Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Ja mislin da je ona YU liga bila medju prvih 5 u Europi...ma siti se osin velike četvorke ima si Veleža(koji je uvik igra lipi balun),željo,Sarajevo,Vojvodina...aj dobi u Tuzli,Titogradu,Skoplju,a tek u Nišu.Sićan se utakmice sa Spartakon(koji je bija amo reć mali klub)30.000 ljudi u Splitu na utakmici.

Link to comment
Ja mislin da je ona YU liga bila medju prvih 5 u Europi...ma siti se osin velike četvorke ima si Veleža(koji je uvik igra lipi balun),željo,Sarajevo,Vojvodina...aj dobi u Tuzli,Titogradu,Skoplju,a tek u Nišu.Sićan se utakmice sa Spartakon(koji je bija amo reć mali klub)30.000 ljudi u Splitu na utakmici.
Pa, jes' bila ozbiljna liga. Nije samo zbog konkurencije, vec i zbog toga sto igraci nisu mogli vanka pre 28. godine, nije bilo toliko para u Premijersipu, Primeri i Kalcu. Svejedno su nas redovno peglali Nemci, Italijani i Spanci, nesto manje redovno Englezi i tako to. Na to sam mislio kad sam rekao da smo bili (ipak) drugi razred. Sad su nam lige mozda cak slabije i od nekih liga (tipa Belgije) koje su nam sluzile za podsmeh. Drugo vreme.Secam se kad sam bio klinac da sam unapred otpisivao bodove iz Podgorice i Zenice. :lol: Edited by harper lee
Link to comment
Pa, jes' bila ozbiljna liga. Nije samo zbog konkurencije, vec i zbog toga sto igraci nisu mogli vanka pre 28. godine, nije bilo toliko para u Premijersipu, Primeri i Kalcu. Svejedno su nas redovno peglali Nemci, Italijani i Spanci, nesto manje redovno Englezi i tako to. Na to sam mislio kad sam rekao da smo bili (ipak) drugi razred. Sad su nam lige mozda cak slabije i od nekih liga (tipa Belgije) koje su nam sluzile za podsmeh. Drugo vreme.Secam se kad sam bio klinac da sam unapred otpisivao bodove iz Podgorice i Zenice. :lol:
Belgije?Zvezda nemože dobit nake ciprane,Rijeka ispada od albanaca,nas dere neki Shelbourne i Debrecen...katastrofa
Link to comment
Belgije?Zvezda nemože dobit nake ciprane,Rijeka ispada od albanaca,nas dere neki Shelbourne i Debrecen...katastrofa
OK, govorio sam o ligama. I ranije se desavalo da, recimo, Napredak izbaci Napoli ili tako nekako, sto se tada smatralo prvoklasnim iznenadjenjem. Ne verujem da bi u deset utakmica albanski klubovi izglavili sa Rijekom. Desava se to. Medjutim, kako je krenulo (bar kod nas) i koliko se ulaze u fudbal, vrlo brzo ce i Kipar da nas prejebe.Ja sam, inace, pristalica tih regionalnih liga, ali skoro sam gledao basket izmedju Zvezde i Splita u Pioniru i nije mi se dopalo sto sam slusao na tribinama. Na fudbalskim stadonima se jos teze odrzava red i pristojnost i ne znam kako bi sve to izgledalo, ali se bojim da bi bilo poprilicno rizicno. Kad vidim u sali klince koji pevaju odvratne pesme o Hrvatima iako verovatno nijednog Hrvata nisu videli u zivotu, nisam optimista. Sumnjam da je i kod vas drugacije. A bas bi nam dobro legla neka ex-Yu liga, dobro sponzorisana i dobro organizovana. Bez konkurencije nema ni kvaliteta.
