Jump to content
IGNORED

Seča platana u Bulevaru Kralja Aleksandra


Д

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    30

  • onamonamo

    15

  • hazard

    15

  • Bright Billy

    11

slobodno zauzmi ekstremni stav... ah, vidim da već jesi.Volim ove platane, stvarno. pokazali su ko kako razmišlja. Dole na chitchatu neko rekao kako "samo čeka da Djilas zaključi da su i ljudi truli, pa da nas poseče". Ovde Branislav J. Ćirić pita hoćemo li u lov na svakog četvoronošca bez ogrlice. I valjda u tim nekim ekstremima leži to što mi je zabavno.Da je Ćirić J. Branislav pitao samo za lov, bez ubijanja, složio bih se odmah. I dodao kako je to jedan od velikih problema u Beogradu (mislim na pse lutalice). Ali ne - seča platana je kao ubijanje pasa. Potpuno nemoralno i neprirodno. Užasno i grozno. Nema veze što su truli - dok neko od forumaša ne objavi fotografiju, biografiju, mamografiju i fotokopiju lične karte nekoga koga je ubilo drvo, nema potrebe da se bilo šta radi. Preventiva je nešto što se dešava drugim ljudima.U celoj Aferi Platan mi je najzanimljivije koliko vox populi može od nečega što bi moglo biti korisno da napravi sprdnju. Možda ima tu loših veštačenja ljudi sa Šumarskog, možda se neko ugradio u celu priču, možda ima milion realnih problema na koje treba ukazati, ali hiljade glasova koji viču "UBIĆE PLATANE! UBISTVO! NEĆE BITI LADA! UBIĆE PLATANE" bez pola argumenta su celu priču odveli u zonu apsurda. Well done.
Gospodine,argimenti o studiji su vrlo fino ispisni na blogu arhitekte Olge Medenice,na B92.Fotografije danas isecenih "bolesnih" stabala dovoljno govore o ugradjenosti ili neugradjenosti akreditovanih profesora sa Sumarskog fakulteta.No,svu tu ekspertizu gospodja Medenica je detaljno analizirala,samo,ko u zemlji Srbiji zeli da vodi raspravu argumentima?Gospodine,verovatno ste bili zauzeti mislima o tih milion realnih problema koji vam smetaju (ili ne smetaju?) pa se niste predstavili.Branislav J. Ciric
Link to comment
Odsudna bitka za platane se nastavlja.Nastupa, neminovno nastupa, klimakticni trenutak u kome ce barem 1 (jedan) gradjanin, od 2.000.000 Beogradjana i stotina i stotina gnevnih ljudi za tastaturama, uciniti bilo sta sto bi moglo da omete secu platana. I to ce biti neka moralna pobedica, naravno. (Inace, Gradsko zelenilo je jutros na teren kod Depoa izaslo oko pola devet ujutru, sat kasnije. Izgleda da simpaticna gospoda u dzempericima i njihove gospodje ne ustaju pre deset. Ali, samo jednom da nacisti sa testerama izadju na teren u podne...pokazace oni njima!)Rambo protiv seče platana u BeograduBEOGRAD, 26. februara 2010. (Beta) - Alternativni muzičar Rambo Amadeus javno se usprotivio seči platana koja je jutros počela na tri mesta u Bulevaru kralja Aleksandra u Beogradu."Jutros je počela vandalska seča Platana u Bulevaru. Bulevarci, gde ste?", zavapio je ekološki svesni muzičer je na svom sajtu www.ramboamadeus.com.Rambo je ocenio da se radi o "kratkovidom planiranju koje preti da Beograd ostane bez sedamdesetogodišnjih gorostasa platana i njihovih prijatnih i blagotovornih krošnji koje su nas branile od letnje žege i pružale utočište pticama".Prema njegovim rečima, o seči platana "medijska blokada je temeljna, čak se i sajtovi hakuju, da cela istina ne dopre do građana".Prema najavama gradskih vlasti, u Bulevaru će biti posečeno oko 300 bolesnih stabala koja mogu ugroziti bezbednost građana, a planirano je sađenje 500 sadnica.Ekipu gradskog zelenila u seči platana obezbeđuje policija, a predstavnici neformalnog udruženja "Sačuvajmo platane" okupili su se na mestima u Bulevaru gde se seče drveće, ali nisu pokušavali da spreče seču.
Vidim da sada pominjete policiju.Cudi me da niste stavili fotografije ,inace to volite da radite.Sta vi predlazete?Kakav nacin otpora?Opkoljavanje policijske stanice u Milana Rakica?Blokiranje stana Dragana Djilasa?Spaljivanje prostorija Gradskog Zelenila na Malom Kalemegdanu?Prizivate li vi teror u Beogradu?Hajde,junace,zapovedite kako se treba boriti protiv sveopste lazi koja vlada u srpskom drustvu a zbok koje je i ovaj grad ugrozen?Branislav J.Ciric
Link to comment
Ali kako on da bude siguran da ste vi pravi Branislav J. Ciric?Petar J. Stevanovic
Mozda jesam a mozda i i nisam... Kada je novinar usred Beograda,koji je i tema ovog topika, dobio bombe pod prozor,odlucio sam da pored svog nika ostavljam i svoje ime i prezime.Sitan gest takozvane hrabrosti naspram bezbroj kukavicluka koje sam ucinio i cinim u zivotu.Drago mi je sto smo se upoznali,gosn Stevanovicu.Branislav J. Ciric
Link to comment

