Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

27 minutes ago, gone fishing said:

To je vrhunski monitor, ne bi ga ja menjao dok ne crkne :happy:

Jedino ako ti 60 Hz nije malo ili sama rezolucija, svakako je 4070 overkill za njega

Jeste, sasvim zadovoljava moje potrebe ali stalno slusam kako je reborn kada se predje na veci monitor.

 

A ova graficka mi treba za stable diffusion generisanje, iako, sad gledam na Bottleneck calculator, overkill je i za sve procesore sa prihvatljivom cijenom.

Link to comment
16 hours ago, kipo said:

Jeste, sasvim zadovoljava moje potrebe ali stalno slusam kako je reborn kada se predje na veci monitor.

 

A ova graficka mi treba za stable diffusion generisanje, iako, sad gledam na Bottleneck calculator, overkill je i za sve procesore sa prihvatljivom cijenom.


Fuck yeah !  Ja sam nakačio 32” 4K na moj laptop i pitam se kako sam pre toga uopšte mogao nešto da radim…

  • +1 1
Link to comment

Takođe, 60hz ne bih ni razmatrao.

 

144hz je ogromna razlika, to se najpre vidi u gaming-u ali i u win radi sve mnogo tečnije, pri tom, cene više nego dostupne.

Link to comment

Odlucio sam da ganjam budzet, Kenji me uputio na RTX 3090. Pronasao sam ovaj model - Gigabyte RTX 3090 Turbo 24GB DDR6X Dx12, gdje ne bih trebao da mijenjam nista drugo do napajanja, za druge modele bih morao i kuciste, procesor... Sad, gledam na netu da kukaju kako je ovaj blower previse bucan. Ima li neko iskustva?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sta preporucujete za pc do 1000e u Srbiji? Treba mi novo kuciste. Vazan mi je kvalitet napajanja. Sto se hladjenja tice, buka mi ne smeta. Treba mi hd za storage. (Monitor, periferije i optika ne.) Moze i polovno/refurbished i miks novog i polovnog ali da maticna bude nova i sve generacijski relativno nove komponente.

  • -1 1
Link to comment
2 hours ago, Engineer said:

Koja je namena računara? Igre, programiranje, grafički dizajn...

 

Moderisanje. :fantom:

  • Haha 5
Link to comment

Na temu, zavisi koliko ti treba dobra grafička karta. Ako je samo do kućišta, napajanja i hd, može da se ubudži u hiljadu evara. 

Link to comment
Posted (edited)

Koji kapacitet hdd?

 

Ukratko... i5 13 ili 14gen... minimum 32GB DDR5 u zavisnosti od potreba i vise... nvme 1TB za sistem i hdd po potrebi... ploca neka koja ima 4 slota i podrzava DDR5 ocigledno... gold napajanje i neko kuciste oko 150e u koje moze da stane grafa koja se zeli.


Ja imam ovo

 

https://gigatron.rs/kucista/nzxt-h5-flow-cch51fb-01-kuciste-514103

 

odlicno je

 

A ako si fan AMD, onda to isto samo Ryzen 5 ili 7 najnoviji i odgovarajuca ploca...

Edited by Milosh76
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Da mogla bi maticna sa 4 slota i 2x16gb i neka krndzava graficka. Mislim da bih isao sa 4tb hdom. Necu igrati nove igre a i od starijih necu igrati najzahtevnije. Ne zanima me nista tipa 4k 144hz i to, ako te stvari uopste mogu u potpunosti da se izbegnu danas.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Sklapam komp neko vreme već deo po deo, šta mislite o komponentama i da li bi uz ovo išla RTX 3060? Koja vam je realna cena za ovu grafičku? na KP se nalaze i za oko 220 eur, manje više.

 

Ryzen 5600

2x16GB 3200mhz HyperX 

MSI B450 Tomahawk Max

Samsung 980 m.2 1TB

Samsung 870 EVO SATA 2TB

Hitachi HDD 3TB

Seasonic GC-650 80+ Gold

Antex NX410

Hyper 212 Black Edition (2x TOUGHFAN 12 PRO su na njemu)

3x BeQuiet! PWM ventilatora za kućište, 2x intake 1x exhaust 

 

Nije baš najnoviji build, pci gen 3.0 je ali tako je kako je, planovi su da ga koristim nekih godinu dana pa da ga prodam i krenem da pravim build sledece gen.

Link to comment

Šta će ti 3 diska? Cenima da je HDD za storage, ali što ne ideš na m.2 od 2TB i HDD of 4?

 

Rekao bih da je to ok cena za 3060. Da li ti je dobra - to zavisi od toga šta igraš, na kom monitoru i kakav kvalitet tražiš

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...