Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

10 hours ago, Dimitrije said:

Ne vidim razlog zasto bi Srbin rodjen u Srbiji, bez ikakve veze sa Crnom Goromo (kao ovaj mamlaz iz Cuprije), igrao za crnogorsku reprezentaciju.  Ali kada je vec odlucio da bude reprezantivac drzave koja priznaje nezavisnost Kosova*, onda je onog trenutka kada je zrebom odliceno da CG igra sa Kosovom*, trebalo da se povuce iz reprezentacije a ne nekoliko dana uoci utakmice jer mu je bio zort.  Zato ne smatram da su Tumbakovic, Ivanic i Stojkovic ni krivi ni duzni.  Uhvatili su se u kolo sa djavolom, pa kada je ovaj dosao po svoje, onda se razbezali.  Ako si zestok Srbin, budi to u svakom trenutku, a ne onda kada ti je zgodno i kada ti je zort.

nije ni bitno da mi vidimo razlog, bitno je da ga on vidi/ima. to je lična odluka na koju ima pravo i zbog koje ne bi trebao da bude kritikovan. više osnova za krituku bi imalo traženje razloga za nečije postupanje koje nije zabranjeno, nije kriminal, nije nemoralno ni ništa slično.

koliko sam ispratio, ovde se izgleda ni ne radi o slobodnoj volji igrača, u smislu da neće da igra protiv Kosova, već o volji koja je došla spolja i uticala na njegovu. što jeste nedozvoljeno, jeste, kriminal, jeste nemoralno. po svemu sudeći igrač nema ništa protiv da igra protiv Kosova, da ima reagovao bi svojom voljom nakon žreba. a svakako nema nikakvu obavezu da zastupa zvaničnu politiku Srbije.  koja je prevashodno i dovela do situacije da Kosovo sada nastupa kao nezavisna država.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1004

  • Cash

    971

3 minutes ago, Ted said:

nije ni bitno da mi vidimo razlog, bitno je da ga on vidi/ima. to je lična odluka na koju ima pravo i zbog koje ne bi trebao da bude kritikovan. više osnova za krituku bi imalo traženje razloga za nečije postupanje koje nije zabranjeno, nije kriminal, nije nemoralno ni ništa slično.

koliko sam ispratio, ovde se izgleda ni ne radi o slobodnoj volji igrača, u smislu da neće da igra protiv Kosova, već o volji koja je došla spolja i uticala na njegovu. što jeste nedozvoljeno, jeste, kriminal, jeste nemoralno. po svemu sudeći igrač nema ništa protiv da igra protiv Kosova, da ima reagovao bi svojom voljom nakon žreba. a svakako nema nikakvu obavezu da zastupa zvaničnu politiku Srbije.  koja je prevashodno i dovela do situacije da Kosovo sada nastupa kao nezavisna država.

 

Kod Zuleta je u pitanju licna odluka, koju je on odavno doneo i pricao o njoj bez ustezanja mnogo pre nego sto je utakmica odigrana i ispao ovaj skandal. Da li je on i kada informisao Tumbu i Savicevica o tome, ne znam, znam samo da nije bilo teorije da odigra tu utakmicu.

Link to comment

olos. izdas kolege na dan utakmice. mogli su to na vreme da kazu ali ovo je politicka igra a ne huliganska. kakvi crni huligani da urade nesto tako krupno a da im to ne dozvole ili daju znak iz policije. 

namerno se precenjuju huliganske snage. to radi cak i zvalavi predsednik. 

druga stvar kad si clan fife ti prihvatas pravila ma koliko ti se ne svidjaju. izosta ak reakcija srpskih vlasti i fss je isto indikativna jer su pretnje stigle iz srbije. 

 

Link to comment
3 minutes ago, Ted said:

moguće, ne bih znao. pročitao sam da je bilo "kontakata" od strane izvesnih struktura, što mi deluje vrlo realno

 

Ja znam, zato i pisem to da ne bude nedoumica. Uopste ne sumnjam da je bilo poziva, pritisaka, mozda cak i pretnji ili da bi ih bilo da su Zule i Ivanic hteli da igraju, ali Zule nije hteo da igra. To nije nikakva tajna, mnogi ljudi su odavno znali da on nece igrati jer on to nije ni krio. Za Ivanica ne znam, video sam njegovu izjavu u novinama da mu ne bi palo na pamet da igra tu utakmicu ali nasim medijima se generalno ne moze verovati, plus nije nemoguce da je on tu izjavu dao kad je vec shvatio odakle vetar duva i sta mu je pametno da izjavi. Zule je otisao na prozivku jer je clan reprezentacije i pozvan je pa je morao, to je sve. On ne bi igrao sve i da je Kokeza insistirao da igra jer je za njega najvaznije sta misle ovi mandrili sa severne tribine.

Link to comment

Ovo oko pretnji su samo naklapanja i teško dokazive stvari, jer sami  akteri ako je čega bilo ne govore u prilog toj tezi. Možda za koju godinu sa izvesne vremenske i kilometarske distance oni i kažu nešto o tome da li se ili nije desio pritisak. Svakako da nije korektno u zadnji čas javiti selektoru ili već kome da nećeš nastupati ali ako su odluku doneli bez pritisaka - njihova stvar.

