Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

javni poljubac.

 

hocu reci - jedu govna.

 

kaleme i gde moze i gde ne moze u ovoj javnoj kampanji protiv henkoka koja traje vec neko vreme. meni je u citavoj ujdurmi najnejasnije zasto ga boris vec nije pustio nizvodu. naravno da su zajedno kupili kajmak s dilova oko pandemije al da ga tolko cuva.... mora biti nesto bas golemo.

 

 

Link to comment

Cuva ga zato sto cuva i ostale nesposobnjakovice oko sebe - da bi on izgledao bolje. Drugo, dok god se prica o Hankoku, ne prica se o prekrsajima i pronevjeri para poreskih obveznika koja je davno u milijardama funti, a da ne pominjem najveci broj umrlih od Covida u razvijenom svijetu. Nije nimalo neobicno, niti vidim neku duboku konspiraciju tu. sto je Johnson oko sebe okupio dupelisce i poltrone, koji su mu vjerni dok ih on stiti. Ako bi ih pustao niz vodu, u opasnosti je da prave probleme, kao sto to trenutno radi Dominic Cummings. 

Link to comment

Koliko sam uspio da razaberem, za izbacivanje Cummingsa kao specijalnog savjetnika PM-a, najvise je uticala najnovija subruga premijera, Carrie Symonds. Nesto jos se Cummings zamjerio i morao je da leti. Mozda je upetljana i u slucaju Hancock? 

 

Bizarno je gledati u sta se pretvorila UK sa ovim kriminalnim pajacima, a izgleda nema niko od odraslih da to drustvo razjebe i rastjera.

Link to comment

sta znam.... boris bi sebe pustio nizvodu ako moze da naplati il da time pokaze kurac svojoj iton ekipi. cenim da se ne bi ni guzio da bude premijer da nije tog skolskog rivaliteta.

 

a sad kad je vec tu, gleda da sto vise namakne u dzepove dok ne ode a da ne fasuje shut kartu. nista drugo njega ne interesuje.

 

oko sebe je okupio retarde da ga ne bi smarali vishe nego sto treba. da rade sta im se kaze bez zapitkivanja i problema. i svaku budalu moze zameniti jos vecom, u to uopste ne sumnjam.

 

cini mi se da cinjenica da ne pusta henkoka nizvodu ukazuje na to da ovaj zna nesto sto bi moglo ugroziti finansije(re) stranke sto bi moglo dovesti do borisovog tacerovskog pada i smene. a tako ni kameron nije otisao.

 

i za kraj - zabole borisa ko ce za sta da ga proziva. sve gore nabrojano ce doci na red najranije 2060te kad ce parlament izdati rezoluciju u kojoj ce pisati da je u pitanju skandal nevidjenih razmera, zatim ce izdati javno izvinjenje i za kraj konstatovati da su, nazalost, svi umesani il pomrli il dovoljno matori da ih se ne goni ni na koji nacin.

Link to comment

Hm, imam utisak da se Johnson modelira ili mu je ambicija da se modelira, prema Putinu. I naplate sto se tice i pokazivanja kurca svojoj ekipi i svima ostalima. Koliko ce mu se dozvoliti da u tome uspije, ne znam. Zavisi od toga koliko sranje napravi ekonomski i kako se javnost bude odnosila prema tome. Trenutno je nedodirljiv, jaci je od sudbine. Brexit je i dalje otprilike isto kao i 2016 na 52:48. Mozda se po anketama strane promijene u korist Remain nakon sto neka od industrija poput ribarske, farminga ili sada zadnje, celika, propadne ali nista spektakularno, bez obzira na to koliko je Brexit govno. 

 

1 hour ago, adam said:

i za kraj - zabole borisa ko ce za sta da ga proziva. sve gore nabrojano ce doci na red najranije 2060te kad ce parlament izdati rezoluciju u kojoj ce pisati da je u pitanju skandal nevidjenih razmera, zatim ce izdati javno izvinjenje i za kraj konstatovati da su, nazalost, svi umesani il pomrli il dovoljno matori da ih se ne goni ni na koji nacin.

 

Na zalost, najvjerovatnije si u pravu. Plasim se da su dani UK odbrojani, Skotska ce najvjerovatnije naci nacina da izadje iz unije, a za njima ce i NI. Ostace Wales uz Englesku, kao CG uz Srbiju onomad.  

