Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

21 minutes ago, ultra plasticni said:

Meni je Pokoravanje najbolje, al nisam citao sve, Prosireno podrucje borbe i ovo novo Ponistavanje.

 

Inace, sada citam james McBride Ožeži pa baži James Brown i potraga za američkim soulom

 

Hvala, uzecu Pokoravanje :)

Link to comment
10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pokoravanje treba citati kao satiru inače je jako frustrirajuce.

 

to bih usvojila kao opis i stav o njegovom stilu i inace. 

Link to comment

Citala Lanzarote i Pokoravanje.

Iritantan lik taj MU :sleep: mislim, gradi takav imidz.

 

Kad smo kod Francuza i Booka izdanja, kupila Emanuela Karera, knjigu Joga..ima par meseci i nikako da pocnem. Teska prica, depresija, pa sve odlazem. Mada sam Stankovicevu knjigu na tu temu procitala u dahu. Gledala sam Emanuela nedavno u emisiji Savremeni svetski pisci, lep je to format.

  • Hvala 1
Link to comment

ma da, sokira tetke

 

procitala sam nedavno evropsku krajnju desnicu jova bakica

knjiga mi je bila korisna da se uputim u temu ali lose je napisana i nije mnogo vise od kopi-pejsta wiki stranica

morala sam da se oporavljam radinom vucetic

 

 

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, morgana said:

ma da, sokira tetke

 

procitala sam nedavno evropsku krajnju desnicu jova bakica

knjiga mi je bila korisna da se uputim u temu ali lose je napisana i nije mnogo vise od kopi-pejsta wiki stranica

morala sam da se oporavljam radinom vucetic

 

Ochekivao bi vishe ako neko pishe o nechemu shto ga jako zanima...

Link to comment
7 minutes ago, Mel said:

 

Ochekivao bi vishe ako neko pishe o nechemu shto ga jako zanima...

 

svakako. 

knjiga nikako nije beskorisna ali je vrlo lijeno izvedena.

 

Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

 

svakako. 

knjiga nikako nije beskorisna ali je vrlo lijeno izvedena.

 

 

bukvalno sam pomislila to je kad upadnesh u lenjost ili ono vishe prosto nisi motivisan...

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Hamlet Strašni said:

Pokoravanje treba citati kao satiru inače je jako frustrirajuce.

ja sam ga poodavno procitao i shvatio kao satiru, iskreno i ne znajuci nesto vise o kompletnom kontekstu, tj. momentu kada je knjiga objavljena (2015.). sto je vise vreme prolazilo, vracajuci se unazad na glavnu premisu knjige, te vremena kada je ista objavljena, a 20ak godina nakon sto su ga vec optuzivali za anti-islamske stavove, sve sam blize stavu da je uelbek, sto bi dejan ilic rekao, jako "podmukao" pisac. pritom, ne mislim na los nacin, vec pre da je provokativan, da voli da zamuti vodu, zaljulja camac sa svake strane i da svako moze da ga interpretira na svoj nacin - neki da ga mrze ili optuzuju da on siri mrznju prema drugima, a drugi da ga slave.

 

inace, nesto kasnije sam procitao nesto mnogo ozbiljnije na temu medju-religijskih odnosa, tj. pre svega zapadnog nerazumevanja islama i dubljom analizom uzroka islamskog proleca - brodolom civilizacija amina malufa.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

procitao Grabovca - Poslije zabave... 

Uh, dva tri dana razmisljam sta je to sto fali romanu, mislim da sam skontao (a i ako nisam necu se vise baviti knjigom)  - kao da su 4 zapoceta romana ili pripovetke, sve 4 nedoradjene i nezavrsene, vise prica se vrti u krug - neke ostaju potpuno nedorecene i ne znam zasto su uopste deo knjige,

to je problem kad pises o sebi i stvarima koje ti se desavaju u zivotu - ispricas neku pricu koja ti se desila, spomenes neki lik i pocnes da ga opisujes a niti on ima ulogu u prici niti ima svrhu osim dodavanja ukupnog broja strana - da pises o necemu sto izmisljas te price moraju da imaju funkciju... 

Najzreliji i najjaci deo je sigurno secanje i opisivanje oca i njegovog zivota - samo zato sto je prica konacna - i cale je pokojni - inace bi bila lose zavrsena kao i sam roman, ovako je oivicena stvarnostu iako na kraju dodaje neke licne fantazije o matorom kog nije poznavao dobro i malo je nafilovao za kraj ali cak je i to ok. 

ostale price,  iako se potencira kako su surove, opasne, strasne, eksplicitne nisu ni jednu mrvicu to, dogadjaj oko kog se vrti prica je strasan ali to nije nista novo u knjizevnosti - sa nekim naivnim detaljima (da ne ulazim u spojlere jelte) u sredini prica ponovnog druzenaj sa decom iz kraja i nekih 20 stranica ovakvkog dijaloga: 
- secas se onog kad smo ono 

- ne znam o cemu pricas


- cekaj ti se stvarno ne secas ONOG kad je ono bilo

- ne znam na sta mislis


- ti se zaista ne secas??? 

- ne razumem na sta ciljas? 
 

- ti si sve zaboravaio???? 

- secam se da smo se druzili kad smo bili deca

- a onda se ne secas onog dana kad je ono?? zezas me, pa ti si sve zaboravio....


Roman je los, iako ima citljivih delova, ne znam kako se ovakve stvari objave - gde su urednici, gde je neko da procita ovo i kaze ovo poglavlje ti ne treba, ovo je lose, ovde se ponavljas, ovde siris nepotrebnu pricu koju ne dovrsis, ovaj kraj je potpuno nelogican nakon svega itd itd - ne znam kako se objavilo ovo a kamoli kako je ovo dobilo nagradu...
ali ok, spominje da su i srbi billi ratni zarobljenici pa mozda zato. ili mozda ziri ima neku kvotu dali smo prosle godine tvom drugaru ove godine moramo nekom random liku... 

od ovosezonskih imam Pistala i Matijevica Pakrac, i mislim vec ovako na prvu loptu da su bolji... 

  • Hvala 1
Link to comment
On 15. 2. 2024. at 14:36, Pečorin said:

Ja baš dobio elementarne čestice. Pa, kad dođe na red.

 

po mom misljenju najbolja uelbekova knjiga. platforma mi je takodje dosta dobra.

 

karta i teritorija, pokoravanje, lanzarote i serotonin su mi ipak nivo ispod.

 

tako da @morgana daj novu sansu tom starom provokatoru citajuci platformu.

Edited by Sundance Kid
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...