Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Na ovome sto si ti postavio je kao sto sam i pre video politika samo do 1941.Postoji li stvarno neka digitalna arhiva koja pokriva politiku do 2000.?
Tu je sve!!! Do datuma 31.12.2000. samo fora je da nisu stavili u onaj pregledac. A do godina zeljenih posle 1941.-e se dolazi na sledeci nacin:Npr ovo je 1906 godina http://scc.digital.bkp.nb.rs/document/P-2484-1906 znači samo se menja godina posle P-2484-,Pa ako hocu 1990: http://scc.digital.bkp.nb.rs/document/P-2484-1990 dodam 1990, za 1978 taj deo url adrese bi bio P-2484-1978Mala otkrivalica...Ne znam zašto to nisu podesili nego je skriveno nemam pojma. Takođe bilo bi lepo kad bi postavili JSL Sport i pogotovo Sportski žurnal koji mislim da postoji interno u elektronskom obliku u redakciji samog Žurnala...
Link to comment
Tu je sve!!! Do datuma 31.12.2000. samo fora je da nisu stavili u onaj pregledac. A do godina zeljenih posle 1941.-e se dolazi na sledeci nacin:Npr ovo je 1906 godina http://scc.digital.bkp.nb.rs/document/P-2484-1906 znači samo se menja godina posle P-2484-,Pa ako hocu 1990: http://scc.digital.bkp.nb.rs/document/P-2484-1990 dodam 1990, za 1978 taj deo url adrese bi bio P-2484-1978Mala otkrivalica...Ne znam zašto to nisu podesili nego je skriveno nemam pojma. Takođe bilo bi lepo kad bi postavili JSL Sport i pogotovo Sportski žurnal koji mislim da postoji interno u elektronskom obliku u redakciji samog Žurnala...
ahahha to nisam ni pokusao...vidi stvarno...trebalo mi ovo daaavno za neko istrazivanjehvala ti
Link to comment
Ipak na nekom drugom forumu. Nediceve apologete na ovom nisu dobrodosle :(
Čovek je rekao jednu rečenicu. I napomenuo da se o tome može nastaviti na DRUGOM forumu a NE OVDE. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Mene iskreno briga i za četnike i za partizane i ustaše i ljotićevce i nedićevce i kurce i palce sve je to ista bagra. Nemojte čoveka izopštiti sa foruma za ništa bez razloga, nije nikoga vređao? Svašta. Ovde je tema ex-yu fudbal, i svi lepo sarađujemo. Ipak je to jedan period istorije sporta koji je bio veoma uspešan, pogotovo vezano za fudbal!
Link to comment
Inače za one koji ne znaju ovde je stara digitalna bilioteka narodne biblioteke Srbije. Na ovaj novi server što su prebacili nema pola novina i knjiga: http://scc.digital.bkp.nb.rs/Ovde se mogu videti i godine posle 1941 Politike sve do 31.12.2000.
Hvala na ovome. Tražio sam ovo otkad se digitalna biblioteka preselila na ovu stranicu i već sam mislio da nikad neću pronaći to. Zna li netko od koje godine Politika piše izvještaje Prve savezne lige sa sastavima momčadi?
Link to comment
Hvala na ovome. Tražio sam ovo otkad se digitalna biblioteka preselila na ovu stranicu i već sam mislio da nikad neću pronaći to.Zna li netko od koje godine Politika piše izvještaje Prve savezne lige sa sastavima momčadi?