Drugo, niko normalan ne bi igrao zvaničnu utakmicu sa nepriznatom državom, sa delom teritorije koji je po ustavu sastavni deo Srbije, normalan ko drži do sebe i do poštovanja prava.

Link to comment

nije samo njihova stvar. oni su znali da ce igrati sa kosovom jos davno. tumbakovic je bio vezan i ugovorom.

cus ko drzi do sebe?? pa srbija je clanica fife i uefe. sto nije istupila? sto ne drzi do sebe fss? 

doslo im na dan utakmice i rekli necu da igram. to je gadluk prve vrste.

 

Link to comment

onog momenta kada su odabrali da budu deo milove narko antisrpske tvorevine, trebalo je da prihvate i sve sto ide uz to, pa tako i igranje protiv kosovskih albanaca.

igrali bi za crnu goru protiv engleza kada treba da se izreklamiraju, a onda se odjednom sete da su srbi, ili im drugi pomognu da se sete, i to kada dodje nezgodna situacija za imidz na sipci. govnari obicni

Link to comment

Ponovicu po treci put jer se izgleda ima problema sa citanjem. Stojkovic je odavno izjavljivao u vise navrata i pred vise razlicitih grupa ljudi da on tu utakmicu nece igrati. On to uopste nije krio, nije ostavljao nikakvu dilemu, nije se predomisljao, bio je rezolutan da nece igrati ko god ga je pitao. Za mene je prilicno neverovatno da su to znali svi u klubu, porodicnom i privatnom Zuletovom okruzenju, a da do poslednjeg dana nisu znali Savicevic i Tumbakovic. Za Ivanica i Tumbu stvarno ne znam, ovo o cemu pricam za Zuleta nije nikakva tajna. Jos mi je teze da poverujem da iz FSCG niko nije kontaktirao ta dva igraca i pitao ih da li ce igrati pre nego sto je ispao skandal. Savicevic veoma dobro zna kakav uticaj ima severna tribina na igrace Zvezde i klub uopste, kao sto veoma dobro zna kakav stav ta tribina ima o Kosovu. Mi sad mozemo do prekosutra o tome koliko je sve to zapravo bolesno, a jeste, ali da li postoji neko ko veruje u to da bi igraci Zvezde, ko god da je u pitanju, kamoli lik koji ne propusta priliku da se slihta Severu, dovodili sebe u situaciju da zarate s navijacima igranjem utakmice protiv Kosova.

 

Tumbakovic je imao ugovor sa FSCG u kojem verovatno nije stajalo da je jedan od uslova da on bude selektor to da ne vodi ekipu protiv Kosova, tako da je tu sve jasno. Igraci za reprezentaciju igraju dobrovoljno i zabole ih da se preko njihovih ledja mere politicke patke.

Link to comment

Rezultati pod Krstajićem ispočetka i nisu bili toliko loši rezultati, dobili smo Kostariku, jedva izgubili od Švice i Brazila, uzeli smo grupu i plasirali se u viši rang u Ligi Nacija

A onda je, sigurno pod pritiskom određenih lobija, za pomoćnika postavljen Žigić i točkovi su počeli da otpadaju :sad:

 

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

onog momenta kada su odabrali da budu deo milove narko antisrpske tvorevine, trebalo je da prihvate i sve sto ide uz to, pa tako i igranje protiv kosovskih albanaca.

igrali bi za crnu goru protiv engleza kada treba da se izreklamiraju, a onda se odjednom sete da su srbi, ili im drugi pomognu da se sete, i to kada dodje nezgodna situacija za imidz na sipci. govnari obicni

 

+1

 

Neverovatno nepoštovanje saigrača.

To što neće više igrati za reprezentaciju je jedna stvar, ali bi i UEFA trebalo da reaguje i kazni oba igrača i Tumbakovića.

Da ti šipkaši određuju protiv koga možeš ili ne možeš da igraš...

Link to comment

Zašto bi iz UEFAe trebali da reaguju i da kazne igrače? Zato što neće da nastupaju protiv  tzv republike ili što neće da se odazovu pozivu reprezentacije CG?

Baš bih to voleo da vidim.

Link to comment

uefa, pod čijim se patronatom održava ovo takmičenje je priznala “tzv” republiku kosovo

 

eto razloga

Link to comment

ne bi bilo ništa čudno, već su se bavili time skoro, kad je Čeferin podestio sve da moraju da igraju kod kuće sa Kosovom iako ga ne priznaju, nema više na neutralnom terenu kao što je radila daleka ali prijateljska bratska Ukrajina

 

Quote

UEFA president Aleksander Ceferin in a statement posted in the official website of UEFA says “this policy obliges all other teams to accept to play against Kosovo national and club teams as the result of a draw, be it on their own territory or on the territory of Kosovo.” That could put UEFA at odds with nations like Ukraine, which doesn’t recognize Kosovo and had its home 2018 World Cup qualifying game against Kosovo moved to Poland as a result. Kosovo is recognized by all its opponents in its current European Championship qualifying group – Bulgaria, the Czech Republic and Montenegro, as well as the British government for England.

 

Edited by levi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...