Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Išao je ziheraški, kockarski jer je forsirao taktiku napad/posed je najbolja odbrana i to se srećom nije odbilo o glavu već se u 93' odbilo od noge Mitrovica kao što je i Pereiru Milenković u 92' odbio od lopte.

Jebi ga, znam da opet mlatim ovde većini kupus u lončićima ali zar bod nije (bio) bolji od nijednog posle takvog preokreta? Stani na loptu, ubaci nekog Krstičića u 80' da sačuvaš malo igrače od pregorevanja...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

1 hour ago, mlatko said:

Išao je ziheraški, kockarski jer je forsirao taktiku napad/posed je najbolja odbrana i to se srećom nije odbilo o glavu već se u 93' odbilo od noge Mitrovica kao što je i Pereiru Milenković u 92' odbio od lopte.

Jebi ga, znam da opet mlatim ovde većini kupus u lončićima ali zar bod nije (bio) bolji od nijednog posle takvog preokreta? Stani na loptu, ubaci nekog Krstičića u 80' da sačuvaš malo igrače od pregorevanja...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Ja stvarno ne znam kako vi zamisljate da covek dodje i za nedelju dana promeni igru, navike, mentalitet i samopouzdanje igraca koji godinama dobijaju samare i u koje odavno vise niko ne veruje, pa ni oni sami. Moze trener da osmisli taktiku kakvu hoce, igracu s tim navikama udje crv u glavu i mozes se jebati sa sve svojom taktikom. Ove dve utakmice su izvucene na "foru" i Piksijevu harizmu iz igrackih dana, nadajmo se da ce tako biti i sa ovom trecom danas, za nesto vise mora vise vremena i da prodje. A te price sto nije uveo ovog ili onog, stalno se bavimo time kao da imamo 11 Mesija na klupi a ne igrace koji nisu nista bolji, ako nisu i slabiji, od onih 11 koji su na terenu.

 

Moramo malo i mi da promenimo nase navijacke navike i da konacno jednom pustimo jednog selektora da neko vreme radi na miru umesto sto se stalno bavimo sitnim crevcima. Nije krenulo lose, za sada radi sve sto je rekao da ce da radi, nismo jos uvek prodali nijedan bod na koji smo racunali pre ovih meceva. Za nas je najbitnije kako cemo izgledati u martu a imacemo septembar i novembar da merimo prolazna vremena. Vazno je da danas ako moze upisemo jos tri boda na kakav god nacin i da u dobroj rezultatskoj poziciji sacekamo sledeci termin. Na igru igraci moraju vremenom da se navikavaju, jednom kad usvoje principe igre posle ce sve biti lakse. Portugal moze da nam bude dobar putokaz bar sto se tog dela tice, jer nemamo njihov individualni kvalitet. Isti selektor godinama, isti nacin igre, tu i tamo se zameni neki igrac boljim koji se pojavi ali svi znaju sta igraju i sta se od njih trazi. Onda izadju na teren i kao da gledas video igricu, svaki igrac u svakom  trenutku tacno zna sta mu je posao i kako da ga obavi. Za takvu vrstu automatizma treba vremena.

Edited by harper
Link to comment

za pocetak govor tela svih u ekipi, onih na terenu i onih na klupi, je mnogo bolji nego pre, vec to je veliki korak napred.

sto se piksija tice, samo jedan kvalitetan govor a la dragutin gavrilovic za sirotinju, kakav se sigurno desio na poluvremenu utakmice protiv portugala, moze puno da podigne ekipu. nisam mogao da verujem kako naspanovani smo izasli na drugo poluvreme pri rezultatu 0:2 za prvaka evrope. nekako logicno i ocekivano bi bilo da se srpski tim potpuno raspadne i primi petardu, ali ovaj put je bilo drugacije. ne slucajno.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

dovoljno je što je promenio onu sumanutu osakaćenu formaciju bez veznog reda sa dva centra u napadu

 

otčepilo se čim je jedan centar izašao i mogli su da počnu da igraju

Link to comment
14 hours ago, harper said:

 

Ziva lupeta, on vec 20 godina ne znam da li je pogledao neku utakmicu. 

 

 

 

Edited by Plajvi
Link to comment

Radonja i Kostic ne treba da igraju danas uopste, bolje Ristic/Mladenovic i Lazovic/Gajic i opet s 2 konja u spicu i gadjaj ih do besvesti + zuvaj izdaleka u svakoj prilici. Koliko citam ovi ne prelaze centar osim kad moraju. 

Edited by Plajvi
Link to comment
50 minutes ago, Plajvi said:

Radonja i Kostic ne treba da igraju danas uopste, bolje Ristic/Mladenovic i Lazovic/Gajic i opet s 2 konja u spicu i gadjaj ih do besvesti + zuvaj izdaleka u svakoj prilici. Koliko citam ovi ne prelaze centar osim kad moraju. 

 

Treba na krilima da igra svako onaj ko svecano obeca da ce da pokusa da probije protivnickog beka bar deset puta na utakmici umesto da u tim situacijama vrati loptu stoperu.:D

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, harper said:

 

Treba na krilima da igra svako onaj ko svecano obeca da ce da pokusa da probije protivnickog beka bar deset puta na utakmici umesto da u tim situacijama vrati loptu stoperu.:D

+ 1000

 

baš me nervira, sada već ne tendencija, nego pravilo u modernom fudbalu, da se dodje do visine kaznenog a onda umesto centaršuta, pošto se svi tripuju da su tika-taka barselona, lopta krene unazad i završi kod golmana?!?:isuse:

pa jebote, cilj fudbala je da dođeš u zonu šuta ili centaršuta, od 10 iole upotrebljivih ubacivanja u kazneni desiće se barem dve-tri ozbiljne šanse, kao nekad englezi, ne znaju mnogo ali sa krila šibaj u 16erac pa će se nešto dogoditi. jebo ih današnji posed lopte

  • +1 4
Link to comment

zavisi s kim se igra, protiv slabijih timova može da se rizikuje i da napadaš kako hoćeš, ali protiv najjačih ekipa ako olako predaš posed npr posle neiskorišćenog centaršuta u roku od 3 do 5 dodavanja možeš da imaš mrtvu šansu pred svojim golom. zato bolje posed

 

 

Edited by levi
Link to comment

Posed ces svakako predati kad-tad ako si slabija ekipa i uvek ces imati manji posed. Da li je zaista bolje da izgubis loptu a da nisi ni pokusao da ugrozis protivnicki gol? U stvari zanemarimo to, najveci problem kod takve igre je sto je veoma predvidljiva, moze se lako pretpostaviti sledeci potez igraca koji su navikli da igraju na taj nacin jer se od njih ne moze ocekivati nesto kreativno i zato ce svejedno izgubiti posed. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...