Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Haj'te ako može neki komentar valja li ovaj printer/skener za 110€...HP LaserJet Pro M1132 Multifunction Printer... u ovakvoj podvarijanti:

Hewlett-Packard laserski štampač M 1132 CE847A Funkcije: štampanje, kopiranje, skeniranje AIO multitasking Brzina štampanja - crno-belo (normal, A4): do 18 ppm Brzina prve stranice (ready): 8.5 sec (from Auto-Off) Kapacitet (mesečno, A4): do 8000 strana Preporučeno mesečno stranica: 250 to 2000 Tehnologija štampanja: Laser Kvalitet štampe - crno-belo (best): do 600 x 600 dpi (1200 effective dpi with HP FastRes 1200) Displej: Dual digit numeric LED Brzina procesora: 400 MHz Konekcija: Hi-Speed USB 2.0 Minimalna sistemska zahtevnost: Windows® 7; Windows Vista®; Microsoft® Windows® XP, Server 2003, Server 2008: 1 GHz processor, 1 GB RAM, 700 MB free hard disk space, SVGA 800 x 600 with 16-bit colour display, Internet Explorer 5.5 or higher, USB or Ethernet port Macintosh: Mac OS X v10.4, v10.5, v10.6; PowerPC G3, G4, G5, or Intel® processors; 1 GB RAM; 200 MB available hard disk space; CD-ROM drive; USB or network port KOmpatibilni operativni sistemi: Windows® 7, Windows Vista®, Microsoft® Windows® XP, Server 2003, Server 2008 Mac OS X v10.4, v10.5, v10.6 Linux Memorija: 8 MB Podržane veličine papira: A4 A5 ISO B5 ISO C5 ISO C5/6 ISO C6 ISO DL 16K European postcard Tipovi papira: Paper (plain, laser), envelopes, transparencies, labels, cardstock, postcards Težina papira: 60 to 163 g/m² Tip skenera: Flatbed Format skeniranja: JPEG, TIF (compressed and uncompressed), PDF, GIF, BMP Optička rezolucija skeniranja: do 1200 dpi Dimenzije površine za skeniranje: 21,6 x 29,7 cm Brzina skeniranja (normal): do 6 ppm Brzina kopiranja: do 18 cpm Potrošnja: 375 W (aktivno štampanje), 265 W (aktivno kopiranje i skeniranje), 3.2 W (standby), 1 W (Auto-Off), 0.3 W (off) Preporučeni temperaturni raspon: 10 do 32.5º C Operativna vlažnost: 10 to 80% RH Dimenzije (ŠxVxD): 41,5 x 25 x 36,5 cm Težina: 7 kg Boja: crna Garancija: 2 godine

Nikad nisam kupovao printer, ali mi ovo deluje kao okej ponuda za kućnu varijantu (ne printamo puno, pokoji članak, kućni uradak i materijale za posao/školice).

Link to comment
Ja uzeo sebi za igraonicu ovo, da surferi nešto skinu odštampaju i sl, a i meni je koristio 100 puta. Radi posao, a nisam našao ništa jeftinije.http://sampro.rs/Proizvod.aspx?kid=17&pid=17884&name=Samsung-MFC-LJ-SCX-3200Ako pak uzmeš ink jet, samo HP ili Canon, Lexmark ni u snu, katastrofa situacija sa ketridžima uglavnom uvek.
Hvala na savetu, uzeo sam ovaj Samsung i za sada sve lepo shljaka.
Link to comment

Imam AMD64 X2 4000+, neku prosecnu MSI plocu, 4x1Gb DDR2 RAM-a i ATI HD3850 sa 512Mb RAM-a. Pojavilo mi se nekih 50 evra viska koje sam stvorio za par dana kladjenja pa bih da probam da odradim neki apgrejd, ako je moguce. Grafiku bih za sad da zadrzim pa da i to pojacam kad bude para, a ostalo da menjam.Koliko bi moglo da vredi ovo moje bez grafike i koliko bi mi trebalo da doplatim za neku polovnu plocu sa 4Gb DDR3 RAM-a i mozda neki prosecan quad core? Eventualno bih mogao da se izujem za jos 10-20 evra, ako bas mora.

