Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

3 hours ago, Plajvi said:


90% zenskih sisanja ikada

 

Tako nekako. Kod mame primetim samo zato što je profi fenirana posle pa sve izgleda ravno i na mestu kao na filmu (redovno ne suši tako kosu).

 

Ja ne umem da susim kosu fenom kako treba, frizerka se zimi obično krsti kad mi da da sama završim sušenje (ako ona to radi onda inače kosta valjda 5€, posle nekog vremena kao stalnoj mušteriji je počela da mi sama suši, valjda joj bude žao :D , mada svejedno odmah ubacim glavu u kacigu pa smo džabe krečili)

Ali moja frizura ni ne zahteva ništa*, niti je ikada susim osim posle plivanja - prednost kratke kose :happy:

 

*Sem redovnog odlaska kod frizera

 

Inače mi je jezivo opadala kosa ovog puta između drugog i petog meseca posle porođaja, toliko da bi mi se tokom tuširanja oko sata nakupilo, zaglavilo. Sa druge strane nije bilo loše za samu glavu jer inače imam dosta gustu kosu, ali sam se baš zapitala kako je ženama sa dugom kosom kad to tako krene.

Ali sada..(deset meseci) raste kao nenormalna, jedva izdržim ritam od šišanja na četiri nedelje, sa sve istanjivanjem (obično sam se šisala na pet). Valjda će se to unormaliti. Plus, imam nove dlake, pazite sad, crne boje (a inače mi je braon kosa, ili smedja, kako god se već kaže) :blink:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
8 hours ago, Plajvi said:


90% zenskih sisanja ikada

Ja odustala od odlaska kod svoje frizerke iz dva razloga:

1.preselila se s brda na Konjarnik :D

2.ona kad secne, ne zna malo, uvek iseče više, onda pizdim na sebe što sam išla uopšte. 

tako da....:D

 

@Dejan 

super je, proširiću ovo 😁

  • +1 1
Link to comment
Pusti svoju ako si mnogo seda, pa izvuci na to tamno-smedje pramenove.
 
Moja mama to ima, super izgleda.
 
Možeš i svetlije/tamnije, samo nemoj crvenu, ona ne ide dobro na sedu kosu. 
 
Ako ti se ne ide u frizeraj, imaš da kupiš profi folije za pramenove, a možeš i  sa najobičnijom kesom iz prodavnice.
 
Izbušiš rupe na kesi na mestima gde otprilike želiš pramenove, kesu na glavu, izvučeš ih i najbolje neko da ti pomogne da ih ofabaš.
 
P. S. Iskustvo iz lokdauna [emoji4]
to sam ja uradila, tamne i bele nekako naizmenichno. tj frizerka mi uradila.

[mention=10244]Sara[/mention] sve shto mogu da ti kazem - ako si ljudski seda, nemoj odustati od toga. istina bicesh stabilno nesrecna, niskog intenziteta u kontinuitetu, kao kad te stalno malo boli zub. svaki put kad se pogledam, zapanjim se, lichim na babe, na oca, na pokojnu grozdu***, na nishta ne lichim, ali ja se tamo vishe ne vracam. imam ja vizuelno pun kikiriki drugih tema za doveka, kosom se vishe necu baviti. shockovi od farbanja svaki chas, sa dilemom da li je dobra boja da li je dobro ispalo kada ce prestati da ispada dobro, to je bukvalno teror.

*** ne na grozdu, grozda je ekstrem. ona se farbala na gavran crno, a onda izrastala po 5 cm super belo, dok se neko seti da joj donese farbu iz grada. da se zvala agnes varda, bila bi stejtment. ovako je bila samo grozda hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
26 minutes ago, gospa buba said:

 istina bicesh stabilno nesrecna, niskog intenziteta u kontinuitetu, kao kad te stalno malo boli zub. svaki put kad se pogledam, zapanjim se, lichim na babe, na oca, na pokojnu grozdu***, na nishta ne lichim, ali ja se tamo vishe ne vracam. 

*** ne na grozdu, grozda je ekstrem. ona se farbala na gavran crno, a onda izrastala po 5 cm super belo

 

 

Plačem 😂😂

Ja sam stabilno srećna prvih nedelju dana po farbanju. Onda ulazim u sivu zonu, i već treće nedelje kreće da seva odnekud, onda se upotrebljavaju prelazna rešenja do 3.5. ili 4.nedelje. 

Link to comment
32 minutes ago, gospa buba said:

to sam ja uradila, tamne i bele nekako naizmenichno. tj frizerka mi uradila.

