Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

13 minutes ago, morgana said:

 

poster jeste posveta maurovicu, zato njegos drzi noge u moru njegovog rodnog kraja.

radjen je kao jedan od plakata za hercegnovski strip festival, mislim 2016, kad je kordej bio jedan od gostiju.

Hvala!

Kada sam poslednji put prolazio kroz Muo, pre više od 10 godina, stao sam da pokušam da pronađem Maurovićevu rodnu kuću, ali sam brzo odustao. Žena i sin nisu bili raspoloženi za takvu vrstu istraživanje. U međuvremenu sam čuo da su postavili spomen ploču.

Fibra priprema Artist edition Gričke vještice. Skeniraće originalan materijal. Srećom za ovaj strip ga ima dovoljno. Očekujem da će to biti spektakularno izdanje.

Ove godine, izašla je knjiga "Maurović, od Mua do Mua" Veljka Krulčića, izdavač MZ Muo, ali je još uvek nisam video u Srbiji.

 

 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, klimt said:

Hvala!

Kada sam poslednji put prolazio kroz Muo, pre više od 10 godina, stao sam da pokušam da pronađem Maurovićevu rodnu kuću, ali sam brzo odustao. Žena i sin nisu bili raspoloženi za takvu vrstu istraživanje. U međuvremenu sam čuo da su postavili spomen ploču.

Fibra priprema Artist edition Gričke vještice. Skeniraće originalan materijal. Srećom za ovaj strip ga ima dovoljno. Očekujem da će to biti spektakularno izdanje.

Ove godine, izašla je knjiga "Maurović, od Mua do Mua" Veljka Krulčića, izdavač MZ Muo, ali je još uvek nisam video u Srbiji.

 

 

 

 

vjerujem da bi iz mz muo bili radi da ti posalji knjigu

 

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, klimt said:

Znaš li odakle potiče crtež Njegoša Igora Kordeja?

Interesantno mi je da drži i pokazuje kaiš Maurovićevog stripa ("Trojica u mraku" ili "Sedma žrtva", jednog od ta dva 100%).

Nije iz Trojice u mraku, prelistao sam sada.

 

  • +1 1
Link to comment

završio sam sa čitanjem vrlo interesantne knjige.

ana zegers "tranzitna viza" u originalu "transit".

 

narator je mladi nemac, begunac iz logora za nepodobne nemce. beži u francusku neposredno pred invaziju na nju, posle ulaska kukastog krsta u pariz beži u marsej i tamo nastaje jurcanje za brodskom kartom ulaznom vizom neke države, tranzitnim vizama drugih država, izlaznom francuskom i boravišnim izbegličkim papirima. začinjeno njegovim lažnim identitetom, opsednutošću ženom pokojnika čiji je identitet prisvojio i sopstvenim hoću-neću u izbeglištvo. preporučujem za čitanje. može da se poredi sa remarkovom "noći u lisabonu"

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, đorđe geprat said:

završio sam sa čitanjem vrlo interesantne knjige.

ana zegers "tranzitna viza" u originalu "transit".

 

narator je mladi nemac, begunac iz logora za nepodobne nemce. beži u francusku neposredno pred invaziju na nju, posle ulaska kukastog krsta u pariz beži u marsej i tamo nastaje jurcanje za brodskom kartom ulaznom vizom neke države, tranzitnim vizama drugih država, izlaznom francuskom i boravišnim izbegličkim papirima. začinjeno njegovim lažnim identitetom, opsednutošću ženom pokojnika čiji je identitet prisvojio i sopstvenim hoću-neću u izbeglištvo. preporučujem za čitanje. može da se poredi sa remarkovom "noći u lisabonu"

 

Čitajući tvoj opis jasno mi je Pecoldov "Tranzit" baziran na ovom delu (ali nije čista ekranizacija, npr. u filmu nike naznačeno u kom se vremenu uopšte dešava - deluje moderno i starije istovremeno). Preporuka za njega.

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, đorđe geprat said:

završio sam sa čitanjem vrlo interesantne knjige.

ana zegers "tranzitna viza" u originalu "transit".

