Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

5 minutes ago, Plajvi said:

Nemanja-Matic-instagram

bio bi fazon da damo portugalcima da daju gol iz prvog napada na revans utakmici.  krene lopta sa centra, nasi svi stoje, portugalci ga daju a onda pocnemo da igramo. ionako su nam male sanse tamo, nemamo bas puno sta da izgubimo :). bolje da izbalansiramo stvari u kontrolisanim uslovima, a ispadnemo carevi.

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

1 minute ago, roux senyurt said:

bio bi fazon da damo portugalcima da daju gol iz prvog napada na revans utakmici.  krene lopta sa centra, nasi svi stoje, portugalci ga daju a onda pocnemo da igramo. ionako su nam male sanse tamo, nemamo bas puno sta da izgubimo :). bolje da izbalansiramo stvari u kontrolisanim uslovima, a ispadnemo carevi.

 

:isuse: Nemoj dalje :D 

Link to comment
18 minutes ago, roux senyurt said:

bio bi fazon da damo portugalcima da daju gol iz prvog napada na revans utakmici.  krene lopta sa centra, nasi svi stoje, portugalci ga daju a onda pocnemo da igramo. ionako su nam male sanse tamo, nemamo bas puno sta da izgubimo :). bolje da izbalansiramo stvari u kontrolisanim uslovima, a ispadnemo carevi.

Latest Marmotte GIFs | Gfycat

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
14 minutes ago, roux senyurt said:

bio bi fazon da damo portugalcima da daju gol iz prvog napada na revans utakmici.  krene lopta sa centra, nasi svi stoje, portugalci ga daju a onda pocnemo da igramo. ionako su nam male sanse tamo, nemamo bas puno sta da izgubimo :). bolje da izbalansiramo stvari u kontrolisanim uslovima, a ispadnemo carevi.

... a Portugalci to shvate, pa doteraju loptu do naseg gola i ostave je na gol liniji.  Pa onda oni "ispadnu carevi".  To namerno cinjenje sebi stete da bi se ponizio protivnik i napravio utisak nema nikakve veze sa fer plejom.  To je ogavno, ogavnije nego varanje.

 

 

Link to comment
1 hour ago, harper said:

Treba na krilima da igra svako onaj ko svecano obeca da ce da pokusa da probije protivnickog beka bar deset puta na utakmici umesto da u tim situacijama vrati loptu stoperu.:D

 

Svako malo se desi taktički reset pa jedan taktički koncept postane nadmoćan u odnosu na drugi. Naravno, uvijek se svodi na to kakve igrače imaš i koliko su spremni da sprovedu filozofiju u djelo. .

 

Krilne pozicije su baš zanimljiv dio priče jer ima već dosta kako krila igraju na "pogrešnoj" strani (dešnjak lijevo i obrnuto). Ne znam koliko se ko sjeća da je Robben 2003.godine bio viđen za United kao nasljednik 30-godišnjeg Giggsa koji je igrao lijevo krilo kod Fergusona. Nakon (r)evolucije fudbala gdje za hator posjeda lopte mjesto gubi (uglavnom) drugi napadač, Robben postaje desno krilo sa onom svojom forom koju je prodavao bar 10 godina i niko ga nije mogao zaustaviti. Širinu igre nose bekovi koji su nekad bili zaduženi za igru do centra i kvalitetnu defanzivu, a preko polovine ko pređe, umire mu majka u najstrašnijim mukama.

 

Dok su se pravile one ŠBBKBB formacije Jugoslavije tamo neke 2014.godine, ja sam bio uvjeren da bi i ta reprezentacija dobacila maksimalno do četvrtfinala jer nismo imali Bog zna kakve bočne igrače i neki bi nas...hm...Portugal :D odučio od života. Dok bi mi drkali kurac sa loptom u sredini, oni bi nas bušili iz kontri.

 

Već nakon SP 2018 nisam siguran da bi to bilo tako nego da bismo završili u vrhu, sa igračima koji bi kontrolisali loptu u sredini (Rakitić i Modrić prije svih).

 

Sad kad sam već otišao u off... Gdje bi u današnjem fudbalu bio David Beckham? Nije bio najbrži igrač niti dribler iz snova, ali je imao savršenu dugu loptu, najbolji centaršut, besprijekornu tehniku prekida (osim penala). Trčao je k'o lud, u Realu je bio zadnji vezni. Šestica tipa Xabi Alonso?

