Jump to content
IGNORED

Letacka dozvola


apotekarica

Recommended Posts

Mladost, ludost :rolleyes: Elem, mislio sam kako granične vrednosti brzine, ugla nagiba (a bog'me i poniranja) za jedrilicu na kojoj sam leteo nisu baš, baš "granične".Kad ono, uffff.... sklizzz... Pull Up! Pull up!Sa 300 m na nekih 30-tak dok si rekao nobilice, sletanje po dijagonali piste... A tome prisustvuje i aktivno učestvuje moj upravnik i instruktor aerokluba... <_< Uglavnom, posle "uspešnog sletanja", nahebavanja majke i ostale rodbine od strane gore pomenutog, on meni zabranu, koju je uredno produžavao svakih 6 meseci, a ja njemu u inat odem u padobrance. :) P.S.Ko zna išta o aeroklubovima, zna i za "večnu bratsku ljubav" između pilota i padobranaca. wink.gif
Baš sam nešto mislio da otvorim temu o padobranstvu, ali pošto si ti kompetentniji predlažem tebi da to uradiš. Edited by nesha taxista
Link to comment
Ba sam neto mislio da otvorim temu o padobranstvu, ali poto si ti kompetentniji predlaem tebi da to uradi.
Ha, sa dva skoka bas se nesto i ne osecam kompetentnim... Ili bolje receno 1,5 posto se prvog bas i ne secam u celosti. :-) Sigurno ima iskusnijih...
Link to comment
Inače davno pitavši kolegu Bućka, koliko košta jedno ovakvo ulaganje u žensko dete... On reče negde veličine manjeg stana, u krugu dvojke, ali da je to bio manji deo problema. Veći deo problema je bio, posle škole nabiti potreban nalet i praksu za odgovarajuću sobraćajnu dozvolu, jer i pored brojnih veza koje je moj uvek razumni i namazani kolega imao, nije naišao na oduševljenje kolega pilota koji nisu baš imali razumevanja za koleginicu na opserverskom sedištu. Nekako je devojka sakupila sate u Montenegru (gde joj otac radi), a zatim opet nekako uspela da se zaposli u Vršcu kao instruktor u pilotskoj školi gde je videh kako daje časove Indijcima na školovanju. Čujem od drugih da je uspela da se zaposli kao kopilot u Momtenegru, tako da dobismo drugu saobraćajnu pilotkinju na ovim balkanskim prostorima. (prva je bucmasta nasmejana devojka iz MAT-a (Makedonija).
koleginica [26 godina] sa faksa ovde [zavrsila BA Arch 2003] je sada FO u BA :o saznao pre neki dan i pokajao se :blush:
Link to comment
Ha, sa dva skoka bas se nesto i ne osecam kompetentnim... Ili bolje receno 1,5 posto se prvog bas i ne secam u celosti. :-) Sigurno ima iskusnijih...
Ja sam započeo padobranski kurs, ali nikad ga nisam završio. U to doba mi je upao posao zbog kog sam promenio grad, a posle nisam nastavljao. Sad mi je žao, ali bar nekad odvedem decu do aerodroma.
Link to comment
Ja sam zapoeo padobranski kurs, ali nikad ga nisam zavrio. U to doba mi je upao posao zbog kog sam promenio grad, a posle nisam nastavljao. Sad mi je ao, ali bar nekad odvedem decu do aerodroma.
Ima resenja i za to. Tandem skokovi. Dogovoris se, platis, pola sata obuke i objasnjavanja i ulazis u avion. Naravno ako jos uvek osecas zelju za skokom.
Link to comment
A, ne o tome. Mora da ima motor i tačka!
Nemoj tako. :) Jedrilice imaju svoju draž koju motorne letelice ne mogu da pruže.Samo zvuk vazduha koji struji, osećaš svaku promenu, vetar, termiku...
Link to comment
Verujem, samo mi to malo nesigurno deluje. Možda bih promenio mišljenje kad bih probao, ali imam utisak da tu previše zavisiš od prirode.
Zavisi kako gledaš.Jedrilica nije prevozno sredstvo, tako da se s njom leti kada su odgovarajući vremenski uslovi.E sada, što se tiče sigurnosti jedrilice su vrlo bezbedne, jer su jednostavne i ne zavise od hiljadu delova i delića koji čine motor.Jedrilice imaju (naravno) višestruko veću finesu od aviona tako da su situacije tipa "padanje kao kamen", nemoguće osim ako pilot ne napravi neku veliku glupost.Posebna draž je npr. kako bez motora i goriva ostati što duže u vazduhu (recimo 2-3 sata, a pravi majstori i duže) ili se sa 300 m popeti na 500-600-800 i tako obezbediti sebi veliko "igralište". :)
Link to comment
Zavisi kako gledaš.Jedrilica nije prevozno sredstvo, tako da se s njom leti kada su odgovarajući vremenski uslovi.E sada, što se tiče sigurnosti jedrilice su vrlo bezbedne, jer su jednostavne i ne zavise od hiljadu delova i delića koji čine motor.
Da, ali su ti motori mnogo pouzdaniji nego recimo automobilski.
Link to comment
Da, ali su ti motori mnogo pouzdaniji nego recimo automobilski.
Jasno, no samo sam hteo da ukažem da se bezbednost: jedrilica vs sportski avion, može gledati i iz drugog ugla...Mnoooogo su veće šanse da ti otkaže nešto što imaš, nego nešto što nemaš, right? :) šalu na stranu, isuviše je velika razlika između jedrilica i sportskih aviona da bi se pravila neka poređenja.No treba probati i jedno i drugo, čisto informativno, pa onda videti šta ti se sviđa.Mene letenje sportskim avionima nije preterano oduševilo, možda zato što sam već sve to iskusio na jedrilicama pa...
Link to comment
Jasno, no samo sam hteo da ukažem da se bezbednost: jedrilica vs sportski avion, može gledati i iz drugog ugla...Mnoooogo su veće šanse da ti otkaže nešto što imaš, nego nešto što nemaš, right? :) šalu na stranu, isuviše je velika razlika između jedrilica i sportskih aviona da bi se pravila neka poređenja.No treba probati i jedno i drugo, čisto informativno, pa onda videti šta ti se sviđa.Mene letenje sportskim avionima nije preterano oduševilo, možda zato što sam već sve to iskusio na jedrilicama pa...
šta misliš o onim aviončićima na sklapanje, valjda Bubin motor imaju?
Link to comment
šta misliš o onim aviončićima na sklapanje, valjda Bubin motor imaju?
Pa šta znam, nisam imao puno dodira s njima. Jedna stariji kolega je imao neku varijantu hidroaviona (kaže da je sve dobio u kutijama i sa crtežima kako da sastavi) :rolleyes: Meni se to baš nije svidelo i za te pare bih pre uzeo neki polovan pajper...Nabolje je, što je u nosu aviona bila košarkaška lopta kao odbojnik prilikom pristajanja uz dok. :lol: No to je bilo pre, sada verovatno ima finih stvarčica za "male pare", pa još ako imaš neku livadu pored kuće, eto razonode za vikend.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...