Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Akcija u Laguni danas i sutra(20% 35%40%). Pa tako:

Sveopšta istorija beščašća 360

Život pre čoveka 530

 

Zarobljeni um 480

Samo nam ale fale 600

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Vredi pogledati sta nude, to su ok popusti. Mislim da cu uzeti nesto od Etgara Kereta, imam jednu njegovu zbirku prica i dopada mi se. 

Vidim da je Laguna izdala i Ljubu Zivkova :heart:.

Link to comment
3 hours ago, makondo said:

Akcija u Laguni danas i sutra(20% 35%40%). Pa tako:

Sveopšta istorija beščašća 360

Život pre čoveka 530

 

Zarobljeni um 480

Samo nam ale fale 600

 

Ljuba Živkov

FARKAŽDIN

599

  • Hvala 2
Link to comment

ja cu ovog puta da preskocim, jer se uglavnom zakacim za nelagunina izdanja, pa onda kupim gomilu knjiga, a popust i ne bude bas narocit.

neko je pominjao da cita - ili da hoce da cita - infinite jest. ima li kakvih impresija? 

Link to comment

Ostavi svet za sobom, procitao dok sam lezao bolestan za dan i sta znam, snimljen je film ali koliko vidim izmenjena je radnja u odnosu na knjigu. Vise se bavi nasim zavisnostima od svih modernih stvari i uzimanja istih zdravo za gotovo a manje smakom sveta koji se naslucuje u pozadini. Od mene jedna 3/5 ocena. Mada ja sam uvek bio fan tih apokalipticnih filmova i knjiga tako da citam sta mi padne pod ruku.

Edited by Moća
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nastavila sam sa biografijama Obrenovića, ali jako je mali izbor u sdve biblioteke u koje idem. Jedna biblioteka nije imala ništa o Mihajlu (možda zbog više ne ni toliko aktuelnog filma), a u drugoj sam našla dosta debelu knjigu koju je napisao čovek koji nije istoričar, već pravnik; ali po napisanom se vidi da je čovek celog života maštao da bude Mir-jam, ili scenarista telenovela. 
Elem, iako prati Mihajlov život hronološki, na vrlo malo mesta se pominje datum kada se nešto dogodilo, a retko i godina uopšte. Stranice i stranice su dijalozi koje Mihajlo vodi u spavaćoj sobi sa ženom, ili sa slučajnom prolaznicom u Parizu. 
Vanbračna veza sa Marijom iz Rogaške Slatine je opisana, takođe uz dosta dijaloga koji se vrše nasamo, recimo u zabačenoj šumi. Dvadeset stranica kasnije, onako uzgred se pominje Mihajlov vanbračni sin iz te veze. Ja onako zbunjena, "ma nisam valjda toliko rasejana da sam preskočila čitavo poglavlje", prevrćem strane unazad i ne spominje se nigde ništa o tome, raskinuo je vezu "koja je nemoguća za njega" i to je to. Posle guglam i stvarno imao čovek sina, koga je izdržavao kasnije, kao i njegovu majku.

 

Ali simpatično mi je bilo ovo čitanje, pogotovo zbog izraza koje upotrebljava "nema sa Rusima labavo", "Englezi okrenuli ćurak" itd. Pisac se zove Vukadin Sretenović i svakako jedan :hail:za njega.

 

A Mihajlo nesrećan lik... Baš nekako melanholija i tuga, čovek iščupan iz Srbije, gajen van nje, pa posle vraćen na nju. Jedan ne mnogo srećan život, i na privatnom i na vladarskom planu - čivek je želeo da bude pesnik, ali šta će, mora da bude knez...

  • +1 2
Link to comment
On 4.12.2023. at 16:01, Milošica said:

Saznao sam da sam najverovatnije iz Vasojevića, između Kolašina i Andijevice.

 

Šta da čitam od Njegoša osim Gorskog vijenca?

Vidi za Vasojeviće je "uvreda" da im kažeš da su crnogorci. Pa tako i biraj...

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Milan Glavaski, Dan na Tisi

 

Neobicno je da pesme koje uglavnom znas i naucuo si uz muzicku podlogu  citas na drugi nacin, dajuci im sopstveni ritam.

 

Ne znam da li jos neko to radi kada cita poeziju, ali ja na pocetku zmureci otvorim zbirku na nekoj random strani i procitam tu pesmu kao prvu. I ubedim sebe da je u njoj neka vazna poruka :). Nekad i bude.

Link to comment

R. Kiosaki - Bogati otac, siromašni otac

hvalili je mnogi oko mene u poslednje vreme, pa rekoh da se i sam uverim da li valja.

 

Link to comment
57 minutes ago, vookela said:

R. Kiosaki - Bogati otac, siromašni otac

hvalili je mnogi oko mene u poslednje vreme, pa rekoh da se i sam uverim da li valja.

 

Pa jel valja?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...