Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

zato sam i spomenula. nekoliko puta sam čula ozbiljne pohvale za njegovu poeziju, za romane ne...bila sam na književnoj večeri 2008. gde je predstavljao ova prva dva romana i govorio je o trećem, tj o trilogiji. tad sam dobila drugu, pa sam uzela iz biblioteke i prvu. malo su mi se pomešale radnje... ali nisam bila zadovoljna, toga se sećam uzeću žutu i ja ovih dana, da zaokružimo
1. slaganje: joj. ni ja bas nisam zadovoljna. takoreci sam nezadovoljna.ima simpaticnih anegdota, ali dobar deo trilogije me je podsetio na pisma citalaca iz cestite srpske reci. prva je prilicno losa, druge dve pomalo i ponegde prihvatljive. 2. priznanje: u cilju socijalizacije, sabornosti i ponovnog uspostavljanja delimicno srdacnih diplomatskih odnosa sa delom zenskog dela kolektiva, pristala uzeti na citanje jedi, moli, voli. probala - tako mi mirjane bobic mojsilovic i svih ekonomski isplativih oblika smisla™ i sustine™ - ali, ne ide, nikako. tuga praznine.3. kasnjenje: tek sada dospeo na red mekartijev krvavi meridijan. polako se nasladjujem svakom krvavom, socnom i preciznom recenicom - o ritmu i atmosferi da i ne govorimo.
Link to comment

Veliki :wub: i najtoplija preporuka za "Roman o Londonu", koji ovih dana ponovo pročitavam, ali sa većom čitalačkom pažnjom/koncentracijom nego kad sam ga prvi put overio (jbg, bio vrlo mlad i pijan).

