Jump to content
IGNORED

Колонизација или colony-zacija?


расејан

Recommended Posts

Površno guglanje ustanovljava da se oni sa time sprdaju.

 

I kod nas se koristi kanta tu i tamo po forumima, naravno neformalno

 

Eh preteče me - driver jeste upravljački program, to je dosta funkcionalan prevod.

 

Ajde sada glavolomka - kako i zašto prevesti mutex?

 

Možda muteks i dalje ne silovati, npr. kod nas ponegde switch prevode kao komutator, ali stvarno ne znam da li neko to koristi u stvarnom svetu i da li bi u nekoj prodavnici znali šta uopšte hoću, kad bih zatražio jedan komutator sa 4 priključka :)

Edited by Time Crisis
Link to comment
  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    187

  • bus

    61

  • hazard

    37

  • Roger Sanchez

    27

Ti si to vjerojatno pročitao u nekom Minimaksu™, jer se ne sjećam da je bilo koji časopis koji je nešto vrijedio ikad pisao te gluposti. OK, Vidi ionako ne čitam jer je imbecilan, ali mislim da toga ni kod njih nije bilo.

Teraš me da preturam po BUG-ovima i da ti dam skeniram tekstove o nadkrilniku? :)

Link to comment

Teraš me da preturam po BUG-ovima i da ti dam skeniram tekstove o nadkrilniku? :)

Oh yes phleaze. Dok nevidim, neveruem. Kaj je nadkrilnik uopće?

@utvata

Ja svoj tower i službeno, u Win nazivam Kantom. :fantom:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Oh yes phleaze. Dok nevidim, neveruem. Kaj je nadkrilnik uopće?

Laptop :D

 

Nadstolnik je desktop.

 

Builo u jednom ili dva broja u upotrebi, pa odustali. Stvarno ću probati da nađem za vikend, pa ću skenirati i poslati.

Link to comment

ti si Rvat, ti nama reci

Po mojoj stručnotizi to može bit samo ustaški čin do kojeg isti nisu dospieli uslied kratkoće trajanja. ^_^ Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Laptop :D

 

Nadstolnik je desktop.

 

Builo u jednom ili dva broja u upotrebi, pa odustali. Stvarno ću probati da nađem za vikend, pa ću skenirati i poslati.

Bojim se da si i ti zaveden zajebavanjem Galićevim ili OlegBalegovim. Al skeniši padavidimo. :D

 

Elem, prijenosnik se zapatilo, za lapatopove, po meni legitimno, i analogno slovenskom.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Bojim se da si i ti zaveden zajebavanjem Galićevim ili OlegBalegovim. Al skeniši padavidimo. :D

 

Elem, prijenosnik se zapatilo, za lapatopove, po meni legitimno, i analogno slovenskom.

Prenosnik je skroz ok.

 

Ajde, probaću da nađem, ako uspem. Ako ne, jbg, pokrivam se ušima i smrdim u ćošku i priznajem da sam naseo na zajebavanje. :(

Link to comment

Koliko sam shvatio, to su bili imbecilni predlozi nekih ljudi sa samog ruba nauke i razuma, ali smo ovde uspeli da ubedimo sebe da u Hrvatskoj svi tako govore 

 

Sa ruba razuma da, ali ne i sa ruba nauke. Bulcsú László je bio dugogodišnji uvaženi profesor na zagrebačkoj filologiji, ali je kao Mađar poreklom osetio potrebu da u novoj državi postane veći Hrvat od Hrvata, te je nastalo čudo koje se ovde već više puta pominjalo. Tuđman junior je zdušno pogurao projekat, jerbo se i on bavio informatizacijom. 

Link to comment

Btnj, nisam siguran da non-native govornici engleskog mogu dovoljno dobro da ocene šta zvuči glupo i šta ima ili nema smisla na engleskom :)

 

У томе и јесте зврчка. Преносе га на енглеском јер им, јебига, звучи уместо да значи. Ено ћерка била натамбурала једну колегиницу која је почела да слини над нечим у излогу, јер је то "маст хев", и ова у два корака признала да у ствари нема појма шта је рекла, ни шта то значи.

 

 

Ajde sada glavolomka - kako i zašto prevesti mutex?

 

Zamjetite dvostrukost : kanta - kućište, pržač - rezač, čvrsnik-tvrdi disk. Čvrsnik je polako otišao u penziju, dok se tvrdi disk zadržao kao prirodniji i jeziku prilagođeniji pojam. Srbin pobedio, da ne kažem kolonizacija! :s_c:

 

Узискљ?  :P 

Кажи деколонизација!

 

Oh yes phleaze. Dok nevidim, neveruem. Kaj je nadkrilnik uopće?

@utvata

Ja svoj tower i službeno, u Win nazivam Kantom. :fantom:

 

Магуари то зову торањ-кућа (torony-ház), јер нису смислили посебну реч за кућиште - њихови рачунари (számítógép, буквално рачунајућа справа) имају кућу. За хелп су се добро снашли: sugó, шаптач.

 

Će neko javit rasejahom da ste našli presveti pehar?

 

Булчу Ласло ур? Било пре више месеци, ал' згодно се подсетити. Не иде на силу, ипак је то секс језик.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...