Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

et Hamlet - Arasenal je tada harao Engleskom, uzeo je 3 titule zaredom (33,34,35)et superwoofer - znaš li nešto više o Šimširu? ja samo znam za fantastičnu statistiku i za to da ga Bobek često spominje kao svog fudbalskog heroja?(zanimljiv je i njegov kasniji angažman u NDH diplomatiji)

Link to comment

mislim da pitanje nije bilo zašto arsenal, već zašto evropski, kao da engleska nije već u evropi. tu u stvari oni misle na kontinentalni deo evrope, smatrajući britaniju zasebnim kontinentom. nezvanično, je li. odolevali su do pred mundijal u brazilu 1950, a onda su morali da se učlane u fifa-u....

Link to comment

da, ali se isčlanili 20-ih, pa su morali ponovo da uđu ako hoće na mundijal u brazil. i ušli su, jer su u međuvremenu propustili tri mundijala, a fudbal je postao najpopularniji sport na planeti.

Link to comment
et Hamlet - Arasenal je tada harao Engleskom, uzeo je 3 titule zaredom (33,34,35)et superwoofer - znaš li nešto više o Šimširu? ja samo znam za fantastičnu statistiku i za to da ga Bobek često spominje kao svog fudbalskog heroja?(zanimljiv je i njegov kasniji angažman u NDH diplomatiji)
Da budemo točni, Arsenal je bio prvak 1930/31, 32/33, 33/34 i 34/35. Tako da je to bio ogroman kompliment engleza Građanskom i jugoslovenskom nogometu. Više o Šimšaru? Pročitao sam da je bio lijen. Znao je iritirati navijače, ali 15-30 minuta bljeska bilo mu je dovoljno da bude najbolji igrač. Imao je jak udarac te odlično pucao slobodnjake. Za Građanski je postigao preko 60 golova u oko 80 utakmica (nemam statistiku svih prijateljskih utakmica). Iz Orašja je. Čale mu je bio bogat, aristokrat. Aca je studirao pravo. 1940 se vratio u Građanski, a kasnije tokom rata bio je u konzulatu NDH u Bukureštu. Nakon rata živio je u Johannesburgu. I za kraj, bio je zgodan, kako ističe periodika tog vremena. Talijani su imali Giuseppe Meazzu, a mi Acu.
Link to comment

SK Jugoslavija 1932. godineHwT3pOZ.jpg?1?8742Milošević, Valok, Nikolić, Lukić, Marinković, Spasić, Giler, Dimitrijević, Djokić, Zečević i Milanović.Lep stadion, puno gledalaca, solidan teren, odlični dresovi i golmanov fenomenalan džemper.

Link to comment
SK Jugoslavija 1932. godineHwT3pOZ.jpg?1?8742Milošević, Valok, Nikolić, Lukić, Marinković, Spasić, Giler, Dimitrijević, Djokić, Zečević i Milanović.Lep stadion, puno gledalaca, solidan teren, odlični dresovi i golmanov fenomenalan džemper.
Ову крадем.
Link to comment
SK Jugoslavija 1932. godineHwT3pOZ.jpg?1?8742Milošević, Valok, Nikolić, Lukić, Marinković, Spasić, Giler, Dimitrijević, Djokić, Zečević i Milanović.Lep stadion, puno gledalaca, solidan teren, odlični dresovi i golmanov fenomenalan džemper.
I ne samo što smo među prvima u Evropi jeli kašikama i viljuškama, nego smo među prvima odigrali i noćnu fudbalsku utakmicu, tj. meč pod reflektorima, i to upravo na ovom predivnom sportskom objektu:http://sportska-kupu...nocna-utakmica/ Edited by stoka
Link to comment

Ovo osvetljenje na stadionu Jugoslavije je bilo privremeno, svega je nekoliko puta razvlačena rasveta u predratnom periodu. Pri rekonstrukciji stadiona (1939-1941) nije urađeno stalno noćno osvetljenje - jednostavno je bilo preskupo a broj utakmica koje bi se igrale u noćnom terminu premali.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...