Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Malo ispod radara prolazi sad već skoro 10 dana nereda u NI. Počelo je u lojalističkim delovima, pa se preneo i na nacionalističke očekivano. Počelo je u suštini pritiskanjem lojalističkih paramilitaraca koji kontrolišu tržište drogom, a sad se naravno menja diskusija pa se priča o Brexitu i nekakvoj republikanskoj sahrani još iz juna gde je bilo 2000 ljudi uprkos lockdpwnu. 

Edited by theanswer
Link to comment

Sa ili bez droge, problem je u Brexitu i granici. Već 5 godina govorim, kao i mnogo pametniji od mene, da će ovo biti neminovno, kao i da rešenja nema. Kos gore bi bilo da se uvede granica na prelazima izmedju republike i Sirske. Lose-lose situacija. Hvala Borisu.

 

Usput, maločas je objavljeno da je umro princ Filip u 99. godini života, i nakon 73 godina braka sa kraljicom.

Link to comment
15 minutes ago, dragance said:

Sa ili bez droge, problem je u Brexitu i granici. Već 5 godina govorim, kao i mnogo pametniji od mene, da će ovo biti neminovno, kao i da rešenja nema. Kos gore bi bilo da se uvede granica na prelazima izmedju republike i Sirske. Lose-lose situacija. Hvala Borisu.

 

Usput, maločas je objavljeno da je umro princ Filip u 99. godini života, i nakon 73 godina braka sa kraljicom.

 

Da i da.

 

Neće biti nikakvih drugih vesti iz Britanije nekoliko dana.

 

99 godina. Da je poživeo još do stote, dobio bi telegram od Kra...

Link to comment

Namerio sam oko na lepu nekretninu kod Ormond parka u Belfastu. Ne svidja mi se ovo sada jer će biti još gore kako vreme odmiče, ako se nešto suštinski ne promeni kod dogovora. Jedino što će cena kuće da padne, ali za kojeg kurca ako bude ko TV Bastilja 9 marta okolo.

Link to comment
4 hours ago, dragance said:

Namerio sam oko na lepu nekretninu 

Idiom je

namerio sam se

ili

bacio sam oko

 

Izvinjavam se na offu

  • +1 1
Link to comment

Zapravo u ovom kontekstu treba nameračiti se, a ne nameriti se.

 

Y8Zahbs.png

 

(iz jednotomnog Rečnika srpskog jezika Matice srpske)

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Danas je 23. godisnjica potpisivanja 'Good Friday' sporazuma

 

Quote

Fourteen police officers have been injured during another night of "disgraceful" rioting in Belfast.

The worst violence on Friday night happened in the loyalist Tiger's Bay area and petrol bombs were also thrown in the nearby nationalist New Lodge.

It was the 12th night of disorder in recent days, during which time a total of 88 police officers have been hurt.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...