Niste me razumeli, uvazeni kolega. U mom svetu, ako ti nesto smeta, boris se protiv toga i malo drugacijim sredstvima od uvredljivih tekstova.Sef gradskog zelenila rekao je, jasno i glasno, da ce akcija secenja biti zaustavljena ako gradjani pruze ma kakav otpor. Znaci, da je samo troje ljudi jutros stalo ispred trulih panjeva, oni bi i veceras veselo trunuli. Dakle, preostaje mi da zakljucim da platandzijama nije stalo do platana, nego do druzenja uz kaficu i moralnu paniku.Inace, ne pominjem ja policiju, nego agencijski tekst koji sam citirao. S postovanjem,Hanter S. Tompsonovic

Edited by vasudeva418
Link to comment

@badenacUh,to je lepo od vas i negde, vredno postovanja. Ali na (ovom) forumu je u principu nepotrebno. Ja sam reagovao na deo u kome prozivate coveka zato sto se nije predstavio. Jedna od osnovnih odlika foruma je da su korisnici na njima anonimni ukoliko sami ne zele da izadju iz anonimnosti. Dakle, ne moraju ako ne zele. Nije neophodno za diskusiju.McCabe, dakle. Stevanovica zaboravite.

Edited by McCabe
Link to comment
Gospodine,argimenti o studiji su vrlo fino ispisni na blogu arhitekte Olge Medenice,na B92.Fotografije danas isecenih "bolesnih" stabala dovoljno govore o ugradjenosti ili neugradjenosti akreditovanih profesora sa Sumarskog fakulteta.No,svu tu ekspertizu gospodja Medenica je detaljno analizirala,samo,ko u zemlji Srbiji zeli da vodi raspravu argumentima?
nisam siguran da sam razumemo - želiš da kažeš da je sasvim u redu protestvovati vapajima i patetikom zato što ionako niko ne koristi argumente ?
Gospodine,verovatno ste bili zauzeti mislima o tih milion realnih problema koji vam smetaju (ili ne smetaju?) pa se niste predstavili.
Gospodine, veroavatno ste bili zauzeti salonskom revolucijom pa niste primetili da je ovo forum. Ne kao forum u smislu trga, nego forum u smislu mesta gde ljudi dolaze da se anonimno izraze o koječemu.Monsieur Alphons, undertaker."Swiftly and with Style"
Link to comment

a jel nekome jasno šta zapravo traže patanobranitelji? totalnu obustavu rekonstrukcije ili samo odlaganje dok platani ne poumiru prirodnom smrću? ili možda humano preseljenje? ništa meni ovde nije jasno...

Link to comment

hoće da budu u centru pažnje, a da pri tom ispadnu jako pametni. jasno je meni to, ali mi nije jasno kako se ta priča i dalje održava aktuelnom kad je postala apsoluto besmislena još pre deset dana kad je obećano da će biti postavljen novi drvored.

Link to comment
a jel nekome jasno šta zapravo traže patanobranitelji? totalnu obustavu rekonstrukcije ili samo odlaganje dok platani ne poumiru prirodnom smrću? ili možda humano preseljenje? ništa meni ovde nije jasno...
Jedino logično što mogu da predlože je lečenje. Pre par godina su u Mitrovici lečili platane al ne mogu nikako da nađem nešto više o tome na netu, sećam se samo da je bila neka straobalna cifra tipa par desetina hiljada evra za lečenje 1 drveta.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...