Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Nije ovo '97.

 

Interesantno, kad pročitah ovo pade mi na pamet da je verovatno najbolji procesor koji sam koristio kad se sve uzme u obzir Celeron 300A koji je koštao nešto relativno jeftino krajem '98 kad je kupljen a lagano se klokovao sa 300 na 450Mhz pri čemu je u toj nabudženoj verziji po performansama otprilike šišao tadašnje flagship full Pentium dvojke koje su bile tipa 2.5-3X skuplje. Čini mi se da je do "erozije" brend nejma Celerona došlo posle sa raznoraznim krnjim varijantama koje su kasnije izbacivali, taj prvi je bio nerealno dobar.

Edited by Deco
Link to comment

Interesantno, kad pročitah ovo pade mi na pamet da je verovatno najbolji procesor koji sam koristio kad se sve uzme u obzir Celeron 300A koji je koštao nešto relativno jeftino krajem '98 kad je kupljen a lagano se klokovao sa 300 na 450Mhz pri čemu je u toj nabudženoj verziji po performansama otprilike šišao tadašnje flagship full Pentium dvojke koje su bile tipa 2.5-3X skuplje. Čini mi se da je do "erozije" brend nejma Celerona došlo posle sa raznoraznim krnjim varijantama koje su kasnije izbacivali, taj prvi je bio nerealno dobar.

 

Shvatili da su se sjebali. Ekonomija.

Link to comment

Shvatili da su se sjebali. Ekonomija.

 

To je jasno od starta, uspeli su da podriju sopstveni proizvod iz više klase sa previše dobrim iz srednje, tim pre mi je bilo čudno da neko navodi taj period kao nešto specifično loše u istorijatu tog tipa procesora.

 

Uzgred, koliko me pamćenje služi, za to overklokovanje je morala ipak da se uzme neka (relativno) skuplja matična ploča, tako da ipak nije bilo toliko jeftino, ali svejedno uzevši sve u obzir kudikamo jeftinije od kupovine regularnog PII koji je onako "lepo" koštao u to vreme.

Edited by Deco
Link to comment

Interesantno, kad pročitah ovo pade mi na pamet da je verovatno najbolji procesor koji sam koristio kad se sve uzme u obzir Celeron 300A koji je koštao nešto relativno jeftino krajem '98 kad je kupljen a lagano se klokovao sa 300 na 450Mhz pri čemu je u toj nabudženoj verziji po performansama otprilike šišao tadašnje flagship full Pentium dvojke koje su bile tipa 2.5-3X skuplje. Čini mi se da je do "erozije" brend nejma Celerona došlo posle sa raznoraznim krnjim varijantama koje su kasnije izbacivali, taj prvi je bio nerealno dobar.

 

У то време је Интел са једне траке у исто време правио и по 10 врста процесора.

У зависности од контроле квалитета су одређивали колико може да се тера и колико кеша да ставе.

Зато су често и могли да се оверклокују.

 

Link to comment

Treba mi jeftiniji brat Lodžitekovog m500. Dakle, otprilike ta veličina i ergonomija, a pretpostavljam da bih morala da se zadovoljim nekim manje poznatim proizvođačem. Nekako u našim prodavnicama ne možeš k'o čovek da ih isprobaš, a i previše ih je, pa bih želela da bar dobijem neke predloge na koje bih se skoncentrisala.

 

Ili da znate gde on može da se nabavi jeftinije, treba mi za posao, a ne bih baš da dajem 4-5 hiljada za nešto što neko drugi treba da mi obezbedi :ss1:.

Edited by kiki
Link to comment

Treba mi jeftiniji brat Lodžitekovog m500. Dakle, otprilike ta veličina i ergonomija, a pretpostavljam da bih morala da se zadovoljim nekim manje poznatim proizvođačem. Nekako u našim prodavnicama ne možeš k'o čovek da ih isprobaš, a i previše ih je, pa bih želela da bar dobijem neke predloge na koje bih se skoncentrisala.

 

Meni treba G3 ili G100s, u perfektnom ili novom stanju, plaćam bogatstvo...

Edited by Mil@n
Link to comment

Meni treba G3 ili G100s, u perfektnom ili novom stanju, plaćam bogatstvo...

Mimam ja MX518 u perfektnom stanju, posle 8 godina korišćenja... :)

 

I ne dam, samo se hvalim :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...