Nema na čemu, samo izgleda nemaju sve godine sad mi javljaju neki ljudi, da fale 80,81,82, i ne znam jos koja godina.Što se tiče izveštaja trebalo bi da ih ima oduvek samo kako kad, ne znam stvarno.Ako ništa imaš Futbal novine tamo ima sve, u jednom većem periodu. Ah da, postavio sam 1956. godinu lista futbal i 4 nova godišnjaka u Biblioteku fudbala. Edited by Mors
Link to comment
Trofej Marjana: Najbolji igrac i Najbolji Strijelac1974 Ivica Surjak (Hajduk), Jurica Jerkovic Hajduk) 2 zgoditka1975 Jurica Jerkovic (Hajduk), Ivica Surjak (Hajduk) 3 zg...1976 Jurica Jerkovic (Hajduk), Jurica Jerkovic (Hajduk) 4 zg...1977 Ivica Surjak (Hajduk), Borislav Djordjevic (Hajduk) 3 zg...1978 Ivica Surjak (Hajduk), Ivica Surjak (Hajduk) 3 zg...1979 Sime Luketin (Hajduk), Micun Jovanic (Hajduk) 1 zg...1980 Zlatko Vujovic (Hajduk), Zlatko Vujovic (Hajduk) 5 zg...1981 Blaz Sliskovic (Hajduk), Zlatko Vujovic (Hajduk) 1 zg...1982 Marius Tresor (Bordeaux), Dieter Muller 4 zg...1983 Blaz Sliskovic (Hajduk), Dusan Pesic 2 zg...1984 Ivo Jerolimov (Hajduk), Georgij Slavkov 2 zg...1985 Blaz Sliskovic (Hajduk), Blaz Sliskovic (Hajduk) 2 zg...1986 Patrick Battiston (Bordeaux), Milos Bursac (Hajduk) 3 zg...1987 Vaclav Danek (Banik), Vaclav Danek (Banik) 4 zg...1989 Nenad Gracan (Hajduk), Nenad Gracan (Hajduk) 2 zg...(zima)1989 Alen Boksic (Hajduk), Bernard Barnjak (Hajduk) 3 zg...(ljeto)2002 Stipe Pletikosa (Hajduk), Zvonimir Deranja (Hajduk) 2 zg...2003 Tomasz Dawidovski (Poljska), Miljenko Mumlek (Hrvatska) 1 zg.PS: Nitko na Turniru (1979, 1981, i 2003) nije postigao vise od jednog zgoditka, ali je dodijeljena nagrada po kriteriju novinarskog zirija !)
Onako interesa radi, i posto si stavija vec dosta toga, imas li mozda strijelce svih utakmica ?
Link to comment

I. Turnir Trofej Marjana 1974Zvezda - Partizan 1 : 1 (4 : 3 pen.)Strijelac za Zvezdu: DzajicStrijelac za Partizan: CvetkovicPen. Zvezda: Lazarevic, V. Petrovic, Bogicevic i O. PetrovicPen. Partizan: Cvetkovic, Bjekovic i DjordjevicHajduk - Dinamo 2 : 0Zungul i JovanicDinamo - Partizana 1 : 2za Dinamo: Huljicza Partizan: CvetkovicHajduk - Zvezda 5 : 1za Hajduk: Jerkovic (2), Surjak (2), i Muzinicza Zvezdu: DzajicEvo ovo je sve za danas :thumbsup:

Link to comment

Samo da vam kažem. Onaj post što smo komentarisali oko dr. Andrejevića, Tragač kaže da smo ipak bili u pravu i izvinjava se. Pošto ne može da piše jer su mu stavili zabranu zamolio je da prenesem pošto se raspitao kod dr Momčila B. Đorđevića: "Da im je zaista ubruzgao čokoladu, svi bi dobili trombozu i otišli naonaj svet .Po njegovoj proceni, Andrejka im je ubrizgao koncentrovani šećer."Lepo smo Arbeitmann i ja objasnili to i ispalo je da smo u pravu. Novinama ovim današnjim ne treba verovati pogotovo te "senzaciolističke" tekstove.

Link to comment
I. Turnir Trofej Marjana 1974Zvezda - Partizan 1 : 1 (4 : 3 pen.)Strijelac za Zvezdu: DzajicStrijelac za Partizan: CvetkovicPen. Zvezda: Lazarevic, V. Petrovic, Bogicevic i O. PetrovicPen. Partizan: Cvetkovic, Bjekovic i DjordjevicHajduk - Dinamo 2 : 0Zungul i JovanicDinamo - Partizana 1 : 2za Dinamo: Huljicza Partizan: CvetkovicHajduk - Zvezda 5 : 1za Hajduk: Jerkovic (2), Surjak (2), i Muzinicza Zvezdu: DzajicEvo ovo je sve za danas :thumbsup:
Licanin hvala. :thumbup:Imam strijelce nekih utakmica ali falu mi od ovih utakmice za trece misto itd.
