Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Pa da, to je to, preispitivao sam svoj stav o SFRJ 1000 puta ove dve decenije, ali ono sto nikad nisam dovodio u pitanje je kvalitet te zajednicke lige i zal za njom. Sto se tice zajednicke reprezentacije, mislim da je dobro sto sada postoji 6 reprezentacija i sve su pristojnog kvaliteta jer je zajednicka reprezentacija zbog cuvenog "kljuca" izgubila bar jednu titulu svetskog prvaka i bilo je tu mnogo nepravdi prema nekim igracima. Da je malo pameti na ovim prostorima lako bi se zakljucilo da je jedini spas za ex-yu fudbal zajednicka liga.Inace, vrlo moguce da bas zbog te ujednacenosti lige, klubovi nisu imali jos vise uspeha u Evropi. Recimo, Skoti imali Seltik, Rendzers i Dandi i koncentrisan kvalitet u njima. A mi: velika cetvorka, Velez, Sarajevo, Zeljo, Vojvodina, OFKa, Rijeka, Radnicki osamdesetih. Bar 10 klubova se borilo za izlazak u Evropu, a za titulu minimum 3, ponekad i 5-6, za opstanak isto deset klubova (jedino velika cetvorka nije "smela" da ispadne iz lige).
Pisuci prethodni post setio sam se izracunavanja koje sam pomenuo za sezonu 1980/1981. To je bila narocito ujednacena sezona. Apsolutna vrednost razlika (osvojeni bodovi minus 34) po klubu (razlicite lige su imale razlicit broj klubova pa smo statistiku radili po klubu) bila je 3,1111. To znaci da bi gornja polovina lige imala u proseku 37 bodova a donja polovina 31. Takvoj ujednacenosti nijedna inostrana liga nije se priblizila ni na puskomet ali jos neke nase sezone jesu. Secam se da je povremeno i rumunska liga bila dosta ujedacena ali ne kao nasa.
Link to comment

odličan ti je sajt, sve pohvale.imaš li da preporučiš neku dobru istoriju hrvatskog fudbala?EDITi jedno pitanje: zašto koristiš termine kao što su komporedak, versajska tvorevina itd? kakve to veze ima sa fudbalom?

Edited by Arbeitmann
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...