Link to comment
OK, govorio sam o ligama. I ranije se desavalo da, recimo, Napredak izbaci Napoli ili tako nekako, sto se tada smatralo prvoklasnim iznenadjenjem. Ne verujem da bi u deset utakmica albanski klubovi izglavili sa Rijekom. Desava se to. Medjutim, kako je krenulo (bar kod nas) i koliko se ulaze u fudbal, vrlo brzo ce i Kipar da nas prejebe.Ja sam, inace, pristalica tih regionalnih liga, ali skoro sam gledao basket izmedju Zvezde i Splita u Pioniru i nije mi se dopalo sto sam slusao na tribinama. Na fudbalskim stadonima se jos teze odrzava red i pristojnost i ne znam kako bi sve to izgledalo, ali se bojim da bi bilo poprilicno rizicno. Kad vidim u sali klince koji pevaju odvratne pesme o Hrvatima iako verovatno nijednog Hrvata nisu videli u zivotu, nisam optimista. Sumnjam da je i kod vas drugacije. A bas bi nam dobro legla neka ex-Yu liga, dobro sponzorisana i dobro organizovana. Bez konkurencije nema ni kvaliteta.
Još nije vrime za to...teško je osigurat gostujuće navijače,a još teže odrebatit klubive koji nebi igrali u toj ligi.Ipak mislin da je to pitanje vrimena,jer lova i biznis će napravit svoje
Link to comment
i ovdje je bilo nekih ka Kamen ingrad,Suhopojle,Marsonija,V.Gorica pravo da ti rečen neznan ni di su ta mista...sad je ka situacija bolja,već par godina su iste ekipe,ali su uvjeti za balun loši,stadioni nikakvi,a gledanost mala osim ludoga Splita
Jedino bih izbacio Marsoniju iz ove liste. Godinama je Slavonski Brod imao drugoligasa, zvao se BSK.Evo i nekih igraca iz starih dobrih vremena, koji su nastupali za BSK: Filip Blašković, Ivica Miljković, Srećko Huljić, Zoran Tomašević, Marijan Zovko, Srećko žunec, Zlatko Vugrin, Milorad Rajović, Ivan Maras, Miodrag Adžić, Mario Bajtl, Boro Kuzmanović, Goran Alar, Zoran Leskovar, Vjekoslav škrinjar, Tomislav Radić, Sead Halilović, ...
Link to comment
Jedino bih izbacio Marsoniju iz ove liste. Godinama je Slavonski Brod imao drugoligasa, zvao se BSK.Evo i nekih igraca iz starih dobrih vremena, koji su nastupali za BSK: Filip Blašković, Ivica Miljković, Srećko Huljić, Zoran Tomašević, Marijan Zovko, Srećko žunec, Zlatko Vugrin, Milorad Rajović, Ivan Maras, Miodrag Adžić, Mario Bajtl, Boro Kuzmanović, Goran Alar, Zoran Leskovar, Vjekoslav škrinjar, Tomislav Radić, Sead Halilović, ...
Legendo u poravu si...to mi je uteklo a nimi se dalo brisat...a di si ti,jesi živ cool.gif
Link to comment
ziv, i zdrav, uzivam u toplom vremenu :)Sta je sa Istrom iz Pule, postoji li jos uvek ?
danas počela kiša,a u nedilju san sa ćeri bija na Baće kupali se ...Istra igra u 2 ligi,jedno vrime u 1ligi,imaju mali lip novi stadion...inače stari albumi su ti super,jedva čekan da staviš i ostatak albuma 70/71 :rolleyes:
Link to comment
Hajde nemoj tako. Cak i ja znam gde je V. Gorica. :lol:
Je l' tamo igrana revanš utakmica baraža za mlade reprezentacije, kad smo ih pobedili 2:1? Za Hrvate je Eduardo dao gol, a za nas Biševac i Stepanov, ako se dobro sećam.
Link to comment
ma siti se osin velike četvorke ima si Veleža(koji je uvik igra lipi balun),željo,Sarajevo,Vojvodina...aj dobi u Tuzli,Titogradu,Skoplju,a tek u Nišu
Partizanu je uvek bila frka sa Ofk-om 60-ih, a posle u Skoplju gubili redovno...
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...