Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Nedostaje iz Beograda i Jordan Ivanović, možda i najpoznatiji reporter Radio Beograda.
Svakako, Ivanović je generacija koja je sledila iza Markovića i Stojiljkovića i od njih je imao zaista šta da nauči i poboljša. S druge strane, do polovine sedamdesetih neprikosnoveni vodeći komentator je bio Raća Marković, zvezda još predratnog Radio Beograda, glas koji svi znaju sa špice Vremena sporta i razonode.
Link to comment
kakve veze ima željo s dalmacijom? dakle, rekao je "slavonijo jesil čula, osijek vodi jedan nula" sećam se toga kao juče.za boru cvetkovića je bilo " dinamovo lane sa korane", a za beseka "dinamova violina iz varaždina"
Pa ako Zeljo povede protiv Hajduka.Mada je Edo Pezzi radio Hajduk, tako da je vjerovatno u pitanju ipak greska na Wiki.
Link to comment

Da se ne naljute navijači Partizana, imam jednu storiju iz španske ''Marke'' za njih o finalu KEŠ-a 1966. godine.Ako neko zna španske, neka prevede tekst, kako se ne bismo mučili sa Google prevodiocem.rotation-of-brisel.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
Ima li nekog da je ovo skinuo, nekim slučajem? otišao mi hard disk, i sve zajedno sa njim...
Link to comment

Dobar danNaletija sam ja slucajno na ovaj forum, trazijuc podatke o “ex-YU” sportu.Vidim da ovdje ima ljudi sa jako puno znanjem o nogometu/fudbalu, pa se nadam da mi netko moze pomoci stavit rezultate Trofeja Marjana, odigran u Splitu.Falu mi rezultati sa sljedecih izdanja tog turnira:1978Partizan – Lausanne Sport1980West Bromwich – Grasshoppers1982Girondins – RSC Anderlecht1989Nantes – Cercle BruggesUnaprid puno hvala.pozdrav

Link to comment

Ciao Mrdja e altri del forum,sono italiano, non capisco :frust: la vostra lingua ma capisco benissimo i nomi dei giocatori, i risultati. le formazioni dei campionati ex-Jugoslavia. :)Ho seguito quel campionato dal 1974-75 al 1978-79 attraverso TV Koper-Capodistria che trasmetteva una partita del campionato jugoslavo di calcio (e di basket) con commento in italiano di Bruno Petrali e Sergio Tavcer.Ero allora un ragazzino ma conservo ancora con cura tutti gli appunti presi allora dalla Tv (ci fosse stato internet ...) e che ora comincio a riportare nel computer.Ho cercato di leggere tutti i post di questo forum e ho copiato quelli che capivo (foto, nomi, formazioni, risultati).Ora chiedo se fosse possibile avere ancora notizie ed in particolare mi servirebbero le formazioni e i marcatori delle partite trasmesse allora in TV (le ho scritte tutte!)Mrdja ha pubblicato nel forum i link per i suoi "Godisnjak" (Evo i dva godisnjaka (1974-1976) i (1977-1978) ma non si possono più aprire.E' possibile avere questi?o Godišnjak FSJ 1974/1975 i 1975/1976o Godišnjak FSJ 1976/1977o Godišnjak FSJ 1977/1978o Godišnjak FSJ 1978/1979.Mando anche la mail per eventuali comunicazioni.rafemiliani@libero.itGrazie. Provo ora con il traduttore di Google.Hello Mrđa i drugih foruma,Ja sam Italijan, ja ne razumijem vaš jezik , ali sam shvatio vrlo dobro imena igrača, rezultate. formacije prvenstva bivše Jugoslavije.Pratio sam da je prvenstvo 1974-75 kroz 1978-79 TV Koper koji se emituju u igri prvenstva Jugoslavije nogomet ( i košarka ) s komentarom na talijanskom Bruno Petrali i Sergio Tavcer .Bio sam tada dječak , ali ja i dalje pažljivo sve napomene uzeti zatim TV ( nije bilo interneta , ...) i sada početi da bi na vašem računalu .Pokušao sam čitati sve postove na ovom forumu pa sam kopirao ono što sam shvatio ( fotografije , imena , formacije , rezultate ) .Sada pitam ako bi mogao imati bilo vijesti i još se posebno bih treba formacije i onda markeri igara emituje na TV ( napisao sam ih sve! )Mrđa objavljen na forumu link na svoj ​​" Godisnjak " ( Godišnjaka ( 1974-1976 ) I ( 1977-1978 ), ali ne mogu više otvorena.I ' moguće da se ti ?- Godišnjak FSJ 1974/1975 na 1975/1976- Godišnjak FSJ 1976/1977- Godišnjak FSJ 1977/1978- Godišnjak FSJ 1978/1979 .Ja također poslati e-mail za bilo kakvu komunikaciju .rafemiliani@libero.itHvala

Link to comment
  • 2 weeks later...
tusko1_zpsd140812f.jpg
Umro je tiho, kao da se bojao da nekom smeta. Skroman u životu, ostao je takav i u smrti. Pomolio se Bogu, prekrstio se i rekao: "sad umirem", i kao da se stidi što umire, navukao je pokrivač preko glave i izdahnuo je sa dve krupne suze u očima.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...