 

narator je mladi nemac, begunac iz logora za nepodobne nemce. beži u francusku neposredno pred invaziju na nju, posle ulaska kukastog krsta u pariz beži u marsej i tamo nastaje jurcanje za brodskom kartom ulaznom vizom neke države, tranzitnim vizama drugih država, izlaznom francuskom i boravišnim izbegličkim papirima. začinjeno njegovim lažnim identitetom, opsednutošću ženom pokojnika čiji je identitet prisvojio i sopstvenim hoću-neću u izbeglištvo. preporučujem za čitanje. može da se poredi sa remarkovom "noći u lisabonu"

Čitam tvoj tekst i setim se Noći u Lisabonu i kako bih pročitao ponovo nešto slično, kad ti na kraju spominješ istu knjigu. Hvala za preporuku. 

Link to comment
On 4. 12. 2023. at 16:01, Milošica said:

Saznao sam da sam najverovatnije iz Vasojevića, između Kolašina i Andijevice.

 

Šta da čitam od Njegoša osim Gorskog vijenca?

 

Svi smo brte. Ne morash zbg toga da chitash Gorski vijenac ako vec nisi do sad.

Kreni prvo od Marka Miljanova, to je taj neki max za vas za vas koji ste sabili 25 a da niste chitali Njegosha.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
On 6. 12. 2023. at 21:01, đorđe geprat said:

sada sam počeo sa "palikućama" - džen karson. zanimala me severna irska. i ona druga. gledao sam filmove, TV serije, čitao. ovo je jedna dopuna.na početku sam. 30 stranica.

 

Djorjde, ako imate mogućnost preko nekog VPN (ili ako ima na trafikama™) obavezno pogledajte ovo

 

https://www.bbc.co.uk/iplayer/episodes/p0ff7cg0/once-upon-a-time-in-northern-ireland

 

 

Ja sam na pola Grada u zrcalu od Mirka Kovača. Nije ni čudo odakle dolazi ona tama i ona mistika u njegovim knjigama.

Ne ispuštam je iz ruku.

Link to comment
4 minutes ago, John Coltrane said:

 

Djorjde, ako imate mogućnost preko nekog VPN (ili ako ima na trafikama™) obavezno pogledajte ovo

 

https://www.bbc.co.uk/iplayer/episodes/p0ff7cg0/once-upon-a-time-in-northern-ireland

 

 

Ja sam na pola Grada u zrcalu od Mirka Kovača. Nije ni čudo odakle dolazi ona tama i ona mistika u njegovim knjigama.

Ne ispuštam je iz ruku.

žao mi je, nemam mogućnost, na žalost ne umem ni da skidam sa torenta. nemam ni nekoga ko ume. imao sam "vetar koji njiše ječam", imam "bloody sunday" i crying game"

Link to comment
14 hours ago, John Coltrane said:

Ja sam na pola Grada u zrcalu od Mirka Kovača. Nije ni čudo odakle dolazi ona tama i ona mistika u njegovim knjigama.

Ne ispuštam je iz ruku.

 

čeka red kod mene na polici. dosta dugo se kanim da krenem s čitanjem.

 

inače, čitam ovih dana vrata od utrobe pa sam našao i seriju večernja zvona (ima na yt) koja je rađena po knjizi (kovač pisao scenario, naravno). glavne uloge igraju šerbedžija, miodrag krivokapić, ljiljana blagojević i petar božović, uz odličnu epizodu zijaha sokolovića.

Link to comment
2 hours ago, Sundance Kid said:

 

čeka red kod mene na polici. dosta dugo se kanim da krenem s čitanjem.

 

inače, čitam ovih dana vrata od utrobe pa sam našao i seriju večernja zvona (ima na yt) koja je rađena po knjizi (kovač pisao scenario, naravno). glavne uloge igraju šerbedžija, miodrag krivokapić, ljiljana blagojević i petar božović, uz odličnu epizodu zijaha sokolovića.


On i Lordan su dobitna kombinacija. 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...