Jump to content
IGNORED

Ring Ring festival


johnnioza

Recommended Posts

odlichan izvestaj, prijemcivo i znalacki as always. a komentari su stvarno nenormalno zabavni, jelena za dzangrizavog predsednika comment sekcije ^^ p.s i meni su svetlana i sainkho bile suvise linearne i predvidive, kao da je bila totalna improvizacija, nista stvarno ne osetih *osim te primetne tenzije da se konacno nadju negde. :(

Link to comment
  • 2 months later...

Veceraske na Radio Beogradu 3:

23.50 Сублимне фреквенције - РингРинг фестивал 2011: Концерт Саинко НамчилакСаинко Намчилак је рођена у малом селу у републици Туви која се простире на територији Јужног Сибира. Музичко образовање стекла је на Музичком институту Гњесиних у Москви. Током студија савладала је умеће проширене вокалне технике, поред истраживања традиционалног туванског певања у „два гласа”. Професионалну каријеру започела је као певачица Фолклорног ансамбла државе Туве, а 1989. године започиње сарадњу са представницима џез и експерименталне музике у Москви. У годинама које следе Саинко Намчилак је јединствену технику двогласног певања свог народа преточила у изузетно успешну интернационалну каријеру. Ова уметница је такође посвећене одржавању традиције „шаманског певања” и спритируалног односа према природи и свету сибирских народа. Јединствени глас Саинко Намчилак има опсег од седам октава – захваљујући могућности испевавања виших хармоника из једног тона који краси традиционално певање њене родне Туве, али и мајсторском коришћењу широког опсега проширене вокалне технике. Сама туванска техника је до појаве Саинко Намчилак била везана пре свега за мушке певаче, али је ова уметница успела да споји традиционално певање свог народа са традицијом импровизације и да створи оригинални музички израз. Уредница емисије Ксенија Стевановић.
Link to comment
  • 5 months later...

Aktivno lobiram da dodju Volcano the Bear na Ring-Ring, upetljao sam im booking agenta sa Bdjo mejliranjem, valjda ce biti nesto. Vidim da se svi jazzeri raduju, po mom ukusu bas i nema mnogo toga, dosta se ponavljaju (od improvizatora bi bilo lepo dovesti Mural, nisu nam toliko daleko a imaju i najstrasniji (live) album ove godine, i pre bih Tizianu Bertoncini sa Thomasom Lehnom nego sa Donedom). Winter Family su vlazni san, ali retko nastupaju izvan USA-FR :(

Link to comment
Aktivno lobiram da dodju Volcano the Bear na Ring-Ring, upetljao sam im booking agenta sa Bdjo mejliranjem, valjda ce biti nesto. Vidim da se svi jazzeri raduju, po mom ukusu bas i nema mnogo toga, dosta se ponavljaju (od improvizatora bi bilo lepo dovesti Mural, nisu nam toliko daleko a imaju i najstrasniji (live) album ove godine, i pre bih Tizianu Bertoncini sa Thomasom Lehnom nego sa Donedom). Winter Family su vlazni san, ali retko nastupaju izvan USA-FR :(
Za Mural te u potpunosti podrzavam. Meni je i njihov proslogodisnji album u top 10 za 2010. g. Bili bi zanimljivi u slicnom maniru i Dans Les Arbres (bili 29.11.2011. u Sloveniji), iako vec neko vreme nisu nista novo snimili ili Silencers koji imaju debi CD za Sofa music. Nadam se da ovo "navaljivanje" moze uticati na B.Dj. da bar uzme predloge u razmatranje... :) Edited by Pedja V
Link to comment
Za Mural te u potpunosti podrzavam. Meni je i njihov proslogodisnji album u top 10 za 2010. g. Bili bi zanimljivi u slicnom maniru i Dans Les Arbres (bili 29.11.2011. u Sloveniji), iako vec neko vreme nisu nista novo snimili ili Silencers koji imaju debi CD za Sofa music. Nadam se da ovo "navaljivanje" moze uticati na B.Dj. da bar uzme predloge u razmatranje... :)
Uh, ma nista, sad sam saznao da Ingar Zach zivi u Madridu a Jim Denley definitivno u Sidneju tako da ih nije tako lako okupiti... Obavezno preslusaj Live at the Rothko Chapel, prvih dvadesetak minuta je potpuno neverovatno! i nadam se da Bojan gviri malo i ovde a ne samo na jazzinu :)
Link to comment
Uh, ma nista, sad sam saznao da Ingar Zach zivi u Madridu a Jim Denley definitivno u Sidneju tako da ih nije tako lako okupiti... Obavezno preslusaj Live at the Rothko Chapel, prvih dvadesetak minuta je potpuno neverovatno! i nadam se da Bojan gviri malo i ovde a ne samo na jazzinu :)
Imam ga na hardu vec neko vreme, ali nikako pazljivo da ga preslusam... Potrudicu se ovih dana...To sto kazes da ih je tesko okupiti,nisam bas siguran, posto oni aktivno imaju nastupe tokom cele godine. Eto, na primer, u novembru su imali, koliko vidim na sajtu Ingara Zacha, desetak koncerata u J.Americi....Znam da je Ingar dolazio sa HUNTSVILLE pre neku godinu, ali sam ih propustio posto me njihova muzika nesto i ne odusevljava posebno. Vise volim druge njegove projekte... A mozda sam i propustio dobar koncert?
Link to comment
  • 1 month later...

Odlično! Mats Gustafson je velika faca. On je snimao sa Davidom Grubbsom. Ja bih voleo da vidim Grubbsa na RingRingu, pa ako Bojan ovo čita, eto... Mada mislim da je BĐ oduvek prezirao sve što ima iole veze sa postrokom, pa samim tim i pokojne Gastr del Sol. Meni je to u redu ali treba biti precizan pa reći da GdS ipak nisu postrok.http://www.youtube.com/watch?v=37Btv9VGhsk&feature=related

Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=z1JmWvpR0roLive at the South Bank indeed! A David bi ali mu Jim - platforma za asimilaciju svih autisticnih lutki iz centra za dehumanizaciju koje se loze na Kjosi Kurosavu- ne da :) Nisam znao da je bdjo tqv hejter, a bas je lepo cupkao nozicom na Bossettiju i C. Abrahamsu, a kad je krenula ona mica da se krevelji i izvodi besne gliste na synth buddiju dok recituje u autofelacioni asperzerkrons tam tam - ma divno. Bojan iz senke - covek bez grimase! Endurance test axiom :)
Link to comment
A David bi ali mu Jim ne da
Auh sad si me za srce ujeo... angry.gif Evo ja sam spreman da izađem na internet duel: David vs Jim. Otvorite topik i odaberite trojicu koji smeju da mi izađu na crtu.
Link to comment

Midnight i njegovi/njeni fancy klonovi koji su svi Spencer Krug ali mogu supsidijarno da rolplejuju David Carusa Grubog. Dal si znao da je Jim napravio pesmu o Mileni Dravic? Sta se sve sazna iz Politikinih Zabavnika lele...a pre je Huper valjda bio hip, dok je pisao Freedom :D GDS su ustanova i njih vole svi, iako ponekad precerebralno neargumentovano. Ja volim serpentine similar i treba me prebiti zbog

:) A David i dalje fura svoj geeky imidz dok Jim retweetuje neudatim clanicama Spice Girls :D Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...