Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

1 hour ago, levi said:

lagano od nepozivanja nikoga iz Jsl došao do dvojice iz Zvezde i 1 iz TSC 

I taj jedan će uskoro kod nas.

 

Vidim AJ (golman FKP) se buni, ali realno sva tri pozvana golmana su u ovom trenutku daleko ispred njega.

 

Djeluje da ćemo opet gledati 3-5-2 realno mi nemamo trkačke kapacitete za to, ali barem će biti golova (vjerovatno u našoj mreži).

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Gudelj je fenomen, lik je imao najteze operacije u fudbalu na oba kolena u proteklih nekoliko meseci, i nekako je uspevao da se vrati na trening pa cak i da odigra malo kraj sezone. I evo, pozvan za reprezentaciju. Jasno je da ovu generaciju vode Tadic, Mitrovic, Gudelj i braca Milinkovic-Savic, to je neki "klan" koji uz Piksija kroji igrace. Ali neka im, to je generacija koja ima u sebi jos 1-2 velika takmicenja, i napravili su uspeh time sto su otisli na svetsko, evropsko i u 16 najboljih u Ligi Nacija, jer smo mi objektivno druga liga evropskog fudbala.

 

Najveca greska u ovom spisku, a to je vec zaboravljeno jer je Piksi perfidno izostavio tog igraca i sa sireg spiska da se o tome sada ne bi raspravljalo, je Lazovic, covek koji je jedini postena alternativa Zivkovicu na desnom spoljnjem, i koji igra krstenu ligu, italijansku, sada kada smo nikad kao pre kriticni sa igracima iz Lige Petice. Uz to, bio je u Kataru, stekao iskustvo velikog takmicenja, i spasao Piksijevu bulju protiv Bugarske prelepim golom u poslednjoj sekundi. Igra standardno dobro u Veroni, i morao je da ide na evropsko.

 

Jedino logicno objasnjenje je da se ne uklapa u "klan", ili da je necim uvredio Stojkovica ili nekog iz tima, jer sportskog objasnjenja nema, sta god Piksi tvrdio.

  • +1 3
Link to comment

Zanimljivo je da nema Erakovića, dok je bio u Zvezdi bio je praktično zicer za spisak. Svakako bi imao prednost pre Spajića, iako da budem iskren ne znam kako igra u Zenitu. Ovako ispade da će pre da zove nekog iz Zvezde da ga ne bi peglali preko medija. Šteta jer je Eraković svakako obećavao i značilo bi da je pozvan pa Makar ni minut ne igrao.

Link to comment

eraković je svoju ulogu igrača za izlog odigrao u kataru, sad je vreme za drugog da to odigra

  • +1 5
Link to comment

Спајић > Ераковић

Стојић > Машовић (Јан-Карло)

Мијаиловић > Здјелар

Бирманчевић > Радоњић

 

Ераковић је овде највеће изненађење, имаш младог штопера који је стандардан у Зениту и поведеш уместо њега Спајића (или Стојића)

 

Мијаиловић и Здјелар су реално врло слични играчи, лично мислим да је Здјелар квалитетнији али ето могуће да је пресудило то што је овај из Звезде па као ето да се мало додвори

 

Бирманчевић пре Радоњића свакако има логике

 

Нажалост издувао га је и Аца Јовановић очекивано, јбг није имало смисла избацити било кога од ове тројице који бране сасвим коректно у много јачим лигама.

Link to comment
7 hours ago, JohnnyD said:

Gudelj je fenomen, lik je imao najteze operacije u fudbalu na oba kolena u proteklih nekoliko meseci, i nekako je uspevao da se vrati na trening pa cak i da odigra malo kraj sezone. I evo, pozvan za reprezentaciju. Jasno je da ovu generaciju vode Tadic, Mitrovic, Gudelj i braca Milinkovic-Savic, to je neki "klan" koji uz Piksija kroji igrace. Ali neka im, to je generacija koja ima u sebi jos 1-2 velika takmicenja, i napravili su uspeh time sto su otisli na svetsko, evropsko i u 16 najboljih u Ligi Nacija, jer smo mi objektivno druga liga evropskog fudbala.

