Jump to content
IGNORED

Seča platana u Bulevaru Kralja Aleksandra


Д

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    30

  • onamonamo

    15

  • hazard

    15

  • Bright Billy

    11

2 teacher:platani se seku zbog rekonstrukcije bulevara, ne? (osim što su truli i bolesni, zaustavljaju progres, omogućavaju građanima da bacaju đubre i otrov po parkićima itd)

Link to comment

uh, bre, sto smarate vise. dodje mi da uzmem sekiru i odem sam da ih secem. iseci ce postojece, posadice nove, usput ce srediti ulicu, i sta? kad se ne sredjuje beograd - ne valja, kad se sredjuje - opet ne valja. moze li se ljudima ugoditi ikako?

Link to comment
2 teacher:platani se seku zbog rekonstrukcije bulevara, ne? (osim što su truli i bolesni, zaustavljaju progres, omogućavaju građanima da bacaju đubre i otrov po parkićima itd)
Ja sam do sada mislio da se seku iz obesti i zbog fašizma...
Link to comment

Само чекам кад ће неко да предложи споменик платану у природној величини, наравно изливен у бронзи са једноставном посветом: Платан, 1930-2010 :isuse:

Link to comment
uh, bre, sto smarate vise. dodje mi da uzmem sekiru i odem sam da ih secem. iseci ce postojece, posadice nove, usput ce srediti ulicu, i sta? kad se ne sredjuje beograd - ne valja, kad se sredjuje - opet ne valja. moze li se ljudima ugoditi ikako?
ne može!to je eksluziva drvoseča iz republike šumske!
Link to comment
Само чекам кад ће неко да предложи споменик платану у природној величини, наравно изливен у бронзи са једноставном посветом: Платан, 1930-2010 isuse.gif
laugh.gif
Link to comment
Kratak fitilj zločinca s testeromMoj prvi susret sa Đilas Draganom (na njegov poziv) bio je u nedelju 25. novembra 2007. Više od jednog sata govorio sam mu o urbanizmu Beograda, o legendarnom gradonačelniku Branku Pešiću i njegovim zaslugama za izgradnju „Mostarske petlje“, izradu GUP-BGD 1972, formiranje „Sektora za Metro“ i projekte prve etape Metro-sistema, za izgradnju mostova i saobraćajne infrastrukture... Govorio sam Đilasu o urbanističkom prevratu 1982. i „automobilsko-tramvajskom“ Beogradu samoupravljača iz Rakovice, Radoja Stefanovića, koji je u ulici generala Ždanova trasirao „Tramvaj za 21.vek“...

