ove mrko pogledas i sve pricaju.

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

"A ko behu oni divi,Koji su te napred zvali,Koji su te ojacali,Koji su ti krila dali?"-- To bejahu ideali!Bez njih nema vise letaNad oblakom mraka gusta;Bez njih bi se malaksalo,Bez njih bi se brzo palo,Svet bi bio grob bez cveta,Zivot prazan, - mladost pusta!"

Link to comment
Ranije, dok je postojao policijski pritvor u trajanju od 72 sata, za vreme kojeg nisi imao pravo na advokata i murija ti je mogla stavljati muda u fioku dok se ne umori, iskaz dat policiji nije imao nikakvog znacaja u kasnijem krivicnom postupku. Sada, kada vec prilikom prvog saslusanja imas pravo na branioca, sve sto kazes moze se upotrebiti u krivicnom postupku. Uprkos tome, sve do zavrsetka glavnog pretresa imas pravo da promenis iskaz. Naravno, na sudiji je da proceni verodostojnost svega sto izjavis, pri cemu se svakako uzima u obzir i sama cinjenica da ti se iskazi razlikuju.Sve ovo pisem na osnovu maglovitog secanja, valjda se nisam previse nalupetao.
Nisi, istinu zboriš. S tim što ni danas iskaz u muriji nije nikakav dokaz ako nije dat u prisustvu branioca i ako osumnjičenom nisu predočena sva prava, kao pred istražnim sudijom. U praksi se javlja problem sa ovim saslušanjima kada osumnjičeni nema branioca ili neće sam da ga angažuje, pa onda policija određuje branioca po službenoj dužnosti. Postoje uslužni advokati koji vise po policijskim stanicama i potpisuju zapisnike sa saslušanja kojima nisu ni prisustvovali ili su spremni da zažmure na "suptilnu oberativnu obradu" osumnjičenih u vidu šamara, pretlji i slično. Ako ima bilo kakvih formalnih propusta u policijskom saslušanju, sa njime možeš da obrišeš dupe, pa taman da je osumnjičeni priznao genocid ili ratni zločin.
Dobro, na stranu zajebancije na racun ovih devojaka ali moze li neki pravnik da mi pojasni po kom osnovu je optuzen ovaj lik za ucesce u ubistvu ako vec postoje materijalni dokazi da uopste nije bio na Obilicevom vencu u to vreme? Koliko sam video i iz prvobitnih izjava datih policiji upadljivo je da jedino u njegovoj izjavi nema nicega o tome sta se tamo desavalo vec samo o njegovom clanstvu u jednoj od huliganskih grupa generalno, za razliku, recimo, od izjava nekih drugih optuzenih tipa "upalio sam baklju iz straha", "ja sam samo pio pice u kaficu i gledao kako ga Marsovci biju" i slicnih.
Verovatno je postojao i neki dokaz koji ga stavlja na lice mesta. Ako su dokazi protivrečni onda sudija mora da ceni koji će prihvatiti i da to obrazloži u presudi. S tim što ni činjenica da je neko bio na licu mesta ne znači i da je izvršio krivično delo. Potrebno je da se utvrdi koje je radnje preduzeo taj okrivljeni a koje su dovele do povređivanja ili smrti, npr. šutirao, udarao pesnicama, pekao bakljom, gurnuo niz stepenici ili slično.
Link to comment

Nesrecni momak.Dobio je 12 godina samo zato sto je upao u "lose drustvo". Dokle ce prokleti panduri da hapse srbe?btw citav grad je pun debilnih grafita koji se odnose na slucaj za koje bih ja (da se pitam a ne pitam se) davao po dvanaest godina zatvora. Barabe nedojebane.

Link to comment

provokacije se nastavljaju, sada fudbalski savez severne irske najavljuje dolazak svojih navijaca u beograd, na utakmicu sa srbijom... zla eu i dalje perfidno radi na istrebljenju srbske mladosti...