Link to comment

Bekam bi bio box-to-box midfielder, uz malu korekciju svojih defanzivnih mogucnosti. Mislim, zali boze da igrac takvog talenta i noge igra toliko daleko od gola, ali ne znam gde bi ga drugo, a i ako se dobro posloze kockice oko njega, mogao bi da bude bas jbcki sistem, rasturao bi visoke presinge ko od sale.

 

Kad smo vec kod visokog presinga i stvari koje smaraju u danasnjem fudbalu, neopisivo smara ono igranje "u krugu" sa golmanom, ne bi li razvukao protivnika na sto vecu povrsinu. Kapiram koncept, jasna mi je ideja, ali smara, presporo je, potrosis po minut-dva da predjes na tudju polovinu.

  • Hvala 1
Link to comment
51 minutes ago, ArleKino said:

 

Svako malo se desi taktički reset pa jedan taktički koncept postane nadmoćan u odnosu na drugi. Naravno, uvijek se svodi na to kakve igrače imaš i koliko su spremni da sprovedu filozofiju u djelo.

 

To je ciklicna prica. Grcka je osvojila Euro taktikom iz naftalina odnosno iz osamdesetih, nisu igrali zonu nego man-marking i izdominirali su nokaut fazu, niko nije mogao sansu da napravi protiv njih bez da su parkirali autobus ispred gola. Neki takticki koncepti ulaze u modu i svi ih imitiraju, druge se proglase zastarelim i svi ih krenu da ih izbegavaju. Dovoljno da se promene uslovi igre, tehnologija, oprema ili bilo koje pravilo tipa izmena, ofsajda, dodavanja golmanu i taktike se menjaju u skladu s tim. Neke taktike koje su bile zasnovane na solidnim osnovama vise ne rade tako dobro, npr. ovako ekstremno visoke ofsajd zamke koje su pravili Holandjani sedamdesetih bi zbog pravila ofsajda sad bile samoubistvo:

 

Cod9-AOJXEAA10-Vv.jpg

Link to comment

@Meazza 2016-17. je Conte na poluvremenu kod Arsenala (3-0 za nas) prešaltao odbranu sa 4 na 3 i dok su se svi navikli, dobio 13 zaredom. Nakon toga, svi su krenuli sa povratkom na staromodna 3 u zadnjem redu.

 

Zapravo, Rodgers je to prvi vratio na veliku scenu 2014-15. sa Liverpoolom, ali ne tako uspješno kao Conte. Pep je imao neki polusatni eksperiment sa 3 protiv Barce 2014-15. zbog sakate odbrane, u toku utakmice se vratio na 4.

  • +1 1
Link to comment

Piksi nista ne prepusta slucaju,  ocekivao sam cetiri pozadi i Mladenovica i Gajica u startnih 11.

 

Skoro ista ekipa koja je pocela drugo poluvreme protiv Portugala, Spajic umesto suspendovanog Milenkovica i rotacija na golu.

Link to comment
On 28.3.2021. at 20:50, Redoran said:

 

U Srbiji ne znam kakve bi tačno bile reakcije a napolju bismo dobili potapš po ramenu i jedan afirmativan tekst u Gardijanu, a onda bismo u prvoj sledećoj "biti ili ne biti" utakmici uredno fasovali još jednu švajcarsku masažu. Osim toga, ne postoji mogućnost da se gol naknadno uvaži. Jedino su mogli na licu mesta da cimaju sudije da priznaju gol ali je veliko pitanje da li bi ovi to uradili. Jedino što je sigurno je da bismo imali razdor unutar sopstvenog tima zarad fer pleja koji nam niko i nigde neće vratiti.

 

 

Gledao sam tu utakmicu i ovo je bilo žešće foliranje. Pogledaj snimak, uredno je sklonio loptu od Simena i ovaj je zakasnio sa startom. Kontakta je bilo i to isključivo sa igračem, lopta je Simenu ostala potpuno van domašaja. Onda Fauler ustaje i gestikulira da nije penal. Pa majstore ako nije penal onda ostaje jedino mogućnost da si dajvovao najstrašnije i da to upravo priznaješ. Onakav pad je ili faul od golmana (dakle penal) ili je dajv, nema trećeg. Doduše tada dajvovanje nije bilo kažnjivo pa je mogao komotno i da prizna sudiji da se prosuo po travi bez veze.

 

Di Kanio je ispao mnogo veći džek. Sad, što je lik u slobodno vreme fašista, to je drugi par cipela.

Meni se i tada činilo da on pokušava da se zaštiti od žutog za simuliranje. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...