Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

1 hour ago, johan nagel said:

@extragluv


Не бих се баш сложио по питању Костића, није ту само једна сезона у питању, човек има 49 асистенција у последње четири сезоне Бундеслиге. И нису то само бројке, генерално игра одлично тамо годинама. У репрезентацији нисам сигуран да могу да се сетим више од пет квалитетних партија.


Од Красића ми је много озбиљнији и пре свега константнији играч.

Можда никад неће бити оно баш топ класа али ако сад пређе у некакав Јувентус/Интер биће то једна врло лепа каријера.

 

 

realno bulja liga. u italiji nece moci da ima ni 10 za celu sezonu

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1004

  • Cash

    971

to ne volim kod nas

 

uvek defanziva, pa kako protivnik krene a mi ćemo se prilagoditi. i bude uvek mučno za gledanje

 

nikad “da odemo po protivnika”

Link to comment

Да је буља баш и није, да је најповољнија по офанзивце од тих топ лига јесте.

 

@kumS

 

Вала Пикси ако нешто ради иде по противника, само се чека кад ће да нам се понови нека Аргентина ‘0(:)6 ал нема везе боље и то понекад него јајарење стално.

Link to comment
3 hours ago, Dimitrije said:

U kojoj su to utakmici nasi pokazali da su kondiciono nedorasli protivniku i da su zbog toga izgubili?  Danci su nas namlatili jer su tehnicki bolji tim od naseg, ne zato sto su kondiciono bolje pripremljeni.  Od Norvezana, koji jesu trkacka i kondiciono dobro pripremljena ekipa, izgubili smo jer nam je realizacija bila slaba, dok su Norvezani od dve sanse iskoristili jednu i u ostatku utakmice pokusavali da umrtve igru i kradu vreme, uprkos kondiciji i snazi.  Nasi najbolji igraci (Kostic, Tadic, SMS, Mitrovic, Vlahovic, Lazovic,....) igraju u timovima i ligama u kojima se zahteva visoka kondiciona pripremljenost.  Ta mitologia o slaboj kondiciji nase reprezentacije isto tako se prenosi i na nase klubove.  Na primer, ako Zvezda izgubi od neke strane ekipe pa cak i od Surdulice, odmah se poteze slaba kondicija kao glavni razlog poraza.  A u stvari, Zvezdin tim je kondiciono dobro pripremljen za Evropu.

 

Apsolutno. Otkako je Piksi dosao i poslozio neke stvari, sto u igri sto u glavama igraca, jedini "nedostatak" koji nasa reprezentacija ima je manjak fudbalera ekstra klase i to je sve. Lako igramo i pobedjujemo slabije od sebe, egal smo sa ekipama naseg ranga i vadimo se (uspesno za sada) protiv ovih reprezentacija iz prve klase. Jedina utakmica gde smo bas podbacili je ta jedna jedina prijateljska protiv Danske koja nam nista nije znacila. Protiv Portugala, jedine reprezentacije sa vecim kvalitetom od nas protiv koje smo igrali, smo dva puta jurili rezultat kad nam je trebalo i oba puta uspeli da ga dojurimo. Dakle, nasoj reprezentaciji ne fali nista osim veceg broja ekstra igraca, to sto mi iz nekog sumanutog razloga mislimo da treba da budemo prvaci sveta sa tri i po krstena igraca nije problem reprezentacije vec nenormalnih ocekivanja. Otuda te besmislene price da igramo sporo, da nam igraci kondiciono nisu spremni, da "ne diktiramo tempo" i slicne smejurije.

 

Da i ne govorimo o tome da se ama bas nista o stanju bilo koje reprezentacije ne moze zakljuciti iz ovog ciklusa jer su svi igraci koji igraju ozbiljne lige iscedjeni i ovih dana bi trebalo da budu na odmoru a ne da igraju cetiri utakmice u deset dana. Dovoljno je samo pogledati na sta trenutno lice i one neuporedivo kvalitetnije reprezentacije od nas poput Nemacke, Francuske ili Engleske. Skoro svi se muce i skoro svi traljavo i sporadicno igraju. Belgija primi cetiri komada kuci od Holandije a onda spakuje Poljacima 6 komada, koji vec u sledecem kolu odigraju nereseno u Holandiji bez Levandovskog i tako u krug.

 

Igramo dobro imajuci u vidu kakav nam je nominalni kvalitet igraca, samo ljudi jos ne mogu da se naviknu na to i vrte iste price koje vrte decenijama unazad da bi dokazali... ne znam sta. Nama su prva tri stopera Milenkovic, Veljkovic i Pavlovic, o cemu pricamo.