Edited by Willow
Link to comment
2. priznanje: u cilju socijalizacije, sabornosti i ponovnog uspostavljanja delimicno srdacnih diplomatskih odnosa sa delom zenskog dela kolektiva, pristala uzeti na citanje jedi, moli, voli. probala - tako mi mirjane bobic mojsilovic i svih ekonomski isplativih oblika smisla™ i sustine™ - ali, ne ide, nikako. tuga praznine.
samo se ti zezaj s komercijalnom suštinom, ali mene je EPL, doduše u filmskom agregatnom stanju, doveo do 1 spoznaje i to posle samo 40' delovanja: naime, shvatila sam da ipak postoji nešto što ne mogu da odgledam do kraja. (posle nekog tvajlajta sam se osilila i pomislila da je nebo granica :blush:) EPL me je podsetio da će krotki naslediti zemlju i da je skromnost najveća vrlina. uniščio me je, da tako kažem. što me dovodi do poente posta („don't worry getting to your point, lemon, i'm going to live forever“, dž. donagi): pošto odavno znamo da je količina suštine direktno proporcionalna količini uloženih novaca – savetujem ti da pogledaš (kolko možeš) film i kažeš kako si pročitala knjigu. a) isposlovaćeš smisao i sabornost pre roka. i b) svako bar jednom u životu treba da pogleda film i posle laže kako je čitao knjigu. to je ono što nas razlikuje od zveri. -_-
Link to comment
Mnogo zanimljivo... Merchants-of-Doubt.png
Evo zavrsnice moje (pre)duge recenzije ove knjige koja je napisana na engleskom, a ovde je (bez ikakvih izmena) prenosim prevedenu nazad na srpski od strane Google Translate. GT je pogodio sustinu onog sto sam hteo da kazem, pa da se ne mlatim i prevodim samog sebe.Књига је, међутим, одличан у свом опису напада мале али утицајне групе појединаца (укључујући и неке веома цењени научници) на скоро свим научним достигнућима која би могла или да захтевају пропис владе или интервенције. Међутим, дубље анализе у тексту је у суштини амерички дискурс и не узима у обзир много шири спектар узрока проблема животне средине и злоупотребе науке које се јављају редовно у остатку света. Док погрешно ради неких америчких заговорници слободног тржишта што је обелодањено у овој књизи је абхорент и информације око отварања, посао би био потпунији од стране гледајући ширу слику и заштиту животне средине и науке дискурси који нису претежно Американац. Књига се, међутим има много оправданих критика слободног тржишта фундаментализам. Они који верују у вредности слободног предузетништва, а не неки нови облик социјализма, као алтернатива, треба да размислите о овом: слободно тржиште идеологија би добро да са мање фундаментализма и више размишљају изван оквира, већ јасно мора 21. века ажурирање , а не конзервативизам и традиционализам. И наравно, треба да почнете да размишљате озбиљно о укључивању "негативних екстерналија" у калкулацију трошкова производње. Природа и обим заштите животне средине изазова парадигматицалли данас другачија, то није нешто што може да "оснивачи" од аустријске школе економије су чак и зна о томе. Време је за надоградњу.
Link to comment
samo se ti zezaj s komercijalnom suštinom, ali mene je EPL, doduše u filmskom agregatnom stanju, doveo do 1 spoznaje i to posle samo 40' delovanja: naime, shvatila sam da ipak postoji nešto što ne mogu da odgledam do kraja. (posle nekog tvajlajta sam se osilila i pomislila da je nebo granica :blush:) EPL me je podsetio da će krotki naslediti zemlju i da je skromnost najveća vrlina. uniščio me je, da tako kažem. što me dovodi do poente posta („don't worry getting to your point, lemon, i'm going to live forever“, dž. donagi): pošto odavno znamo da je količina suštine direktno proporcionalna količini uloženih novaca – savetujem ti da pogledaš (kolko možeš) film i kažeš kako si pročitala knjigu. a) isposlovaćeš smisao i sabornost pre roka. i b) svako bar jednom u životu treba da pogleda film i posle laže kako je čitao knjigu. to je ono što nas razlikuje od zveri. -_-
hvala na dobronamernim savetima i empatiji. ali bilo bi mi malo glupo da lazem zene sa kojima se konstantno trudim da budem sto manje otvorena i direktna happy.gifu sustini, ko ih jebe, necu da bacam jos 2 sata svog (savrseno ispunjenog i bremenitog smislom) zivota na lagunasice. zver sam.btw, sad je i instruktorka u teretani pocela da mi preporucuje knjige - al jebiga, za dobru definiciju nesto mora i da se istrpi.
Evo zavrsnice moje (pre)duge recenzije ove knjige koja je napisana na engleskom, a ovde je (bez ikakvih izmena) prenosim prevedenu nazad na srpski od strane Google Translate. GT je pogodio sustinu onog sto sam hteo da kazem, pa da se ne mlatim i prevodim samog sebe.Књига је, међутим, одличан у свом опису напада мале али утицајне групе појединаца (укључујући и неке веома цењени научници) на скоро свим научним достигнућима која би могла или да захтевају пропис владе или интервенције. Међутим, дубље анализе у тексту је у суштини амерички дискурс и не узима у обзир много шири спектар узрока проблема животне средине и злоупотребе науке које се јављају редовно у остатку света. Док погрешно ради неких америчких заговорници слободног тржишта што је обелодањено у овој књизи је абхорент и информације око отварања, посао би био потпунији од стране гледајући ширу слику и заштиту животне средине и науке дискурси који нису претежно Американац. Књига се, међутим има много оправданих критика слободног тржишта фундаментализам. Они који верују у вредности слободног предузетништва, а не неки нови облик социјализма, као алтернатива, треба да размислите о овом: слободно тржиште идеологија би добро да са мање фундаментализма и више размишљају изван оквира, већ јасно мора 21. века ажурирање , а не конзервативизам и традиционализам. И наравно, треба да почнете да размишљате озбиљно о укључивању "негативних екстерналија" у калкулацију трошкова производње. Природа и обим заштите животне средине изазова парадигматицалли данас другачија, то није нешто што може да "оснивачи" од аустријске школе економије су чак и зна о томе. Време је за надоградњу.
tako je, druze indi.jedina malo da usavrsio ti na stil pisanje.kad sam vec zasela ovde, zna li neko sta ima na srpskom od roberta bolanja i da li se nesto posebno preporucuje?
Link to comment
kad sam vec zasela ovde, zna li neko sta ima na srpskom od roberta bolanja i da li se nesto posebno preporucuje?
heh, moraces opet u lagunu, ako je negde ostao neki primerak. cile nocu je objavljen 2007, ali em sto mu je to najmanje dobro delo, em je prevod stvarno los.bolano je cudak, mora se navici na te njegove xxxl recenice i anegdote koje naizgled vode u jos vecu digresiju, a u stvari se covek tako sjajno sprdao sa avangardom i pomoom da je to pravo uzivanje.ako se dobro secam, u 2666 (koja moze da posluzi i kao hladno oruzje) jedna recenica pri pocetku traje cetiri strane. ali sve je jasno, majke mi. Edited by luba
Link to comment
heh, moraces opet u lagunu, ako je negde ostao neki primerak. cile nocu je objavljen 2007, ali em sto mu je to najmanje dobro delo, em je prevod stvarno los.bolano je cudak, mora se navici na te njegove xxxl recenice i anegdote koje naizgled vode u jos vecu digresiju, a u stvari se covek tako sjajno sprdao sa avangardom i pomoom da je to pravo uzivanje.ako se dobro secam, u 2666 (koja moze da posluzi i kao hladno oruzje) jedna recenica pri pocetku traje cetiri strane. ali sve je jasno, majke mi.
2666 mi je vec preporuceno, uz napomenu da se ne isplati kloniti se surovosti ljudske prirode :) hvala, kopacu malo, pa makar i po laguni (ovo je, naravno, preterivanje, moze se tamo stosta valjano pronaci)
Link to comment
heh, moraces opet u lagunu, ako je negde ostao neki primerak. cile nocu je objavljen 2007, ali em sto mu je to najmanje dobro delo, em je prevod stvarno los.bolano je cudak, mora se navici na te njegove xxxl recenice i anegdote koje naizgled vode u jos vecu digresiju, a u stvari se covek tako sjajno sprdao sa avangardom i pomoom da je to pravo uzivanje.ako se dobro secam, u 2666 (koja moze da posluzi i kao hladno oruzje) jedna recenica pri pocetku traje cetiri strane. ali sve je jasno, majke mi.
2666 mi je vec preporuceno, uz napomenu da se ne isplati kloniti se surovosti ljudske prirode :) hvala, kopacu malo, pa makar i po laguni (ovo je, naravno, preterivanje, moze se tamo stosta valjano pronaci)
I "Svetovi" su nekoć objavili izbor priča "Isprave za ples" kao i "Udaljenu zvezdu", ali su oni sad već počivša izdavačka kuća (nasledila ih je "Adresa" - sve je isto, samo je naziv promenjen...) "Čile noću" imaš i kao "Čileanski nokturno" u Hrvatskoj kod AGMa, a prošle godine su izdati i "Divlji detektivi" u kući "Vuković & Runjić"...Btw, koliko znam, "Laguna" planira da ove godine objavi "2666".
Link to comment

