Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

vidim na netu masovno odusevljavanje cesljugarom done tart. ja sam na pola i na rubu da knjigu ostavim neprocitanom.

prvih cca 200 strana izgledala mi je pripovjedacki odlicno mada tematski kic i derivativno. 

sad mi vise ne djeluje pripovjedacki odlicno.

savjeti, iskustva? tj, postane li bolja?

 

Link to comment
45 minutes ago, morgana said:

 

prvih cca 200 strana izgledala mi je pripovjedacki odlicno mada tematski kic i derivativno. 

 

Nisam čitao "Češljugar", ali njena "Tajna istorija" je baš ovakav utisak ostavila na mene.

 

S tim što mi je sve vreme bilo pripovedački odlično, ne samo prvih 200 strana.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Milošica said:

Nisam čitao "Češljugar", ali njena "Tajna istorija" je baš ovakav utisak ostavila na mene.

 

S tim što mi je sve vreme bilo pripovedački odlično, ne samo prvih 200 strana.

 

tenks. probacu jos 50ak strana pa ako ne ide, ostavljam.

srecom se brzo i lako cita.

Link to comment
On 19. 3. 2024. at 13:46, morgana said:

vidim na netu masovno odusevljavanje cesljugarom done tart. ja sam na pola i na rubu da knjigu ostavim neprocitanom.

prvih cca 200 strana izgledala mi je pripovjedacki odlicno mada tematski kic i derivativno. 

sad mi vise ne djeluje pripovjedacki odlicno.

savjeti, iskustva? tj, postane li bolja?

 

 

ne znam ali video sam jednu meni lepu i zanimljivu misao pre nekog vremena i saznao sam da je iz knjige tajna istorija done tart i naravno kupim knjigu i evo je stoji na komodi i ceka da bude procitana u moru knjiga i obaveza.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Sundance Kid said:

 

ne znam ali video sam jednu meni lepu i zanimljivu misao pre nekog vremena i saznao sam da je iz knjige tajna istorija done tart i naravno kupim knjigu i evo je stoji na komodi i ceka da bude procitana u moru knjiga i obaveza.

 

nisam citala, milosica kaze da je ok, a i jos neki forumasi ranije.

javi utiske kad stigne na red :)

 

  • +1 1
Link to comment
On 20. 2. 2021. at 16:01, decak Kejt said:

završila "The Goldfinch" Donne Tartt. i dobro me je izvozala, baš dobro, i u melanholiju, i u umetnost, prijateljstva, izbore... 

 

 

 

evo, @morgana, kopala sam da nadjem svoje utiske.  

nije epohalno delo, ali ostale su mi neke priče i scene baš žive u sećanju; ima nekih nepredvidivih obrta i tumbanja, ali u principu mislim da nije gubljenje vremena ako je pročitaš.

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, decak Kejt said:

 

evo, @morgana, kopala sam da nadjem svoje utiske.  

nije epohalno delo, ali ostale su mi neke priče i scene baš žive u sećanju; ima nekih nepredvidivih obrta i tumbanja, ali u principu mislim da nije gubljenje vremena ako je pročitaš.

 

hvaka, ako je tako nastavicu da citam :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas uhvatih malo Kristiana Novaka u Nedeljom u 2. 
Jel ga čitao neko? Vidim ima tri romana kod Makarta. 

Link to comment

Citala sam Ciganina, a imam i Crnu mati zemlu koju tek treba da citam, mada su moje knjige izdanja Knjizevne radionice Rasic, nisam znala da ga i Makart izdaje.

Slusala sam Kristiana davno nekad kod Galeba, zanimljiv lik.

Ciganin je odlicna knjiga, nije lak za citanje, kako zbog teske price, tako delom i zbog jezika (medjumurski kajkavski dijalekat - ako se tako zove, nisam bas sigurna, ali se da razabrati :) i nije cela knjiga njime pisana). Pripovedacki zrelo i tematski aktuelno delo. Plus originalno, mogu da kazem da me ne podseca na bilo sta drugo sto sam citala.

U svakom slucaju, preporuka.

  • Hvala 3
Link to comment
3 hours ago, John Coltrane said:

Danas uhvatih malo Kristiana Novaka u Nedeljom u 2. 
Jel ga čitao neko? Vidim ima tri romana kod Makarta. 

 

Unikatna književna pojava. 

Ja sa Novakom imam samo jedan problem - brzo pročitam njegove knjige, pa onda moram nekoliko godina da čekam do sledeće.

U januaru kod nas izdat "Slučaj vlastite pogibelji", i progutao sam ga vrlo brzo. Na tragu estetike prethodna dva dela - Črna mati zemlja i Ciganin al najljepši.

  • Hvala 2
Link to comment
2 hours ago, decak Kejt said:

Enes Halilović, "Ljudi bez grobova".

 

pročitala je u dahu, tokom jednog dužeg leta, odlična.

Dopala se i meni ta knjiga, isto sam je procitala u cugu.

Link to comment
5 hours ago, decak Kejt said:

Enes Halilović, "Ljudi bez grobova".

 

pročitala je u dahu, tokom jednog dužeg leta, odlična.

Enes piše brutalističku književnost, iz stomaka, u stomak.

Ako nisi, preporuka i za "Ako dugo gledaš u ponor", knjigu koju je napisao mislim pre "Ljudi".

  • +1 2
Link to comment

Viktor Jerofejev “Akimudi”.

 

Sta je ovo?!?!

 

Nisam citala Jerofejeva ranije, da li je trebalo da krenem od neke druge knjige, da se malo priviknem, ili je sve ovako?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...