Edited by harper
Link to comment
21 minutes ago, harper said:

Lako igramo i pobedjujemo slabije od sebe

Norveska je slabija od nas. Ali to je realno jedini kiks Piksijev do sad, jer je Norveska igracki, na papiru, u parama... kako god, slabija ekipa od nase. Da ne bude da mracim, to je samo jedna tekma, a i mnogo je bitnija igra, odnosno to sto forsiramo napadacku igru, sa nekim smislom i sistemom, i nisam bio odusevljen ovako nacionalnim timom dugo, mislim da je kvalitet i nivo igre jos veci nego u vreme Antica. Realno, nisu ni Danci jaci od nas (na papiru) ali smo im se namestili kad su usli u neku opaku formu, nakon nas otresli i Francuze, dok ih braca Hrvati nisu vratili na fabricka podesavanja. Videcemo sutra sta ce da bude.

Edited by JohnnyD
Link to comment
51 minutes ago, JohnnyD said:

Norveska je slabija od nas. Ali to je realno jedini kiks Piksijev do sad, jer je Norveska igracki, na papiru, u parama... kako god, slabija ekipa od nase. Da ne bude da mracim, to je samo jedna tekma, a i mnogo je bitnija igra, odnosno to sto forsiramo napadacku igru, sa nekim smislom i sistemom, i nisam bio odusevljen ovako nacionalnim timom dugo, mislim da je kvalitet i nivo igre jos veci nego u vreme Antica. Realno, nisu ni Danci jaci od nas (na papiru) ali smo im se namestili kad su usli u neku opaku formu, nakon nas otresli i Francuze, dok ih braca Hrvati nisu vratili na fabricka podesavanja. Videcemo sutra sta ce da bude.

 

Oni su slabije igrali od nas i ponasali se kao drugoligaska urugvajska ekipa ali to je samo testament toga sta Piksi uspeva sa ovom reprezentacijom. Individualno su tu negde, nisu oni uopste toliko slabiji. Koliko nasih igraca standardno igra u Premijer ligi?

 

Volim ja ove nase igrace ali realno mi imamo trojicu igraca koji mogu da igraju u vecini evropskih klubova a to su Tadic (pod makaze, on ocigledno najbolje funkcionise u timovima gde se sve vrti oko njega), SMS i Vlahovic. Preostala dva igraca koji imaju neku reputaciju su Kostic, jedan od boljih igraca mediokritetske bundesligaske ekipe i Mitrovic koji je najveci deo karijere proveo u Cempionsipu. Jovic nominalno igra u Realu ali otprilike on i ja imamo slicnu minutazu. Preostali igraci su solidne vodonose u prosecnim klubovima a neki cak ni toliko. Nije to lose kad se dobro uklopi i uigra ali ovde nas ljudi mere sa ekipama koji mogu da sastave po dva tima od igraca koji redovno igraju u najjacim evropskim ligama i zale se sto ne mozemo bolje. Moja poenta je da sa ovim kvalitetom tesko da mozemo mnogo bolje, ako uopste mozemo bolje od onoga sto smo pokazivali u kvalifikacijama.

Link to comment

Не бих ја потцењивао превише наш квалитет, ни остале репрезентације сем оних водећих десетак не могу да се подиче не знам коликим бројем играча светске класе.
 

Тих неких десетак репрезентација на светском нивоу су дефинитивно квалитетније од

нас

(Фра,Бра,Енг,Нем,Пор,Шпа,Бел,Ита,

Арг,Хол)

док смо ми вероватно негде на средини ове друге групе уз рецимо Хрв,Уру,Шва,Дан,Пољ,Сен,Аус,Укр итд

 

Сад све је то на папиру док је терен већ нешто друго.

 

Наш највећи проблем је недостатак квалитета у одбрани јер бекове немамо никакве а и на штоперу смо  доста танки посебно јер играмо са три позади. Имао и три солидна голмана али ниједног баш доброг. Средина и напад су нам дефинитивно јачи део тима.

 

Што се тиче резултата највећи проблем нам је свакако то Европско првенство јер је баш срамота да се толико година нисмо пласирали, посебно од како су га масовно проширили и нема ко није учествовао.

