Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Nemanja priča o osnovnim stvarima, a priča o njima je toliko puta ponovljena da se pretvorila u opšte mesto, iako to u stvari nije. To je temelj, od toga se počinje i na jedino na tome može da se gradi nešto zdravo. Sasvim je logično da u ovakvom intervjuu ne govori o tome koga bi on danas postavio za predsednika saveza i kakve bi sve promene sproveo, pošto bi bio neozbiljan kada bi na taj način iznosio predloge i ideje.

Link to comment

kad su javne funkcije u pitanju imam utisak da onaj ko svoje planove ne iznosi javno ili ne zeli da ih realizuje ili to pokusava kroz saradnju sa zatvorenim centrima moci. sto se kritike tice sve je tacno rekao, savez vode telece glave bliske vlasti a klubove kriminalci, samo sto je to postavka koja traje vec decenijama i bili smo je svesni i pre njegovog intervjua... 

Edited by Bright Billy
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Bright Billy said:

kad su javne funkcije u pitanju imam utisak da onaj ko svoje planove ne iznosi javno ili ne zeli da ih realizuje ili to pokusava kroz saradnju sa zatvorenim centrima moci. sto se kritike tice sve je tacno rekao, savez vode telece glave bliske vlasti a klubove kriminalci, samo sto je to postavka koja traje vec decenijama i bili smo je svesni i pre njegovog intervjua... 

 

Smatram da tako vidiš i misliš jer se u ovoj kvazi državi u poslednjih minimum 50 godina narod navikao da je tako, stim da je to stanje daleko od normalnog. U Srbiji na zdrave noge, tj čist rad može samo da funkcioniše ili da se stvori nešto gde se ne vrte ozbiljne pare. 

 

Zato Vidić ne priča o imenima ili pozicijama, one se lako menjaju, reč je o sistemu koji treba promeniti. Ali to da se uradi, je zapravo nemoguće u ovoj zemlji, a razlozi vrlo jasni... 

Link to comment
Just now, Кристофер Лумумбо said:

Iz aviona se vidi da nije usamljen

 

Imamo Poledicu za koga, ubedjen sam, pola ljudi nije ni čula. Imamo Koromana koji je do juče vodio klince u Zvezdi i nije mu smetao SNS.
Ko još ovako javno istupa, a da iza njega stoje trofeji i svetska karijera?

 

Možda Ergić, ali on je više na razini™ 1 Ducija Simonovića.

Link to comment

uopste ne mislim da on sad treba da se bavi nekim kadrovskim resenjima. samo kazem da mi iz ovih njegovih izjava nije jasno da li on uopste zeli da se pozabavi ociglednim problemom a kamoli kako i pod kojim uslovima...

 

@assignment

Edited by Bright Billy
Link to comment

Vidicev intervju ima veci odjek zbog Vidicevog fudbalskog pedigrea.  Medjutim, Vidiceve kritike su zakasnele jer to sto on kritikuje je opstepoznato u domacoj javnosti vec duze vreme.  Nama ne trebaju kritizeri vec ljudi sa vizijom i ljudi od akcije.  A toga nema nikgde na vidiku.

 

U vezi novog selektora, ako je Savo Milosevic odista novi selektor po defoltu (jer niko drugi nije hteo ili FSS nije hteo nikog drugog), onda ponovo imamo smenu selektora u kome slabiji i neiskusniji zamenjuje boljeg i iskusnijeg.  Uz to, procitah da Savo najavljuje Curcica kao glavnog saradnika-pomocnika.  Nisam iznenadjen ovim izborom pogotovo sto su smena i izbor novog selektora povereni Pantelicu, coveku bez ikakvih kvalifikacija i iskustva za tako nesto.  Moja zelja je bila da Milojevic postane selektor jer je u Zvezdi pokazao da ume uspesno da pripremi tim za krace turnire kao sto su kvalifikacije za UEFA klupska takmicenja.  Verujem da bi on od svih pominjanih kandidata useo da napravi dobre rezultate u nasoj kvalifikacionoj grupi i da odvede reprezentaciju bar do baraza.

Edited by Dimitrije
  • +1 1
Link to comment

Ovo je prvi put da tako direktne kritike upućuje neko ko ima impozantnu karijeru i ko može da stane iza svojih reči bez bojazni da će da mu prikače repove iz prošlosti koji bi ga diskreditovali. Besmislena trućanja likova poput Pantele koji su se uhvatili promašenog i napravljenih penala su svakako potpuno nevažna i na to se niko neće ni osvrnuti.

  • +1 2
Link to comment

i velibor vasović je pokušao početkom veka isto, pa se preigrao

 

niko sa iole mozga u glavi ne želi da uđe u glib srpskog fudbala, ovaj vidićev intervju je odličan sve u sridu

 

ali ostaje da mu vidimo dela, reči su ok

bojim se da je tu problem

Link to comment

O tome sta je pisao Vidic vec nekoliko godina govori Golac, jos od vremena Karadzica, i to mnogo elokventnije, direktnije i jezgrovitije.  Ja od Vidica ocekujem neki plan, viziju, akciju a ne samo moralno-strucne pridike.  U protivnom, dobice status kakav imaju Koroman, Milojko Pantic i sl. skrabala opozicionih tabloida.

Link to comment

Medijska prodornost i privlačenje pažnje Golca i Vidića su neuporedivi. Golac ima 70 godina, mlađi ljubitelji fudbala i ne znaju ko je on, dok je Vidić karijeru završio pre svega nekoliko godina, a pre epizode u Interu je godinama bio kapiten kod Aleksa Fergusona, tako da je njegova reč danas neuporedivo teža od Golčeve, Vasovićeve ili bilo čije druge. Čak ni Dejan Stanković nije na nivou koji Nemanja zauzima.

 

Šta znači plan, viziju, akciju, kako je trebalo da izađe u javnost?

  • +1 1
Link to comment

Nisam mislio na to vec da je jasno da n

47 minutes ago, John Coltrane said:

 

Imamo Poledicu za koga, ubedjen sam, pola ljudi nije ni čula. Imamo Koromana koji je do juče vodio klince u Zvezdi i nije mu smetao SNS.
Ko još ovako javno istupa, a da iza njega stoje trofeji i svetska karijera?

 

Možda Ergić, ali on je više na razini™ 1 Ducija Simonovića.

Nisam mislio na to vec da je jasno da vidic ne izlazi kao usamljeni pojedinac koji se bori protiv sistema, takvi ne dobijaju prosto u medijima. Cenim da vec ima podrsku tamo gde treba da ima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...