Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Penal je kad ga sudija svira :) [ne znam da li je to njegovo originalno, sumnjam, ali to je cesto ponavljao]

 

Velikan. Ima ih mnogo koji su osvojili vise trofeja od njega, ali nema ih mnogo vecih. Legenda naseg, legenda italijanskog fudbala. Pocivaj u miru.

Link to comment

Kad se vec prisecamo Vujketovih minijatura, mora se pomenuti i majstorica u Madridu sa Atletikom u KES 66/67. U Novom Sadu Vosa je dobila 3:1, u revansu je bilo 2:0 za Atletiko i trebala je da se igra majstorica na neutralnom terenu...

 

 

Drugi sok je svojim igracima priredio Boskov. Otisao je dan po zavrsetku meca na pregovore sa predstavnicima domacina o tome gde ce se igrati treca utakmica i vratio se noseci vest da ce ostati u Madridu.

 
- Atletiko Madrid je imao dobru ekipu ali je nasa bila mnogo bolja. Od toga sam posao kada sam izneo Madridjanima predlog da Vojvodina odigra jos jedan susret na njihovom stadionu, ali pod odredjenim uslovima. Secam se, rekao sam Lazaru Vasicu, koji je tada bio sa mnom: e, sada cu ih prevariti! Bicemo u trecem kolu i uzecemo im pare! Tada je, naime, bio propis da se od trece utakmice deli na jednake trecine, za UEFA i za dva kluba. Racunao sam da u Holandiji ili u Francuskoj nece nas mec privuci narocitu paznju i da mnogo ne mozemo zaraditi a prizeljkivao sam odavno da na nasem stadionu postavimo reflektore. Bolju priliku za to od ove nismo imali i od rukovodstva Atletiko Madrida sam trazio polovinu od trecine koja njihovom klubu pripada. Pristali su - govori Vujadin Boskov.
 
...
 
- Ne znam sta su drugi mislili, ali znam da sam poverovao Boskovu. Bio je potpuno u pravu. Rekao nam je i da smo jaci i da smo se u Madridu, na neki nacin, vec odomacili, da poznajemo teren, da znamo kakva nas publika ocekuje i da nam je ovo prilika da se proslavimo - pamti Trivic.

 

U majstorici je Vosa dobila 3:2!

 

Ko kaze da se ne mogu uzeti i jare i pare. Boskov je kralj  :lala: Samo kad pomislim sta bi danasnji fudbalski radnici™ uradili na njegovom mestu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

 

Golmani: Vladimir Stojković, Željko Brkić, Milan Lukač.

Odbrana: Dušan Basta, Branislva Ivanović, Milan Biševac, Miroslav Vulićević, Aleksandar Kolarov, Nenad Tomović, Duško Tošić, Nemanja Pejčinović, Stefan Mitrović.

Sredina terena: Radosav Petrović, Nemanja Matić, Nemanja Gudelj, Miloš Jojić, Adem Ljajić, Darko Lazović. 

Napad: Dušan Tadić, Lazar Marković, Zoran Tošić, Filip Đorđević, Aleksandar Mitrović, Dragan Mrđa.

 

Slabo pratim domaci fudbal, al' ono - Dusko Tosic?! Racja?! Mrdja?? Ako je mogao Mrdja mogao je i Ziga.

Link to comment

Pa imamo mnogo povredjenih stopera - Subotic, Rajkovic, Nastasic (ova trojica bi trebalo uz Baneta i mozda Bisketa da budu okosnica odbrane repke). Raca je standardan jos od Antica. NIko ne zna sto ga zovu, al stalo ga zovu i svi ga zovu. Ono, borben je Raca... A Mrdja je najbolji strelac domace lige i realno igra dosta dobro ove godine. U principu ja jesam za to da zovu najboljeg strelca lige ako da makar 15 golova u sezoni, pa makar i pro forme, ali tako se motivisu strelci :)

 

Mi realno imamo odlican tim za reprezentaicju koji je prilicno mlad. Ovde nema npr. ni Filipa Djuricica (ne igra u psolednje vreme), Sulejmanija koi se povredio i ko zna koga jos... 

 

NA golu imamo samo Stojkovica, dok na ostalim pozicijma imamo po nekoliko igraca, ne retko i one vrhunske... Recimo sastav Stojkovic-Ivanovic, Nastasic, Subotic, Kolarov - Matic, Djuricic, Tadic, Basta - Markovic, Mitrovic bi mogao da igra veoma ozbiljan fudbal...

Link to comment

Super je sto Jojic u Dortmundu izrasta u odlicnog igraca pa ce Matic dobiti dobrog partnera na poziciji centralnog veznog. Da ne moramo vise gledati razne Fejse, Ignjovske i Radovanovice.

Link to comment

    Nemamo zamenu za Kolarova. U jednom trenutku je tu bila poprilična gužva a sad potop. Šta je sa Obradovićem iz Partizana, očekivao sam da će imati jako dobru karijeru?

Link to comment

    Nemamo zamenu za Kolarova. U jednom trenutku je tu bila poprilična gužva a sad potop. Šta je sa Obradovićem iz Partizana, očekivao sam da će imati jako dobru karijeru?

 

I ja. Uprosečio se, ali mlad je momak, ako ga Jankara ne vrati u život, niko neće.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...