Link to comment
Imam AMD64 X2 4000+, neku prosecnu MSI plocu, 4x1Gb DDR2 RAM-a i ATI HD3850 sa 512Mb RAM-a. Pojavilo mi se nekih 50 evra viska koje sam stvorio za par dana kladjenja pa bih da probam da odradim neki apgrejd, ako je moguce. Grafiku bih za sad da zadrzim pa da i to pojacam kad bude para, a ostalo da menjam.Koliko bi moglo da vredi ovo moje bez grafike i koliko bi mi trebalo da doplatim za neku polovnu plocu sa 4Gb DDR3 RAM-a i mozda neki prosecan quad core? Eventualno bih mogao da se izujem za jos 10-20 evra, ako bas mora.
jedimindtrickbenkenobi.jpg"Ne treba ti upgrade."Iskreno, ne znam cene polovne robe. Ali računaj da te najjeftinije novo 4x rešenje (ploča, proc i memorija) košta od oko 200e pa na gore (da znaš kada budeš tražio polovne varijante barem šta je povoljno a šta ne), i to atlon x4 631 na nekoj jeftinoj FM1 ploči i 4gb ddr3 (koji je bagatela sada). Ali stvarno ne znam koliko može da košta nešto polovno niti koliko možeš za svoje da izvučeš...
Link to comment
Haj'te ako može neki komentar valja li ovaj printer/skener za 110€...HP LaserJet Pro M1132 Multifunction Printer... u ovakvoj podvarijanti:

Hewlett-Packard laserski štampač M 1132 CE847A Funkcije: štampanje, kopiranje, skeniranje AIO multitasking Brzina štampanja - crno-belo (normal, A4): do 18 ppm Brzina prve stranice (ready): 8.5 sec (from Auto-Off) Kapacitet (mesečno, A4): do 8000 strana Preporučeno mesečno stranica: 250 to 2000 Tehnologija štampanja: Laser Kvalitet štampe - crno-belo (best): do 600 x 600 dpi (1200 effective dpi with HP FastRes 1200) Displej: Dual digit numeric LED Brzina procesora: 400 MHz Konekcija: Hi-Speed USB 2.0 Minimalna sistemska zahtevnost: Windows® 7; Windows Vista®; Microsoft® Windows® XP, Server 2003, Server 2008: 1 GHz processor, 1 GB RAM, 700 MB free hard disk space, SVGA 800 x 600 with 16-bit colour display, Internet Explorer 5.5 or higher, USB or Ethernet port Macintosh: Mac OS X v10.4, v10.5, v10.6; PowerPC G3, G4, G5, or Intel® processors; 1 GB RAM; 200 MB available hard disk space; CD-ROM drive; USB or network port KOmpatibilni operativni sistemi: Windows® 7, Windows Vista®, Microsoft® Windows® XP, Server 2003, Server 2008 Mac OS X v10.4, v10.5, v10.6 Linux Memorija: 8 MB Podržane veličine papira: A4 A5 ISO B5 ISO C5 ISO C5/6 ISO C6 ISO DL 16K European postcard Tipovi papira: Paper (plain, laser), envelopes, transparencies, labels, cardstock, postcards Težina papira: 60 to 163 g/m² Tip skenera: Flatbed Format skeniranja: JPEG, TIF (compressed and uncompressed), PDF, GIF, BMP Optička rezolucija skeniranja: do 1200 dpi Dimenzije površine za skeniranje: 21,6 x 29,7 cm Brzina skeniranja (normal): do 6 ppm Brzina kopiranja: do 18 cpm Potrošnja: 375 W (aktivno štampanje), 265 W (aktivno kopiranje i skeniranje), 3.2 W (standby), 1 W (Auto-Off), 0.3 W (off) Preporučeni temperaturni raspon: 10 do 32.5º C Operativna vlažnost: 10 to 80% RH Dimenzije (ŠxVxD): 41,5 x 25 x 36,5 cm Težina: 7 kg Boja: crna Garancija: 2 godine

Nikad nisam kupovao printer, ali mi ovo deluje kao okej ponuda za kućnu varijantu (ne printamo puno, pokoji članak, kućni uradak i materijale za posao/školice).

