Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Jel ti to ozbiljno preporucujes forum srpskih nacionalista kao izvor?
Чему такав тон у твом питању?! Лепо сам написао ''ако се овај форум може сматрати референтним''.Никад нисам посетио тај форум у животу, али ми је Google понудио , кад сам тражио националност С. Мркушића.
Link to comment

Nema nikakvog narocitog tona, izvini ako je tako izgledalo.Meni je izgledalo da tvoj odgovor ima neki slican ton koji si ti video kod mene, pa sam zato postavio pitanje.Izvinjavam se

Link to comment
Nema nikakvog narocitog tona, izvini ako je tako izgledalo.Meni je izgledalo da tvoj odgovor ima neki slican ton koji si ti video kod mene, pa sam zato postavio pitanje.Izvinjavam se
I ja se tebi izvinjavam ukoliko sam se obratio malo oštrije. Uostalom, ovo nije totalitaran forum, pa su i različita mišljenja dobrodošla.Važno je da širimo informacije, pa neka svako pojedinačno proceni šta je relevantno, a šta ne.
Link to comment
  • 2 weeks later...

da jbt, skoro sam to gledao, jedna od tekmi na kojoj si mogao da vidiš koliko je pižon bio veliki igrač. sam je igrao protiv jebenog bajerna, kakav gol je dao sa jedno 25 metara... uništio ih je.

Link to comment

Iako nisu u rangu s pomenutim mečevima u ovom prilogu, treba pomenuti i susrete C. zvezda- Kajzerslautern iz jeseni 1996. godine (4:0, proslavio se rezervista, 18-ogodišnji Dejan Stanković), u komentarima pomenuta C. zvezda- Barselona, odigrana iste godine u sledećem kolu, u neverovatnoj atmosferi, kada je Jovičić doneo nadsu Zvezdi, a Đovani u naredom napadu, dok je išao usporeni snimak na RTS-u, 'bombom' poravnao rezultat. Sećaju se stariji posetioci ovog foruma da je Barsa u tom trenutku bila ''tim sveta'', jer su unjoj bili najbolji svetski igrači (brazilski Ronaldo, Đovani, Đika Popesku, na golu Vitor Baija, Stoičkov...), a ostaće upamćena, verovatno, prva svetski upriličena koreografija kod nas sa srpskom zastavom preko cele tribine. Kako je tad fudbal sa sve Zvezdom imao dušu i bio je igra, a ne kriminal kao danas, kad su novac i zarada u prvom planu.Izvinjavam se ako ovom tekstu nije mesto na forumu o ex YU fudbalu.

Link to comment

Ako već nije obrađena ta tema, mogli bismo malo prostora posvetiti i radio i TV komentatorima utakmica u socijalističkoj Jugoslaviji.Da se malo podsetimo tih čuvenih likova zbog kojih smo ili klečali uz radio aparate, buljili u tzv male ekrane ili smo, pak, čupali kosu koliko su nas nervirali svojim opaskama.Bio sam dete kad je SFRJ nestala u ratnom vihoru, ali se sećam nekolicine pomenutih s kraja 80-ih.'Ajde da evociramo malo uspomene na njih, razmenimo informacije ko su bili i gde su danas, ko je živ od njih, a ko ne.Miodrag Jergić (mislim da je umro) i Lazar Ludoški su se proslavili komentarima sa utakmica Vojvodine, Zvonko Mihajlovski i onaj blesavi Milojko Pantić su nas zasmejavali sa beogradskih stadiona, mladi Nedeljko Kovinjalo i Duško Škorić su komentarisali mečeve BH ligaša, Edo Peci iz Splita, Mladen Tomić sa ''Kantride'' (ako se ne varam?), ne znam da li je Zoran Popovski prenosio prvenstvene utakmice ili samo one vezane za državni tim...Ne znam kako se zvao, ali mi je ostao u sećanju komentator koji je radio priloge za ''Sportski pregled'' sa Zvezdinih utakmica u Beogradu. Imao je neki čudan naglasak (100% nije bio iz Srbije rodom), rekao bih dalmatinski, ako neko može da kaže ko je bio taj čovek?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...