 

Najveca greska u ovom spisku, a to je vec zaboravljeno jer je Piksi perfidno izostavio tog igraca i sa sireg spiska da se o tome sada ne bi raspravljalo, je Lazovic, covek koji je jedini postena alternativa Zivkovicu na desnom spoljnjem, i koji igra krstenu ligu, italijansku, sada kada smo nikad kao pre kriticni sa igracima iz Lige Petice. Uz to, bio je u Kataru, stekao iskustvo velikog takmicenja, i spasao Piksijevu bulju protiv Bugarske prelepim golom u poslednjoj sekundi. Igra standardno dobro u Veroni, i morao je da ide na evropsko.

 

Jedino logicno objasnjenje je da se ne uklapa u "klan", ili da je necim uvredio Stojkovica ili nekog iz tima, jer sportskog objasnjenja nema, sta god Piksi tvrdio.

 

Podrzao Vidica, cenim da je to

Link to comment

da li je erakovic ili spajic, to je nebitno. i dalje smo uzasno tanki na sredini. tadic je sve stariji, sergej igra rekreativno, mladjih i boljih nema.

realno, ocekujem da ispoljimo slicne slabosti kao na sp, ne vidim na cemu mozemo da gradimo optimizam i sta bi to moglo da bude bolje nego u kataru. eventualno forma napadaca, posto su i vlahovic i mitar tamo bili povredjeni, sada su spremni. al onda se vracamo na vezni red, koji je los.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Posted (edited)
1 hour ago, Nikodije said:

ne vidim na cemu mozemo da gradimo optimizam i sta bi to moglo da bude bolje nego u kataru

 

Na tome sto smo bolji od Slovenije, i sto postoji veoma realna sansa da se prodje grupa sa 3 boda, jer su ostale grupe zajebane. Mislim da je negde 60-70% sansa da se prodje u osminu finala sa 3 boda. Sa Danskom i Engleskom ako se ucari nesto, super.

 

I ovakvi kakvi smo, od Slovenije smo bolji duplo. I na papiru, i na terenu. Oni imaju 5 igraca koji igraju u ligi petice, mi 12. Dobili smo ih samouvereno u Ligi Nacija, imaju sigurno kompleks i strah od nas jos od onda kad smo ih stigli na 3:3 pre 24 godine. 

Edited by JohnnyD
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
Posted (edited)

Pa i u Kataru smo bili bolji od divljeg Kameruna, pa smo videli da smo mi ista takva divljina. Slovenija je slabija od nas al.su stručno sigurno jači i organizovaniji. Ne bih nam tu upisao bodove unapred, iako mi po pravilu na velikim takmičenjima najbolje odigramo drugu utakmicu.

 

Ne vidim zašto bi Slovenci imali kompleks, igrali smo sa njima jedno 10 puta, dobili smo samo jednom.

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, JohnnyD said:

imaju sigurno kompleks i strah od nas jos od onda kad smo ih stigli na 3:3 pre 24 godine. 


:lolol:
 

Spoiler

giphy.gif?cid=9b38fe911yyrfepmaoyx29jcj8

 

  • +1 3
Link to comment
Just now, Nikodije said:

Pa i u Kataru smo bili bolji od divljeg Kameruna, pa smo videli da smo mi ista takva divljina. Slovenija je slabija od nas al.su stručno sigurno jači i organizovaniji. Ne bih nam tu upisao bodove unapred, iako mi po pravilu na velikim takmičenjima najbolje odigramo drugu utakmicu.

Tacno, i Kamerun jeste najveci Piksijev kiks do sad. Piksi je i sam sinoc izjavio da su sad Vlahovic i Mitrovic zdravi, i da nema alibi kao u Kataru. 

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Pre 24 godine verovatno niko iz sadasnje postave Slovenije nije ni gledao fudbal niti bio svestan rezultata.

Edited by SNARC
Link to comment

Moje misljenje je da cemo bolje odigrati  (ili bar uzeti vise bodova) protiv Danske nego protiv Slovenije

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...