Pričao sam o Zoranu Đinđiću, koji je prve nedelje kao gradonačelnik Beograda (1997) posetio „Sektor za Metro“ i dao nalog da se ažuriraju projekti Metro-sistema i glavni projekat Metro-mosta na poziciji Nemanjine ulice; objasnio sam mu da su zbog bombardovanja 1999. prekinute pripreme za izgradnju Metro-mosta... Govorio sam Đilasu o samoupravljaču sa Bežanije Nenadu Bogdanoviću, koji se 2000, umesto Beograda sa Metro-sistemom i Metro-mosta Zorana Đinđića, odlučio za „automobilsko-tramvajsko ludilo“ iz vremena samoupravljanja. Pomenuo sam most na Adi, most interesne grupe DS pod imenom „sedmorica nedodirljivih“; nisam preskočio ni priču o tramvaju „španskih prijatelja“ koji treba da ide sredinom Bulevara Kralja Aleksandra i sredinom Bulevara Zorana Đinđića na Novom Beogradu.Posle mog izlaganja, kandidat DS za gradonačelnika, Đilas Dragan mi je rekao: „Ja sam sto posto za metro... Ja nemam moralno pravo da pravim most na Adi kad tim novcima mogu da se naprave dva mosta “.Ali, već 19. avgusta 2008. kada je Đilas Dragan „postao“ gradonačelnik (nisu ga glasanjem izabrali Beograđani), uzbuđeno je poručio: „Posebno sam srećan što ću u toku svog mandata realizovati započete projekte mog prethodnika – najboljeg gradonačelnika Beograda svih vremena“. I, stvarno, krajem 2008. povodom svečanosti „sto dana gradonačelnika“, pritiskom na „zeleno dugme“, počeo je da gradi faraonski most-spomenik DS na Adi.Istovremeno, Đilas je odbio ponuđeni ruski kredit, pola milijarde dolara, za metro (inače, metro je 19. novembra 2008. proglašen za Razvojni projekat Srbije), jer “španski prijatelji” još nisu završili dokumentaciju za tramvaj Nenada Bogdanovića, tačnije: ako se gradi Metro, onda novcima raspolaže država; ali, ako se gradi tramvaj onda o “tokovima novca” odlučuje lično Đilas Dragan. Krajem 2009. Đilas izdaje nalog da započne „Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra“, što je sinonim za izgradnju „tramvaja španskih prijatelja prethodnog gradonačelnika“. Praktično, bila je to naredba za izgradnju 520 parking mesta „Žike Pauka“, uz naredbu za masovno i ekspresno „testero-klanje“ 431 „na smrt bolesnih“ platana, koje ovih dana, uz masovno prisustvo i zaštitu kordona policije, obavljaju „iskusni stručnjaci“ dovedeni iz Republike Srpske... Na video-zapisima i na više od hiljadu fotografija, očigledno je da su svi do sad posečeni platani bili - apsolutno zrdavi!. U međuvremenu, „klanje platana“ se nastavlja.***Moj poslednji susret sa Đilas Draganom (na njegov poziv) bio je u četvrtak, 16. oktobra 2008. Sastanak u maloj sali Skupštine grada odigrao se povodom prezentacije „Metro – Tramvaj“. Kad sam odbio da u nedelju dođem na nastavak sastanka na kome je moje prisustvo trebalo da bude pokriće da se od tramvaja „španskih prijatelja“ Nenada Bogdanovića i Metro-sistema Zorana Đinđića, napravi monstrum: Tramvajski-Metro Dragana Đilasa - gradonačelnik je ustao sa stolice, počeo histerično da viče na mene i napustio sastanak tako što je rukom otvorio unutrašnja vrata, a nogom spoljna!Isto veče ovo sam ispričao našem poznatom neuropsihijatru koji mi je rekao: „Mi takvima postavljamo staratelja, a ne da takav odlučuje o sudbini, životu i smrti dva miliona Beograđana“. Elem, da je predsednik DS Boris Tadić, kad je 2008. imenovao Đilas Dragana za gradonačelnika Beograda - imenovao i njegovog „staratelja“ - jer se za „kratak fitilj“ znalo i pre 2008, danas bi se uveliko gradio Metro-most gradonačelnika Zorana Đinđića, a platani u Bulevaru bi spokojno čekali proleće da ponovo, svojim velikim listovina, ukrase najlepšu i najdužu beogradsku ulicu, kao što su je ukrašavali prethodnih osamdeset godina.Za sve što se od 2008. do danas dogodilo Beogradu i Beograđanima, pre svih, odgovoran je predsednik DS Boris Tadić. Zašto? Zato što mu je Akademija arhitekture, tokom kampanje za izbore 2008. pismeno dostavila sve o Metro-sistemu Zorana Đinđića, tramvaju Nenada Bogdanovića, o mostu na Adi sa imenima „sedmorice nedodirljivih“... Mada je Boris Tadić sve to znao, imenovao je Đilas Dragana za gradonačelnika Beograda sa „partijskim zadatkom“ da realizuje „viziju“ prethodnog gradonačelnika. Imenovao je Đilas Dragana, vojnika partije s dvostrukim moralom i kratkim fitiljom koji nogom otvara vrata. Postavio je čelo prestonice egzekutora koji motornom testerom trasira tramvaj „španskih prijatelja“ i imenuje njihovog ambasadora za počasnog građanina Beograda! Naravno, od Đilas Dragana ovo nije sve: još će nam taj mnogo toga urbicidnog i eko-zločinačkog demonstrirati, jer Borisu Tadiću ni na kraj pameti nije da smeni lojalnog, bogatog i bahatog partijskog poslušnika.* Autor je arhitekta-urbanista, član Akademije arhitekture Srbije

(klik, od istog autora o vezanim zahvatima u bgdu)

Ne razumem. Jel' to Jovin hteo da gradi most u produzetku Nemanjine? :blink: I to Metro-most bez metroa.
Link to comment
Interesantno.Prolazio sam bulevarom večeras, kraj svežih panjeva. Primetio sam da prolaznici se saginju i uzimaju po komadić strugotine
kazu da ako nosis komadic kore od platana u novcaniku imaces stalno novcanik pun para...tako neko sujeverje
Link to comment