 

 

Link to comment

dzonson se ne modelira, on pliva gde ga kesh stihija nosi i oblikuje se po potrebi. i dozvolice mu se da tako pliva sve dok ne ugrozava partijske finansije i finansijere. dok kaplje kinta u odgovarajuce dzepove i u partijsku kasu, sve kul. ako ovako nastavi, on moze pasti samo na izborima a tek za to nema sanse jer su laburisti prsli onoliko. jebo laburisticku partiju u koju prelaze torijevci. tu nesto ozbiljno ne valja. u principu, dosli smo u situaciju da dobar deo ljudi nema za koga da glasa a to je jako opasno jer otvara prostor za zloupotrebu. ja se samo nadam da se ne pojave neki desni populisti koji su manje antipaticni od faraza...

 

no i pored svega, nisam bas siguran da su uk odbrojani dani, bar ne u blizoj buducnosti. skotska bar neko vreme nece dobiti referendum zato sto vlasnicima drzave (krupnom kapitalu) talasanje tog kalibra ne odgovara. veliki potres uvek nosi sa sobom gomilu malih potresa i tu se svasta neocekivano moze desiti. tako da ocekujem da se to na razne nacine potiskuje dok se taj naboj za nezavisnom skotskom ne stisha. tako je bivalo i ranije, nije prvi put da izgleda da ce skotska da ode. severna irska - tu sam jos skepticniji jer odvajanje od uk ne biva bez ozbiljnog oruzanog sukoba. niko tamo ne zeli nezavisnu drzavu. podeljeni su na one koji zele da je pripoje irskoj i one koji zele da ostanu u sklopu uk. i jako je malo potrebno da to opet ne skluzne u ozbiljne sukobe od kojih svi koji se ista pitaju zaziru.

 

vrlo je moguce da nisam u pravu i da je sve ovo sto sam napisao glupost al gledajuci unazad, rekao bih da ce se (ako ne bude neke ozbiljno jake globalne ekonomske krize) sve ovo ispeglati u sledecih nekoliko godina. nije ovo prva kriza unije a do sad su uspevali da se odrze. videcemo....

Link to comment

Kako se niko nije zapitao odakle CCTV u sred privatne kancelarije ministra krune?? Wtf? Mislim, ko jebe aferu. Nije više Britanija puritanska, naročito nakon što je BoJo pojebao sve što je mogao. Kako i na osnovu čega da ga šutne, a da sebe ne ukopa? Ovo mi izgleda kao Cummingsova mućka.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Kako se niko nije zapitao odakle CCTV u sred privatne kancelarije ministra krune?? Wtf? Mislim, ko jebe aferu. Nije više Britanija puritanska, naročito nakon što je BoJo pojebao sve što je mogao. Kako i na osnovu čega da ga šutne, a da sebe ne ukopa? Ovo mi izgleda kao Cummingsova mućka.

 

Ja mislim da je neki hodnik u pitanju.

 

 

Enivej, dade Metju ostavku.

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-57625508

 

Link to comment
1 hour ago, adam said:

dzonson se ne modelira, on pliva gde ga kesh stihija nosi i oblikuje se po potrebi. i dozvolice mu se da tako pliva sve dok ne ugrozava partijske finansije i finansijere. dok kaplje kinta u odgovarajuce dzepove i u partijsku kasu, sve kul. ako ovako nastavi, on moze pasti samo na izborima a tek za to nema sanse jer su laburisti prsli onoliko. jebo laburisticku partiju u koju prelaze torijevci. tu nesto ozbiljno ne valja. u principu, dosli smo u situaciju da dobar deo ljudi nema za koga da glasa a to je jako opasno jer otvara prostor za zloupotrebu. ja se samo nadam da se ne pojave neki desni populisti koji su manje antipaticni od faraza...

 

no i pored svega, nisam bas siguran da su uk odbrojani dani, bar ne u blizoj buducnosti. skotska bar neko vreme nece dobiti referendum zato sto vlasnicima drzave (krupnom kapitalu) talasanje tog kalibra ne odgovara. veliki potres uvek nosi sa sobom gomilu malih potresa i tu se svasta neocekivano moze desiti. tako da ocekujem da se to na razne nacine potiskuje dok se taj naboj za nezavisnom skotskom ne stisha. tako je bivalo i ranije, nije prvi put da izgleda da ce skotska da ode. severna irska - tu sam jos skepticniji jer odvajanje od uk ne biva bez ozbiljnog oruzanog sukoba. niko tamo ne zeli nezavisnu drzavu. podeljeni su na one koji zele da je pripoje irskoj i one koji zele da ostanu u sklopu uk. i jako je malo potrebno da to opet ne skluzne u ozbiljne sukobe od kojih svi koji se ista pitaju zaziru.