Jedna ljubav, Dina Bucatija. Duša me boli zbog Antonija Doriga, ona šugava sponzorušica ga jebe, kožu mu skida s leđa, znam da će da bude tužan kraj, ali eto...

Link to comment
I "Svetovi" su nekoć objavili izbor priča "Isprave za ples" kao i "Udaljenu zvezdu", ali su oni sad već počivša izdavačka kuća (nasledila ih je "Adresa" - sve je isto, samo je naziv promenjen...) "Čile noću" imaš i kao "Čileanski nokturno" u Hrvatskoj kod AGMa, a prošle godine su izdati i "Divlji detektivi" u kući "Vuković & Runjić"...Btw, koliko znam, "Laguna" planira da ove godine objavi "2666".
hvala na iscrpnim informacijama, boldovano mi je vec obecano.super ste, forumasi :)
Link to comment
Jedna ljubav, Dina Bucatija. Duša me boli zbog Antonija Doriga, ona šugava sponzorušica ga jebe, kožu mu skida s leđa, znam da će da bude tužan kraj, ali eto...
bravo!za izbor
Link to comment

Danas počela da čitam:2195251543_e7211bf97b.jpgI to u originalu, iako znam da je prevedena i da ima da se nađe, Laguna izdala.Ali ne, ja hoću da se pravim mnogo pametna. Cena toga je da se maltene ceo jbn dan bavim prevođenjem i maltretiram da bi prešla jedva 50 strana. Sa razumevanjem, je l. Inace, ovde na forumu, negde, na nekom random topiku, sam prvi put čula za ovu knjigu, videla preporuku i za sada je odlična.Ispravka! Prvih 50ak strana su obećavajuće.

Link to comment

Opet ja sa non-fiction... Fascinantna knjiga, i potpuno pesimisticka.Requiem_for_a_Species.jpg

Clive Hamilton offers a compelling description of a world transformed by climate change—and explains why we won’t stop climate change even though we know it will destroy us.This book does not set out to raise the alarm again to encourage us to take radical measures to head off climate chaos. There have been many books and reports in recent years explaining just how dire the future looks and how little time we have left to act.This book is about why we have ignored those warnings, and why it may now be too late. It is a book about the frailties of the human species as expressed in both the institutions we built and the psychological dispositions that have led us on the path of self-destruction. It is about our strange obsessions, our hubris, and our penchant for avoiding the facts. It is the story of a battle within us between the forces that should have caused us to protect the Earth—our capacity to reason and our connection to Nature—and those that, in the end, have won out—our greed, materialism and alienation from Nature. And it is about the 21st century consequences of these failures.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...