OT: nije mi jasno čemu sad ovolika ekspertska hajka na tramvaje. Ispada da su sve evropske metropole odavno povadile sve tramvajske šine i sve to zamenile ovom ili onom verzijom metroa, iako svaki iole normalan evropski grad ima svoju tramvajsku mrežu. Ona naravno nije dovoljna da bude okosnica javnog prevoza ali je njegov neizostavni deo. Pa onda ova povika na španske tramvaje... Majku mu, pa koje tramvaje da uzmemo? Da se doveka vozimo u ovim ČKD raspadima kojima su resursi istekli pre 20 godina? Ponekad mi se stvarno čini da svi dušebriznici koji imaju neko rešenje za saobraćaj u Beogradu treba prvo da potraže rešenje za svoju shizofreniju jer svako rešenje koje nije njihovo automatski predstavljaju kao fašizam, zločin i ekocid.Nazad na temu: prošao sam nekoliko puta bulevarom otkako je počela ta famozna seča, i jbg stvarno nisam video ništa osim zdravih panjeva bez trunke truleži. Mislim, to je sada ionako gotovo, stabla su posečena i radiće se rekonstrukcija koja je Bulevaru potrebna. Možemo da ponovo oživimo topik nakon što radovi budu gotovi, pa da vidimo šta je na kraju od svega toga ispalo. Ja bih samo da izrazim 1 ozbiljnu sumnju da će rekonstrukcija bilo šta promeniti kada je u pitanju parkiranje na kolovozu (trademark Bulavara), i još ako kvalitet radova bude kao u Bulevaru JNA (gde su kolovoz i niski trotoar koji odvaja traku sa šinama, manje od šest meseci nakon čuvene rekonstrukcije bili u gorem stanju nego pre iste) onda stvarno...E, da, čak i da je elaborat o masovno obolelom drveću istinit i objektivan (a sva je prilika da nije), od one milion puta ponovljene floskule o rekonstrukciji/seči koja će "poboljšati kvalitet života Beograđana" mi se zaista povraća. Stvarno su uspeli da identifikuju ključan potez za poboljšanje kvaliteta života u Beogradu... :isuse:

Link to comment
Ne razumem. Jel' to Jovin hteo da gradi most u produzetku Nemanjine? :blink: I to Metro-most bez metroa.
jovin vec godinama unazad pizdi po "medju nama" i slicnim rubrikama, izgleda se potpuno saziveo sa projektom metroa.a sto se tice toga, metromost bez metroa, nije to tako besmisleno, eno ti arena, postavljena je ekscentricno u bloku26 iskljucivo zbog "zamisljene" trase metroa2 mod, na ovom splitu od beograda treba neki kontrasplit, ima postova koji nemaju veze sa platanima a pripadaju "matici"
Link to comment
jovin vec godinama unazad pizdi po "medju nama" i slicnim rubrikama, izgleda se potpuno saziveo sa projektom metroa.a sto se tice toga, metromost bez metroa, nije to tako besmisleno, eno ti arena, postavljena je ekscentricno u bloku26 iskljucivo zbog "zamisljene" trase metroa2 mod, na ovom splitu od beograda treba neki kontrasplit, ima postova koji nemaju veze sa platanima a pripadaju "matici"
Mozda nije besmisleno za neku buducu metro trasu ali mu je pozicija totalno besmislena za automobilski saobracaj. Da bi se on napravio treba prvo izmestiti zeleznicku stanicu a sa novobeogradske strane bi izbio ravno na parking kod Interkontinentala. A i sta ce taj most na potezu izmedju Gazele i Brankovog ako ne misle da ruse stari zeleznicki? Nigde mosta u Beogradu a nabio si cetiri u kilometar.
Link to comment

Meni je u Jovinovom članku fascinantno da je čak i u priču o platanima ubačen nekakav ruski kredit.Nema situacije u Srbiji u kojoj Rusi nisu ponudili nekakav kredit, a neki glupi Srbin odbio. Od gradnje poljskog WC-a do montažnih garaža, uvek je tu ponuda za ruski kredit.Pa jebote, neki nikad da se osveste da od ruskih kredita nema nikad ništa, niti će biti, i da su sve to samo šuplje priče.Čuj, odbio ruski kredit. :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...