Link to comment

BRACO NASA IZDRZITE TAMOPOBEDICEMO NEPRAVDU KAKO UMEMO I ZNAMOSLOBODA GROBARIMAeno ga kod kozare preko celog zida. Inace je taj kraj pun majmuna.

Edited by CowBoy
Link to comment

Na Sieni je bilo "neka robijaju navijaci" - visak slogova. To sto si ti napisao kod Studenckog parka je usavrsena verzija

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Vatreni obračun kod TašmajdanaRanjen vođa navijačke grupe "Alkatraz" Aleksandar Vavić, jedan od vođa navijača Partizana, ranjen je noćas u pucnjavi kod Tašmajdana, i potom prevezen u Urgentni centar gde su mu konstatovane teške povrede.33681_1005-aleksandar-vavic_f.jpg?ver=1296990080Vavić, je prema poslednjim izveštajima, svestan i u stabilnom stanju.Portparol Urgentnog centra Drago Jovanović nije precizirao o kojim se povredama radi, ali je naglasio da su pitanju teže povrede, kao i da će lekari nakon utvrđivanja dijagnoze odlučiti da li će Vavić biti operisan. Na Vavića je, kako saznaje "Blic" za sada nepoznati napadač pucao sakriven iza automobila parkiranog preko puta Pete beogradske gimnazije. - Vavić, koji je u tom momentu bio na ulici sa nekoliko prijatelja pogođen je u karlicu, i zatim privatnim automobilom prevezen u Urgentni centar, kaže za "Blic" izvor iz beogradske policije. On navodi da je obaveštenje o pucnjavi policija dobila nakon što je Vavić primljen u Urgentni centar.- Lekari su obavestili policiju, koja je izašla na uviđaj i na mestu pucnjave pronašla devet čaura, kaže naš izvor.On navodi i da su, u međuvremenu sa mesta pucnjave pobegli i svedoci, koji su bili sa Vavićem u momentu kada je ranjen.Ranjeni Vavić vođa je navijačke grupe "Alkatraz" i od ranije je poznat policiji, a dobar je prijatelj sa Đorđem Prelićem, za kojim je raspisana poternica zbog ubistva francuskog navijača Brisa Tatona.bonus: 0:22http://www.youtube.com/watch?v=8vKJASLC_z4temeljnije: 6:57http://www.youtube.com/watch?v=lbyOykOsFS8

Edited by Mentalna Higijena
Link to comment
Na Sieni je bilo "neka robijaju navijaci" - visak slogova. To sto si ti napisao kod Studenckog parka je usavrsena verzija
Šokiraju vas grafiti? Neko je prethodnim stranama ostavio link... Press, javno glasilo sa ogromnim tiražom, ima kolumnistkinju koja tvrdi da Bris Taton nije ubijen i raspravlja se na tu temu sa posetiocima koji ostavljaju komentare i pitaju je šta se onda desilo ako nije ubijen. Pri tome se predstavlja kao pripadnica navijačkog pokreta, ili armije grobara, ili čega već. Ponavljam, u Srbiji postoje dnevni listovi koji tvrde da taj momak nije ubijen. Šta onda očekujete od retardirane dece sa auto lakom?
Link to comment
Na Sieni je bilo "neka robijaju navijaci" - visak slogova. To sto si ti napisao kod Studenckog parka je usavrsena verzija
ej! angry.gif tek sada sam spazio ovu gnusnu podmetačinubeowl: ne čudim se što deca pišu, nego me čudi to koliko su pod a) oni glupi i kako tu nema grama mozga b) ubeđeni da drugi nemaju ni grama mozga pa da te paralele (čeku, tači - navijači*) mogu da prođu. a opet, zašto bi me to čudilo? i mnogo gore stvari su prolazile ovde.*mislim, valjda je svima jasno da bi i ova odrođena žuta vlast, da može, osudila i Čekua i Tačija na 200+ godina zatvora. mali problem je svakako to što ona nije nadležna za to. to je takođe valjda svima jasno. osim navijačima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...