Jump to content
IGNORED

Колонизација или colony-zacija?


расејан

Recommended Posts

"Agenda" потпуно одвојена од свог латинског ("оно што треба да се уради"), па и од свог енглеског (points to be discussed; sometimes refers to the list of topics itself), и поприма своје америчко значење - "скривене намере". Свуда.
Mozda se krecem u previse finim krugovima, ali meni se cini da se i u Americi posebno naglasava "hidden" - osim ako su u pitanju neki politicari, bankari i slicni prevaranti :-)
Link to comment
  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    187

  • bus

    61

  • hazard

    37

  • Roger Sanchez

    27

У Крагујевцу је већ март:<br><br><br><br>Нађено на <a href="http://www.zastavatim.rs/?q=node/25" class="bbc_url" title="External link" rel="nofollow external">http://www.zastavatim.rs/?q=node/25</a><br><br><br>Како се сви "приказују у главној улози", или им се привиђа Феат Сејдић.<br>
Od "feat" me više nervira "vs". Jebo ih "vs"! A najgore od svega je što sam imao prilike da pitam neke od vsopisaca zašto to koriste i neki ladno nisu znali kako bi drugačije. :isuse:
Link to comment
Mozda se krecem u previse finim krugovima, ali meni se cini da se i u Americi posebno naglasava "hidden" - osim ako su u pitanju neki politicari, bankari i slicni prevaranti :-)
Демоде... то је било увежбавање. Сад је свака аџЕнда негативна, осим наше. Кад се каже да неко нечем приступа "са аџендом", то значи да има скривене намере. "Шта има на аџенди" је "шта имамо на дневном реду".
'What are the stars?' said O'Brien indifferently. 'They are bits of fire a few kilometres away. We could reach them if we wanted to. Or we could blot them out. The earth is the centre of the universe. The sun and the stars go round it.' Winston made another convulsive movement. This time he did not say anything. O'Brien continued as though answering a spoken objection: 'For certain purposes, of course, that is not true. When we navigate the ocean, or when we predict an eclipse, we often find it convenient to assume that the earth goes round the sun and that the stars are millions upon millions of kilometres away. But what of it? Do you suppose it is beyond us to produce a dual system of astronomy? The stars can be near or distant, according as we need them. Do you suppose our mathematicians are unequal to that? Have you forgotten doublethink?'
Прилог (без меса) за данас:
Ne znam šta bi trebalo da znači ova poslednja rečenica, vinska. Ko ovde zastupa taj stav, sa kim ti tačno polemišeš? Sa čovekom od slame™?
Да ли је неко чуо за страшилорж?
Link to comment
Sednica povodom najave uklanjanja drvoreda u Bulevaru, biće održana u formi javnog saslušanja (hearing) krajem ove sedmice,
Власт прва опонаша своје (а тим и наше) господаре, слушке им га набијем.
Link to comment
Власт прва опонаша своје (а тим и наше) господаре, слушке им га набијем.
da te kvotujem za svaki slucaj, mozda ti modovi edituju post kasnije...
Link to comment
Власт прва опонаша своје (а тим и наше) господаре, слушке им га набијем.
Море, теби изгледа није сметало толико кад су опонашали неке друге господаре, а? ;)

20091009080747stalin203.jpg

Link to comment
Власт прва опонаша своје (а тим и наше) господаре, слушке им га набијем.
Likovi koji su organizovali "hearing" su verovatno nedavno zavrsili dvodnevni kurs "lokalna politika" u nekoj NVO, pa zato misle da je 'hearing' ne znam sta.Btw, ja sam mislio da je saslusanje kad te ispituju u policiji ili nesto slicno, a ovo sto oni odrzavaju se valjda zove javna rasprava?
Link to comment

nije u pitanju javna rasprava. javne rasprave se odvijaju tako sto svi akteri imaju nacelno jednaku ulogu da saopste sta imaju da kazu o precizno odredjenoj temi. kod hearinga, jedna osoba odgovara na pitanja vece grupe ljudi, kako bi ovi dobili odredjene informacije. ispitanik ne postavlja pitanja, vec samo daje odgovore. naravno, nema tu nikakve prisile, niti se postavljaju ogranicenja ispitaniku da ne sme da iznese sopstveno misljenje. naprotiv, misljenje ispitanika je pozeljno, a selekcija ispitanika se vrlo cesto vrsi bas po tom kriterijumu. saslusanje je korektan prevod.

Link to comment

OK. Mislim bilo je i meni jasno da nije bas javna rasprava u svom uobicajenom smislu, samo sto kaze Indy nisam navikao da saslusanje bude bilo sto osim necega u nekakvom kaznenom, sudskom ili policijskom kontekstu :D

Link to comment
nije u pitanju javna rasprava. javne rasprave se odvijaju tako sto svi akteri imaju nacelno jednaku ulogu da saopste sta imaju da kazu o precizno odredjenoj temi. kod hearinga, jedna osoba odgovara na pitanja vece grupe ljudi, kako bi ovi dobili odredjene informacije. ispitanik ne postavlja pitanja, vec samo daje odgovore. naravno, nema tu nikakve prisile, niti se postavljaju ogranicenja ispitaniku da ne sme da iznese sopstveno misljenje. naprotiv, misljenje ispitanika je pozeljno, a selekcija ispitanika se vrlo cesto vrsi bas po tom kriterijumu. saslusanje je korektan prevod.
Kao onomad kad su Beba i Drasko Petrovic odgovarali na pitanja o 4-zilnim kablovima preko kojih su prisluskivali Koshtunjavog Edited by Kayser
Link to comment
Море, теби изгледа није сметало толико кад су опонашали неке друге господаре, а? ;)
Најбоље средство за смирење народа, грузијски црни?Није ми сметало из сасвим простог разлога - нисам се тад још родио :). Било је тога доста - примили смо уравниловку, трудодане, душегупке... а и већина оних "наших" партизанских песама су руске, са замењеним текстом. Осећа се мало и по мелодици, уосталом.Више је тог руског утицаја дошло сто година раније, кроз црквенословенски - довољно је читати Стерију, и упоредити речник са оним што СПЦ ваља и данас.Има једна опака ствар мазнута из руског, и то накарадно: глагол + уназад. У руском постоји фраза "...лет тому назад", и значи "већ ... година". Код нас је то ушло као "мислим већ две године уназад". Има укупно једна прилика кад, попут заустављеног часовника, ово буде тачно: "са наше станице аутобуси полазе већ 35 година уназад", јер су перони тако постављени да би аутобуси морали да равнају путнике и киоске ако би хтели да полазе унапред.Још ми није јасно како неко може да мисли уназад. Пробао, не иде.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...