Ne znam da li ti nešto znači, ali moja žena ima "starijeg brata" iz M serije, već negde 3-4 godine i radi, perfektno u kancelarijskim uslovima, gde se nemilice štampa...
Link to comment
"Ne treba ti upgrade."Iskreno, ne znam cene polovne robe. Ali računaj da te najjeftinije novo 4x rešenje (ploča, proc i memorija) košta od oko 200e pa na gore (da znaš kada budeš tražio polovne varijante barem šta je povoljno a šta ne), i to atlon x4 631 na nekoj jeftinoj FM1 ploči i 4gb ddr3 (koji je bagatela sada). Ali stvarno ne znam koliko može da košta nešto polovno niti koliko možeš za svoje da izvučeš...
Ma novo ne dolazi u obzir, nemam para. Za moje mogu da dobijem 75 evra (ploca, procesor i memorija koja vadi cenu jer je DDR2) a sad hocu da nadjem nesto za ~130, ako je moguce. Mada, sad kapiram da mi je bolje da trazim monitor jer i dalje imam CRT, neki od 19 incha.Dakle, preporuka za TFT monitor od stotinak evra, mozda 10 gore/dole?
Link to comment
http://www.tehnomanija.rs/katalog/benq-22-lcd-monitor-gl-2250-black.htmlhttp://www.gigatronshop.com/monitori/philips_tft_22_v-line_221v2sb10_full_hd-9826mada i jedan i drugi imaju samo 2 godine garancije (standard je do kraja prošle godine bio 3, svi idu na smanjenje, što meni govori da ni ne očekuju da rade duže :) )Uglavnom, 22", nije bitno da li je led ili ne u toj klasi ali ti je bitno da ima DVI, i da DVI kablom spojiš sa svojom 3850, da bi imao lepu sliku.Takođe, mislim da je filips skuplji samo zato što ima dvi u kutiji, ali to valja proveriti.Ako negde možeš da pogledaš to bi bilo najbolje, i da se smestiš u odnosu na monitor na poziciju iz koje bi ga ti gledao. Pošto mene jako nervira kod novih monitora (gledao sam neki mali benq sestri da kupim) i kada gledaš centar na ćoškovima već ima drugačiju boju, jako mi to smeta, bukvalno je gledljiv ako si tačno u ravni sa samim centrom na metar udaljenosti. Ali, takav je panel. Dakle, da ima DVI, da je minimum 21,5" i da ti je lepa slika te što duža garancija za što manje kinte.pozdrav
Link to comment
Dakle, preporuka za TFT monitor od stotinak evra, mozda 10 gore/dole?
Sve ti je to isto: biraj koji god hoćeš ;)(ja bih sebi uzeo ovaj acer, full hd rez., plus lepo izgleda, a pošto imam već jedan acer monitor i laptop, u marku ne sumnjam).ALI, obrati pažnju na konektore. Monitor traje duže od random komponente, tako da pazi da ne kupiš neki koji ima samo VGA.
Link to comment
i dobru nogaruimam samsunga kuci koji ima super panel, ali noga na kojoj stoji nije ni za qrac, skoro da uopste ne moze da se podesava angry.gif
Čuj, to prilično košta :)Standardni monitor može samo po horizontalnoj osi 2-5 stepeni u - i 10-20 u + i to je to. Bitno je doduše da je teška i stabilna, težina je znak pouzdanosti, uvek možeš da ga koristiš u svrhu samoodbrane ako ne radi... :) http://www.youtube.com/watch?v=lX0MB7pJtKs
Link to comment

Ne :).Kupio sam filipsov 3606 32" TV za 35k i gledam filmove na njemu. Zadovoljan vrlo. Prva dva dana sam ga držao na mestu monitora, kao test, i da imam kinte, i da me nije malo sramota, stavio bi umesto monitora bez problema, mnogo dobra fora, jeste spor, i to ne panel no elektronika, za igranje, ali sam opičio kanter i radio je sasvim lepo, pravo uživanje. Samo što crna nikako nije crna. Ali ajde :)A onda sam vratio 19" na komp a tv na hdmi pored. Cool varijanta.

Link to comment
a cek, jel realno moze da se rabi kao monitor? u smislu dugog buljenja. ne bole oci il slicno?
Ja sam ga bukvalno koristio dva dana kao monitor, i meni nije smetalo, kada se uspravim u stolici, i podignem je malo, tačno mi odgovara visina , imam i više nego dovoljno mesta na stolu da ne moram da ga stavljam ukoso ili nešto, a i dovoljno sam udaljen da ne moram da nešto zakrećem glavu da bi čitao ili gledao nešto u uglovima, IPS je TV, i dok si u ravni ili malo ispod izgleda super, boje su super, HD je, znači 1920x1080 i sve je čitko bez neprijatne granulacije. Ne znam na duže staze, ali se ne zezam kada kažem da sam ozbiljno razmišljao da ga ostavim tu. Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...