Link to comment

Drugi Trofej Marjana (Split, od 7. do 9. februara 1975. godine)7. februarDinamo (Zagreb) – Crvena zvezda (Beograd) 2:0- Kranjcar (2)Hajduk (Split) – Partizan (Beograd) 3:3 (4:3 na penale)Hajduk: Surjak (2), JerkovicPartizan: Bora Djordjevic, Kozic i GrubjesicPen. za Hajduk: Dzoni, Jerkovic, Surjak, i BuljanPen. za Partizan: Bosko Djordjevic, Antic i Golac9. februarZa treće mesto: Partizan – Crvena zvezda 1:0- Grubjesic Finale: Hajduk – Dinamo 1:0- SurjakPoredak:1. Hajduk, 2. Dinamo, 3. Partizan, 4. Crvena zvezda Treći Trofej Marjana (Split, od 10. do 13. februara 1976. godine)10. februarHajduk (Split) – Partizan (Beograd) 4:2Hajduk: Surjak (2), Jerkovic i ZungulPartizan: Vukotic i Perovic11. februaSSSR – Partizan 2:1SSSR: Kolotov i OnisenkoPartizan: Bjekovic13. februarHajduk – SSSR 3:0Jerkovic (3)Poredak:1. Hajduk, 2. SSSR, 3. Partizan Četvrti Trofej Marjana (Split, od 16. do 18. februara 1977. godine)16. februarHajduk (Split) – Dinamo (Zagreb) 3:0Djordjevic (2) i Cop17. februarDinamo (Zagreb) – Ajaks (Amsterdam, HOLANDIJA) 4:0Vabec (2), Zajec i Cerin18. februarHajduk – Ajaks 1:0DjordjevicPoredak:1. Hajduk, 2. Dinamo, 3. Ajaks Peti Trofej Marjana (Split, od 7. do 9. februara 1978. godine)7. februarHajduk (Split) – Lausanne Sports (ŠVAJCARSKA) 3:1za Hajduk: Surjak (2), Dzoniza Lausanne: Seiller8. februarPartizan (Beograd) – Lausanne Sports 3:0Vukotic (3), Santrac9. februarHajduk – Partizan 1:1za Hajduk: Surjakza Partizan: StojkovicPoredak:1. Partizan, 2. Hajduk, 3. Lausanne Sports Šesti Trofej Marjana (Split, od 7. do 9. februara 1979. godine)7. februarHajduk (Split) – Crvena zvezda (Beograd) 2:0Surjak i Jovanic8. februar Crvena zvezda – Rumunija 2:1za C.Z. Muslim i Savicza Rum. Iovanescu9. februarHajduk – Rumunija 0:0Poredak:1. Hajduk, 2. Crvena zvezda, 3. Rumunija Sedmi Trofej Marjana (Split, od 6. do 8. septembra 1980. godine)6. septembarHajduk (Split) – Vest Bromvič Albion (ENGLESKA) 5:1za Hajduk: Pesic (2), Zl. Vujovic (2) i Salovza WBA: Regis7. septembarVest Bromvič Albion – Zurich (ŠVAJCARSKA) 0:08. septembarHajduk – Zurich 3:1za Hajduk: Zl. Vujovic (3)za Hajduk: JerkovicPoredak:1. Hajduk, 2. Zurich, 3. Vest Bromvič Albion Osmi Trofej Marjana (Split, od 19. do 21. jula 1981. godine)19. julHajduk (Split) – Dinamo (Zagreb) 1:2za Hajduk: Sliskovicza Dinamo: Cerin i Mustedanagic20. julDinamo – Vasko da Gama (Rio de Žaneiro, BRAZIL) 0:2Silvinho i Wilsinho21. julHajduk – Vasko da Gama 2:0Zl. Vujovic i GudeljPoredak:1. Hajduk, 2. Vasko da Gama, 3. Dinamo Deveti Trofej Marjana (Split, od 28. do 30. jula 1982. godine)28. julHajduk – Bordeaux (FRANCUSKA) 1:1za Hajduk: Krsticevicza Bordeaux: Muller29. julBordeaux – Anderlecht (Brisel, BELGIJA) 4:0Muller (3) i Tresor30. julHajduk – Anderlecht 3:0Adamovic, Susnjara i GudeljPoredak:1. Bordeaux, 2. Hajduk, 3. Anderlecht Deseti Trofej Marjana (Split, od 26. do 28. jula 1983. godine)26. julHajduk (Split) – Crvena zvezda (Beograd) 3 : 2za Hajduk: Sliskovic, Pesic i Zl. Vujovicza C.Z. Janjanin i Mrkela27. julDinamo (Zagreb) – Partizan (Beograd) 1:2za Dinamo: Mlinaricza Partizan: Mance (2)28. julZa treće mesto: Dinamo – Crvena zvezda 0:4Sestic, Milojevic, Bandovic i autogol HadzicFinale: Hajduk – Partizan 3:0Pesic, Sliskovic i VulicPoredak:1. Hajduk, 2. Partizan, 3. Crvena zvezda, 4. Dinamo Jedanaesti Trofej Marjana (Split, od 24. do 26. jula 1984. godine)24. julHajduk (Split) – CSKA (Moskva, SSSR) 4:1za Hajduk: Zl. Vujovic (2), Prekazi i Celicza CSKA: Slavkov25. julVelež (Mostar) – Grasshoppers (Zurich, ŠVAJCARSKA) 4:1za Velez: Okuka, Vladic, Kajtaz i Tuceza Grasshoppers: Jara26. julZa treće mesto: Grasshoppers – CSKA 2:1za Grasshoppers: Hermann i Sulserza CSKA: SlavkovFinale: Hajduk – Velež 1:0AsanovicPoredak:1. Hajduk, 2. Velež, 3. Grasshoppers, 4. CSKA Dvanaesti Trofej Marjana (Split, od 30. jula do 1. avgusta 1985. godine)30. julHajduk (Split) – Avelino (ITALIJA) 2:0Gudelj i Sliskovic31. julSarajevo – Avelino 4:0Vujicevic (2), Petkovic i Pasic1. avgustHajduk – Sarajevo 1:0SliskovicPoredak:1. Hajduk, 2. Sarajevo, 3. Avellino Trinaesti Trofej Marjana (Split, od 28. do 30. jula 1986. godine)28. julHajduk (Split) – Bohemijans (Dablin, IRSKA) 4:3za Hajduk: Bursac (3), i Asanovicza Boh. Rosa, Chaloupka i Jakubec29. julBordeaux (FRANCUSKA) – Bohemijans 6:3za Bordeaux: Reinders (2), Zl. Vujovic, Vercruysse, Battiston i Autogol Herdaza Boh. Skoda, Chaloupka i Janecka30. julHajduk – Bordeaux 2:2za Hajduk: Asanovic (2)za Bordeaux: Battiston i Zl. VujovicPoredak: 1. Bordeaux, 2. Hajduk, 3. Bohemijans Četrnaesti Trofej Marjana (Split, od 21. do 22. jula 1987. godine)21. julDinamo (Zagreb) – Crvena zvezda (Beograd) 2:2 (4:5 na penale)za Dinamo: Matic i Cvjetkovicza C.Z. Musemic i autogol KasaloPen. za Dinamo: Z. Cvetkovic, Dimitrijevic, Bogdanovic i MaticPen. za C.Z. Stojkovic, Krdzevic, Nikolic, Marovic i MilojevicHajduk – Banik (Ostrava, ČEHOSLOVAČKA) 2:3za Hajduk: Bucan i Andrijasevicza Banik: Danek (2) i Kula22. julZa treće mesto: Hajduk – Dinamo 1:1 (4:5 na penale)za Hajduk: Celicza Hajduk: Z. CvetkovicPen. za Hajduk: Andrijasevic, Karacic, Celic i SpanjicPen. za Dinamo: Dimitrijevic, Kasalo, Matic, Cupan i Z. CvetkovicFinale: Crvena zvezda – Banjik 2:2 (4:5 na