Jump to content
IGNORED

Колонизација или colony-zacija?


расејан

Recommended Posts

Mogla je barem da aknolidžuje činjenicu da je Holandija manja od Kanade. ?
Mogla je barem da prizna(poštuje, prihvati) činjenicu da je Holandija manja od Kanade. Nisam jezičar™, ali kontam da je to jedna od onih reči koja ima različito značenje od konteksta do konteksta i nije prevodiva direktno, uvek jednom istom rečju... Edited by radisa
Link to comment
  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    187

  • bus

    61

  • hazard

    37

  • Roger Sanchez

    27

Ma to. Plus mi uvek fali neka od nijansi koje mogu da izrazim kad upotrebim acknowledge. :(... :Hail: za ispoštovati!
Тај АЦК (аски код 14 ваљда... слабо паНтим имена) има мало превише значења, ал' видим да не морам ништа да радим, све сте лепо расправили док сам ја спавао. Ко у оној предратној реклами за дармол таблете.ДаклеМ, "примити к знању" би било једно од значења; уважити, признати, потврдити и слично је следеће, ал' мислим да нисмо покрили оно у распону од "јављам да сам примио к знању" до "даје се на знање".Ово бре и одговор на 2+2 зависи од контекста.
Link to comment
sto nisi boldovao i intervencije i argumente?
Зато што су то одавно усвојене речи, одомаћене пре бар стотинак година, вероватно право из комшијског нам латинског.Кад нешто из тих комшијских језика (тј од Латина и Грка) опет стигне посредовано кроз енглески, ће дрекнем.Него... јуче видим на пппроби ону фотку са пандурима и џукелом негде у Грчкој, и видим натпис 'етнике трапеза'... ел' то народна кухиња? Тј ја све мислио да трпеза долази од 'трпати' (у себе), кад оно изгледа из грчког...prosvjedi_gr_ka_at_251317S1.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...