 

На Светским имамо 5/7 учешћа од 98ме што дефинитивно није лоше посебно јер смо вазда по неким нижим шеширима па се није лако ни квалификовати.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, johan nagel said:

док смо ми вероватно негде на средини ове друге групе уз рецимо Хрв,Уру...

Gde nadje Hrvatsku i Urugvaj? Volim ja nase, ali Hrvatska i Urugvaj su em velesile za Srbiju po rezultatima na svetskim prvenstvima iz proslosti, em su ovako za jedan nivo jace reprezentacije. Mi mozemo njih da dobijemo u nekom medjusobnom duelu, pa cak i da ih izbacimo sa velikih takmicenja ili iz kvalifikacija kao sto i jesmo, ali ne mozemo da se stavljamo u isti kos dok ne odigramo neko polufinale/ finale evropskog ili svetskog prvenstva. Nazalost, od raspada Juge, nista bitno nismo uradili osim osvajanja svetskog prvenstva za mlade.

  • +1 4
Link to comment

Они предводе ту ‘другу лигу’ репрезентација а ми смо негде на средини, тако сам то замислио :D

 

Притом сам табеле састављао чисто на основу тренутног квалитета састава, да су резултати у питању било би ту измена свакако.

 

Тренутни Хрватски састав није много квалитетнији од нашег, већ су остали без неких играча светске класе попут Ракитића, Манџукића, па и Срне. Модрић је ушао у 37му, Перишић исто на заласку, Ловрен такође.

 

Исто им је одбрана слабији део тима као и нама, од нападача имају Крамарића који опет није нека светска класа а није ни млад више.

 

Наравно има ту још одличних играча попут Ковачића, Брозовића па и Пашалића, Мајера, плус неких талентованих клинаца који њима никад не недостају.

 

Квалитенији су од нас и даље али се та разлика солидно смањила.

 

А ни Уругвај није на нивоу на којем су били мада и они неком магијом за тако малу популацији стално избацују неке озбиљне таленте тако да не бринем за њих.

 

 

Link to comment
2 hours ago, johan nagel said:

Не бих ја потцењивао превише наш квалитет, ни остале репрезентације сем оних водећих десетак не могу да се подиче не знам коликим бројем играча светске класе.
 

Тих неких десетак репрезентација на светском нивоу су дефинитивно квалитетније од

нас

(Фра,Бра,Енг,Нем,Пор,Шпа,Бел,Ита,

Арг,Хол)

док смо ми вероватно негде на средини ове друге групе уз рецимо Хрв,Уру,Шва,Дан,Пољ,Сен,Аус,Укр итд

 

Сад све је то на папиру док је терен већ нешто друго.

 

Наш највећи проблем је недостатак квалитета у одбрани јер бекове немамо никакве а и на штоперу смо  доста танки посебно јер играмо са три позади. Имао и три солидна голмана али ниједног баш доброг. Средина и напад су нам дефинитивно јачи део тима.

 

Што се тиче резултата највећи проблем нам је свакако то Европско првенство јер је баш срамота да се толико година нисмо пласирали, посебно од како су га масовно проширили и нема ко није учествовао.

 

На Светским имамо 5/7 учешћа од 98ме што дефинитивно није лоше посебно јер смо вазда по неким нижим шеширима па се није лако ни квалификовати.

 

OK je to, slazem se, ja sam govorio o kvalitetu igre. Po mom misljenju mi ne mozemo da igramo bolje od ovoga sto igramo jer nemamo izbalansiran kvalitet u svim linijama tima a u nekim linijama je taj kvalitet dosta tanak. Ne igramo sporo, ne igramo neorganizovano, ne manjka nam kondicije i motiva, jednostavno igramo ono sto je maksimum iz kvaliteta kojeg imamo.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

OK je to, slazem se, ja sam govorio o kvalitetu igre. Po mom misljenju mi ne mozemo da igramo bolje od ovoga sto igramo jer nemamo izbalansiran kvalitet u svim linijama tima a u nekim linijama je taj kvalitet dosta tanak. Ne igramo sporo, ne igramo neorganizovano, ne manjka nam kondicije i motiva, jednostavno igramo ono sto je maksimum iz kvaliteta kojeg imamo.

 

i verujem da cemo proci grupu u kataru sto ce biti prvi prolazak grupe posle ep 2000, i pokazatelj da je ovo najbolja ekipa od tada, malo li je.

Link to comment
1 minute ago, renne said:

e jebeš gol kad je povreda

Neće mu biti ništa, dobio je po licu, to samo ako nije lom neki, nije strašno...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...