penale)za C.Z. Stojkovic i Prosineckiza Banik: Onufer i DanekPen. za C.Z. Stojkovic, Mrkela, Marovic i MilojevicPen. za Banik: Stas, Smocek, Zajcek, Zalesky i Danek Petnaesti Trofej Marjana (Split, od 28. do 29. januara 1989. godine)28. januarDinamo (Zagreb) – Partizan (Beograd) 1:1 (3:2 na penale)za Dinamo: Mihajlovicza Partizan: M. DjukicPen. za Dinamo: Mihajlovic, Soldo i LesjakPen. za Partizan: Vermezovic i VucicevicHajduk (Split) – Reprezentacija Jugoslovenske narodne armije (JNA) 2:0Gracan i Jarni29. januarZa treće mesto: Partizan (Beograd) – Reprezentacija JNA 1:0SpasicFinale: Hajduk – Dinamo 1:0Gracan Šesnaesti Trofej Marjana (Split, od 17. do 18. jula 1989. godine)17. julDinamo (Zagreb) – Nantes (FRANCUSKA) 2:0Z. Boban i SukerHajduk (Split) – Cercle Brugges (BELGIJA) 7:1za Hajduk: Barnjak (3), Boksic, Andrijasevic, Tosic i Mihicza Cercle Brugges: Weber18. julza treće mesto: Nant – Cercle Brugges 5:1za Nantes: Robert (2), Loko, Jakovjevic i Capronza Cercle Brugges: KaracicFinale: Hajduk – Dinamo 3:3 (2:3 na penale)za Hajduk: Boksic, Jarni i Andrijasevicza Dinamo: Mladenovic (2) i DjurdjevicPen. za Hajduk: Mihic i VucevicPen. za Dinamo: Suker, Z. Boban i PanadicPoredak:1. Dinamo, 2. Hajduk, 3. Nant, 4. Cercle Brugges Sedamnaesti Trofej Marjana (Split, od 15. do 16. februara 2002. godine)15. februarHajduk (Split) – Maribor (SLOVENIJA) 4:0Deranja (2), Carevic i VejicDinamo (Zagreb) – Rapid (Beč, AUSTRIJA) 0:0 (3:1 na penale)Pen. za Dinamo: Sedloski, Pilipovic i AgicPen. za Rapid: Ivanschitz16. februarZa treće mesto: Maribor – Rapid 1:1 (3:4 na penale)za Maribor: Pekicza Rapid: ScheisswaldPen za Maribor: Sztipanovics, Balajic i ZnuderlPen za Rapid: Sobotzik, Ivanschitz, Vico i WagnerFinale: Hajduk – Dinamo 1:1 (4:2 na penale)za Hajduk: Ercegza Dinamo: MesanovicPen. za Hajduk: Rendulic, Sablic, Carevic i SrnaPen. za Dinamo: Krznar i KranjcarPoredak:1. Hajduk, 2. Dinamo, 3. Rapid, 4. Maribor Osamnaesti Trofej Marjana (Split, od 11. do 12. februara 2003. godine)11. februarHajduk (Split) – Makedonija 1:1za Hajduk: Vukovicza Mak. SaciriHrvatska – Poljska 0:012. februarHajduk – Hrvatska 1:2za Hajduk: Krpanza Hrv. Mumlek i BalabanPoljska – Makedonija 3:0Niedzielan, Rasiak i LasockiPoredak:1. Poljska, 2. Hrvatska, 3. Hajduk, 4. Makedonija

Link to comment

Bravo Licanin, ovo mi je prvi bozicni poklon :)Dvi stvari sam vidija, koje nisu tocne (barem mislim da nisu):1984. je nastupala CSKA iz Sofije a ne ona iz Moskve. A 1986 su nastupali Bohemians iz Praga a ne oni iz Irske.Sve ostale je za pet. Majstor si.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...