Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Upravo sam poceo da citam Dablince, Dzejmsa Dzojsa.Procitao sam odavno Portret umetnika u mladosti i Uliksa, ali Dablinci su mi nekako uvek bezali do sad. Konacno ih nadjoh u biblioteci.

Link to comment
Upravo sam poceo da citam Dablince, Dzejmsa Dzojsa.Procitao sam odavno Portret umetnika u mladosti i Uliksa, ali Dablinci su mi nekako uvek bezali do sad. Konacno ih nadjoh u biblioteci.
uh,strašna je to knjiga. :wub:
Link to comment
uh,strašna je to knjiga. :wub:
Pa, 1 je James Joyce! :DZa sad sam procitao samo prvu pricu, Sestre.

Interesantno je da se prica zove po sestrama koje se pojavljuju tek pred kraj, kad docekuju goste (koji su inace glavni likovi u ovoj prici, tacnije decak koji pricu i prica) koji dolaze da im izjave saucesce.

Link to comment

Malo pop-literature:2404553_BZ8894514_big.jpgJan Off - Vorkriegsjugend (200 Gramm Punkrock)Jedan iskren, lican i duhovit insajderski osvrt na (nemacku) pank scenu 80-ih. Uz vrlo fino doziranu duhovitost na sopstveni racun. Zanimljiv stil, a brzo i lako se cita. Ko zna nemacki - preporucujem.

Link to comment
Pa, 1 je James Joyce! :DZa sad sam procitao samo prvu pricu, Sestre.

Interesantno je da se prica zove po sestrama koje se pojavljuju tek pred kraj, kad docekuju goste (koji su inace glavni likovi u ovoj prici, tacnije decak koji pricu i prica) koji dolaze da im izjave saucesce.

:wub: jedna od mojih omiljenih...btw... čkolska lektira "Braća Karamazov" je na redu... :) Edited by sarište
Link to comment
K1038.jpgMoj prvi Murakami i potpuno sam odusevljen... Mada mi kazu da ima i boljih dela od ovog, nesto se plasim da nece mi ispuniti sada ovako visoka ocekivanja... :wub:
Link to comment

Severna svetlost po kojoj je snimljen Zlatni kompas(koji jos uvek nisam gledao jer kad god mogu praktikujem prvo knjigu pa onda film) I jako mi se svidja ima tu svega za nas veliku decu.

Link to comment

лучшая страна в мире / эрленд лу, 2005.fakta om finland / erlend loe, 2001.lienarni roman o vodostaju i transfiguraciji. uporedljiv sa smrtom u veneciji.da je mircea eliadea znao da napise roman*, stivo bi moglo da izgleda nalik.__________*jedva docitao svojevremeno devicu kristinu, treshoror iz 1936.

Link to comment

Danilo Kis - Grobnica za Borisa Davidovica.Sledece ce biti nesto drudod tipa, pa onda nazad u logore sa Solzenjicinom

Edited by Hustler
Link to comment
da je mircea eliadea znao da napise roman...
roman nije, ali jeste zbirku prica: na ulici mantuleasa, izdala niska gradina, kasnih osamdesetih. preporuka.poz
Link to comment

zbirka pripovedaka koja sadrzi novelu 'pe strada m?ntuleasa' se kod mene zove 'гадание* на камешках / gatanje na kamencicima',kuriozitetraritetno izdanje ImVerdenVerlag-a na ruskom, munchen, 2005.[a o djevici k. su i kino slikali;uzgred, gledao li je neko novog kopolu frensisa forda i tinereţe fără de tinereţe?]___________* editoare bez editoarea, zbirka se po pripovetKi zapravo zove 'гадальщик';sto ce reci mushkinja sto gata/vraca.e sad kako je u mom selu genderna podela gatanja neprikosnovena..

Edited by makaronee
Link to comment

nismo se razumeli :D nisam mislila da nije napisao, nego da nije umeo da napise dobar.da, verovatno je ta zbirka u raznim zemljama nazivana po prici koja se uredniku cinila najupecatljivijom. ali, to je sigurno to. pet-sest novela, sa elementima fantastike, magije, folklora.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...