 

vrlo je moguce da nisam u pravu i da je sve ovo sto sam napisao glupost al gledajuci unazad, rekao bih da ce se (ako ne bude neke ozbiljno jake globalne ekonomske krize) sve ovo ispeglati u sledecih nekoliko godina. nije ovo prva kriza unije a do sad su uspevali da se odrze. videcemo....

 

Johnson je za neki honorar od 100K rekao da je "chicken feed", sitnis, tako da kapiram da je alav na pare, pominjem Putina jer se cini da pokusava da ugrabi i politicku moc, vecu nego sto tradicionalno PM of UK ima. No, mozda su to samo moji utisci.

 

Sto se unije tice, volio bih da si ti u pravu i da ce opstati nakon ovoga. Po nekim zadnjim anketama, Skoti su oko 55% za nezavisnost i ako bi u nekom slucaju doslo do referenduma, velika je sansa da se unija raspadne, odnosno da Skoti izadju. Jedan moguci scenario je da Laburisti (ako uopste uspiju da se saberu) obecaju Skotima referendum ako dodju na vlast. Morali bi se udruziti sa SNP i LD da sruse Torijevce ali kao sto rekoh, Indy 2 bi bio cijena koalicije i mogucnost izlaska Skotske. Ali kao sto kazes, opozicija se raspala, mnogi se osjecaju da nemaju kome dati glas, tako da... bolje ne zazivati zlo. 

 

Sto se "vlasnika drzave" (krupnog kapitala) tice, nije mi jasno kako im ovakav Brexit odgovara? Sve sto je vrijedilo je otislo, sprema se da ode ili ne moze da ode pa ce propasti. Jedna po jedna industrija ide pod led. Za 6 mjeseci, otkako su Cak i zagovornici Brexita, poput onog supka Dysona su izmjestili kompanije van UK. Cekaju da sve propadne, pa da pokupuju sve sto vrijedi za neke sitne pare i sta onda? Meni u stvari nije jasno sta je end game kad je Brexit u pitanju, pitam se zna li iko?

 

 

Link to comment

U Škotskoj je trenutno opalo za nezavisnost, tako da je realno pola-pola. Referenduma će svakako biti za godinu dve, jer je većina u parlamentu za (SNP + Greens). Sranje se ocekuje u S Irskoj, a izveštavaću vas od sredine jula o dešava jima sa lica mesta. Zbog posla imam pristup svakakvim ljudima i ekstremima, tako da očekujte live feed kao iz 2012 iz Obaminog HQ u Americi (for those ppp who remember).

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
8 hours ago, mareeee said:

U  UK neki građanin pronašao top secret vojna dokumenta na autobuskoj stanici.. 🤫        🤣 🤣 🤣    

 

Da, i to dosta raznovrsnih informacija

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-57624942

 

 

Quote

 

One set of documents discusses the likely Russian reaction to the ship's passage through Ukrainian waters off the Crimea coast on Wednesday.

Another details plans for a possible UK military presence in Afghanistan after the US-led Nato operation there ends.

The documents, almost 50 pages in all, were found in a soggy heap behind a bus stop in Kent early on Tuesday morning.

 

 

Link to comment

Nije prvi put da se top-secret dokumenta zaboravljaju u javnom transportu. Prije nekih 10ak godina, ako se dobro sjecam, neko je ostavio vazna top-secret dokumenta na vozu ili londonskom tjubu. 

 

Ah, evo ga: http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/7449255.stm

 

Ko zna je li bas smusenost ili namjerno ostavljeno za nekog drugog ali slucajni prolaznik nasao prvi pa prijavio? 

 

 

Link to comment
18 hours ago, catfish said:

Ko zna je li bas smusenost ili namjerno ostavljeno za nekog drugog ali slucajni prolaznik nasao prvi pa prijavio? 

 

 

 

Meni vise lici da je namerno to ostaljeno, tj da je vise cover story da je to nadjeno na autobuskoj stanici. U svakom smislu, to potvrdjuje da su Britanci namerno isli na provokaciju Rusije, sto je bilo jasno od prvog sekunda.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...