[mention=10244]Sara[/mention] sve shto mogu da ti kazem - ako si ljudski seda, nemoj odustati od toga. istina bicesh stabilno nesrecna, niskog intenziteta u kontinuitetu, kao kad te stalno malo boli zub. svaki put kad se pogledam, zapanjim se, lichim na babe, na oca, na pokojnu grozdu***, na nishta ne lichim, ali ja se tamo vishe ne vracam. imam ja vizuelno pun kikiriki drugih tema za doveka, kosom se vishe necu baviti. shockovi od farbanja svaki chas, sa dilemom da li je dobra boja da li je dobro ispalo kada ce prestati da ispada dobro, to je bukvalno teror.

*** ne na grozdu, grozda je ekstrem. ona se farbala na gavran crno, a onda izrastala po 5 cm super belo, dok se neko seti da joj donese farbu iz grada. da se zvala agnes varda, bila bi stejtment. ovako je bila samo grozda hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

Vaistinu teror!

 

Mene ubacili u neku aplikaciju za postarivanje, ispala moja keva. Dan zalosti bio u kuci. Bolje bih prosla sa baba Milevom.

Edited by Sara
Link to comment

opet, ono shto ja vidim nije ono shto vide drugi, poshto ako sedu glavu farbash u crno belo, to je dosta teshko za bash zajebat. pa onda, gospodje te zaustavljaju po pekarama i busevima, jao gospodjo ko vam je to radio u pozitivnom smislu [emoji38]ol: i dok se meni sivi, zuti i muljavi, srpska javnost je izgleda prilichno zadovoljna, ali srpska javnost se ne budi samnom da se shlogiram u ogledalu svako jutro.

shto se tiche aplikacije, ne znam koja bi me obradovala vishe, a nisu bile ruzne zene i babe isuse.gif kevu bih podnela najbolje, ali zapala bi me grozda, brkata srpska lepotica isuse.gif . ili barica, po funkciji prababua ali ona je toliko dugo zivela da je izashla iz svih kategorija lepote (to je ona shto je u 70+ otishla kod doktora pa joj rekli jao bako pa vi ste bili najljepsha zena u zupaniji shta vam se desilo rolf.gif )

sve su bile beveze sede, nikad do kraja, kao mishevi dry.png

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto











Link to comment

Treba pustiti belu, pa šibati pramenove, nego meni to ič ne stoji, već s plavom kosom izgledam kao da imam neku tešku bolest, jer mi je bledo lice a obrve crne.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Dajre neku sliku kao primer

Ma, ne mogu ja crno belo, meni je prirodna pepeljasto plava

 

Nastavno na Zeku@ja u frizeraj ulazim veselo, a iz njega izlazim u suzama u 80% slucajeva. Zato od skoro shishanje platim skupo, pa ne sme da mi se ne dopadne. Farbanje je uglavnim bilo bolje kad se udesim sama, jer moja frizerka radi samo kako ona hoce

Lazem .... vise veselo ni ne ulazim , al bar kapiram da je problem do mene

Edited by Sara
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Sara said:

Dajre neku sliku kao primer

Ma, ne mogu ja crno belo, meni je prirodna pepeljasto plava

 

blago tebi s pepeljasto plavom :) 

koji problem si imala sa bez osmicom? otisla na zuto, ima ruzan odsjaj?

Link to comment

Inače, ja uživam pored rafova s nizom nijansi plave, kao što je kod morgane avatar, i pepeljaste, i svi oni blagi prelivi, sivkaste najviše volim, i onda sam tako znala da kupim sestri ili mami :D

  • Wub 1
Link to comment
4 minutes ago, Sara said:

Morgana@Izgleda mrtvo i bez sjaja, i krajevi koji su bas bili svetli nekako potamneli bez da sam ih namazala

 

bez nijanse po mom iskustvu znaju to da urade, l'oreal excellence na primjer, imam visestruko iskustvo sa otuznim rezultatom. ne znam koju si farbu koristila, mozda mozes da pogledas profi linije, koleston, evolution alfaparf ili neku trecu koja ima bolji izbor plavih nijansi, goldwell takodje, skuplje su u startu ali se obicno razredjuju vise nego kucne pa se razlika u cijeni donekle topi. u boljim radnjama bi te i posavjetovali oko izbora, cvrle u nusicevoj recimo, ako se zalomi dobar prodavac, ima taj manir. mozda frizerska zadruga u dusanovoj, ako biras evolution ili revlon? oni su povoljni za frizerske usluge, a prodaju i farbe i opremu. kod njih cu u septembru na balajaz, sisanjem sam zadovoljna koliko i bilo gdje drugo, sta me briga sto im je biznis model takav kakav je pa kostaju manje. imaju koloristu. bila sam nezadovoljna za 80 eura po balajazu, sad da vidimo koliko cu biti zadovoljna za 40. kucno prefarbavanje uvijek ostaje kao opcija.

 

da, ako znas otprilike da imenujes rezultat, mozda mozes da izguglas na sajtovima proizvodjaca profi farbi ili forumima frizera  kombinaciju nijansi koja bi ga dala.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...